1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.269
    Допаѓања:
    22.743
    Пол:
    Женски
    Ништо девојки, правев тест Clear Blue за рано одкривање и негативен. Понеделник треба да добијам, не ми се чекаше и денес направив, не верувам дека е рано пошо тие се најосетливи тестови, барем така викаат.. се ми е чудно оти вакви болки не сум имала никогаш долу во стомак ама за се има прв пат. Првата бременост од прва и тоа на добиено се фати, оваа неќе ама ќе биде. Ептен зе напнав овој период од пуста желба и повеќе вакви стресови нема, ако дојде дојде ако не дојде ќе славиме :)
     
  2. Vinyl

    Vinyl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2019
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски
    ја сепак не би се разочарувала.. почекај уште малце направи пак :))
    Ти викам јас правев три дена пред да добијам - ништо!
    После тоа, дента кога требаше да добијам напраив тест - линијата поцрвена од примарната :D
    Така што.. (fingers) све бидува.
     
    На Bubish26 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.437
    Допаѓања:
    78.098
    Пол:
    Женски
    Си била нестрплива ама почекај нека ти задоцни, може друг резултат ќе видиш :)
     
    На Bubish26 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    6.099
    Допаѓања:
    40.158
    Пол:
    Женски
    Девојки дали е нормално блахи болки во долниот дел на стомакот како пред добивање во 4 недела? Тестот ми излезе позитивен пред 3 дена, поточно тестовите, имам повремена блага болка во долниот дел на абдоменот, често мокрење и ми се спие многу, градите ме болеа пред да требаше да добијам околу 10 дена, ама денес не ме болат воопшто. Нормално ли е да има флуктуација на симтомите во првите недели?
     
  5. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.490
    Допаѓања:
    18.710
    Пол:
    Женски
    Сосема нормално е сѐ што опиша. И кај мене почнаа такви ептен слаби не знам ни дали да ги наречам болки долу ниско, често мокрам и ептен сум поспана. Тука некаде сме со неделите и јас сум 4+
     
    На TrMila2, nevermet18, Campanula и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Sun&Moon

    Sun&Moon Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2022
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    1.065
    Пол:
    Женски
    Нормално е и да се менуваат симптомите, да ги има па да ги нема и да има болки како пред добивање. Се шири матката. Со лесно :)
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LittleZuzu

    LittleZuzu Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2022
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Може ли некоја членка да ми пише? :) да прашам нешто а не ми се пишува вака јавно
     
    На Тианче и spasovskam им се допаѓа ова.
  8. Angie77

    Angie77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2019
    Пораки:
    441
    Допаѓања:
    1.706
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima iskustvo so krvarenje vo 6 nedela? Voopsto ne e obilno tuku edvaj kapka dve ednas dva pati vo denot. Osekam nekoja iritabilnost od Utrogestanot posle stavanje kako slabo pecenje. Inaku vo 5+3 eho pokaza gestaciska kesa i zolcno kese no dokt rece rano e za srceva akcija. Naredno eho za 3-4dena i ova “spotting” mi dava epten stres
     
  9. MinnieM

    MinnieM Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2018
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    2.887
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека у секој момент ќе добијам, такви грчеви имам за пред менструација.. значи секогаш ми е точна како швајцарски саат. Ако не дојде до утре ќе правам тест ама не се надевам :^)
     
  10. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Eve me.isto kako tebe pokaza gestaciska kesa izmerija tocka 1mm imam utre pregled pak denes prv pat 2 kapki krv bledi...nisto strasno malku ispaniciv i se.smiriv kako e Gospod nikoj ne e...ne se sekiraj se ke e vo red :hug:
     
  11. MinnieM

    MinnieM Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2018
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    2.887
    Пол:
    Женски
    Добив, како темпирана бомба.. ајде следен месец (fingers)
     
  12. Soofijaa

    Soofijaa Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Добро вечер женички, и јас како голем дел од групава сум во дилеми, циклусот ми е секогаш точен, болки имам во кичма и гради пред секој менс. циклус но овој пат се случи да ми доцни 2 дена и сеуште ми доцни имав болки во градите имам сеуште но не толку интезивно, најголемата промена ми се случи во подуеност на стомакот и гасови, тест не направив сеуште мислејќи дека е рано да не се разочарам
     
  13. Iris-1234

    Iris-1234 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2021
    Пораки:
    5.825
    Допаѓања:
    11.742
    Пол:
    Женски
    Не е рано штом ти доцни. Можеш да направиш тест во било кое време од денот.
     
    На Soofijaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Poisson

    Poisson Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    14
    Jas pravev test 1 den otkako mi kasnese i mi bese negativen posle 10 dena koga napraviv mi pokaza pozitiven, pocekaj si uste malce moze rano e☺️
     
  15. TrMila2

    TrMila2 Активен член

    Се зачлени на:
    13 август 2022
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Слични симптоми како тебе имам. Постојано ми се оди во вц, по малку ме заболува стомакот, благи болки, градите ми тежат. Како вообичаени симптоми за пмс. Иста недела сме.

    Единствено што е поразлично е што мирисот ми е сменет, ми се гади од омилениот парфем, осетлива станав. Пред да направам тест и на корона се посомневав.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. peperutce94

    peperutce94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenski denes napraviv test (be safe) 4 dena pred ciklus izelze negativen ciklusot mi e na 28 dena nestrpliva bev pa go napraviv od simptomi imam gadenje da bev bremena ke pokazese? Ili da ne se razocaruvam mozebi e rano...
     
  17. Jovana555

    Jovana555 Активен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2020
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.
    Ми доцнеше 3 дена но добив. Ми траеше само 3 дена а вообичаено ми трај 4 до 6 дена. Дали е нормално да ми трај толку малку или па можеби било крварење кое се добива како ран знак на бременост? Би сакала да ве прашам кој се вообичаените разлики помеѓу крварењето како знак на бременоста и менструација? Читав по интернетот дека доколку е крварење поради бременост тогаш болките се минимални, тече по некоја капка крв, бојата на крвта е кафена и куп работи. Дали некој се има соочено со истото?
    Секое мислење би ми значело. Ви благодарам. :inlove:
     
  18. Leonidisa

    Leonidisa Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2021
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Дали е можно после 5-6 дена од денот на овулација да се почуствуваат болки во градите како симптом на бременост или многу е рано?
     
  19. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.269
    Допаѓања:
    22.743
    Пол:
    Женски
    Ако си имала нормална менс. само скратени денови на траење, не си трудна. Се дешава да трае некогаш 3 дена некогаш повеќе од 5. Промена на клима, стрес, патовање со авион.. поради овие работи знае или да се скрати циклусот или да доцни, некои пак добиваат после 2 недели пак. Не сум имала искуство ама мислам дека во рана бременост крварењето не е така обилно како кај менс. сепак ако те копка, направи си тест.
     
    На Jovana555 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marija Magdalena

    Marija Magdalena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Здраво незнаев во која група да пишам па решив тука да прашам јас сум 10та недела до скоро имав болни гради ме болеа на допир но овие неколку дена не ме болат само малку ми се осетливи кај брадавиците дали е нормано да се губат симотомите? Прочитав на една страна дека после прво тромесечие симптомите се намалувале заради навикнување на хормоните во телото па што мислите дали е ова причина и кај мене?