1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.697
    Допаѓања:
    99.837
    Пол:
    Женски
    Ако си останала бремена првиот месец е прерано да му смета нешто на бебе, тоа уште не е во матка, така да ставај од сега подобро него ли да влечкаш кандида.
     
    На Lili90 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ma4eangor4e

    Ma4eangor4e Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2022
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site,
    Deneska mi e 10ti den posle insemenacija so letrazol 10apcinja i ovitrelle inekcija.
    Od popladnevo nesto me bolat jajncite, dali se ima slucuvano kaj vas koi ste bile bremeni da se slucuva toa ili kje ide ciklus
     
  3. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.139
    Допаѓања:
    18.245
    Ме пецкаа повремено ама воопшто не наликуваше на менструална болка.
     
  4. MikaV

    MikaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво. Последните неколку месеци добивам на 29-тиот ден. Денеска ми е 32 и сеуште нема ништо. Вчера и денеска правев тест за бременост со првата урина наутро и двата се негативни. Од симптоми имам болки во кичма, осетлив нос и постојано ми се оди во вц.
    Инаку некое време се обидуваме да забременам и пијам елова и фемибион. Што мислите? Да почекам некој ден пак за тест или? И кога би требало да се јавам кај гинеколог?
    Благодарам
     
  5. Drmenzica

    Drmenzica Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2021
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Zdravo mala pomos obicno dobivam na 26 dena ni nekofas moze da se sluci i na 28 e sega ovoj mesec trebase da dobijam vcera no nema seuste napraviv vcera test bese negativen ama ne bese sabaljeto so prvata mokraca nokeska nemozev da spijam sto nemam takov problem gradite imam nekoja cudna bolka ne e bolka da nemozam da gi dopram no cudna mi e srceto ke mi izlezese nokeska sto mi lupase silno i imav bolka vo kolkovite i bubrezite.
     
  6. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.301
    Допаѓања:
    22.881
    Пол:
    Женски
    Од многу сум слишнала дека болките се исти како менструални и кога е рана бременост така да ја симптомите не ги земам никогаш здраво за готово. Јас немам никогаш менструални болки и не ни имав кога останав трудна, сега ги имам 13 недела. Мисли позитивно и те со убави вести:l:
     
    На Ma4eangor4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.301
    Допаѓања:
    22.881
    Пол:
    Женски
    Почекај ден-два. Доколку е позитивен после 2 недели прва контола т.е според твој календар 6+ да си.
     
  8. MikaV

    MikaV Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    И доколку е негативен, а сеуште немам добиено морам пак на гинеколог. Се надевам нема друга причина.
    Ти благодарам
     
  9. Happier

    Happier Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2021
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Imav odnosi na 20 septemvri so decko mi, bez kondom, no ne svrshi vo mene. 2-3 dena posle toa mi dojde, normalno tocno do den. I vo oktomvri mi dojde na 21. Samo shto mi pomina, denes zabelezhav krv pak ama mnogu slaba, nekolku temno kafeavi kapki. Kako povtorno da imam ciklus a ne treba... Od 20 septemvri do sega ne sum imala odnosi nishto. Dali e mozhno da sum bremena ili pak samo si preuvelicuvam? Ve molam za odgovor.
     
  10. blablaabla

    blablaabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    793
    Ne si bremena.
     
  11. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.442
    Допаѓања:
    5.937
    Пол:
    Женски
    Во овулација си, затоа имаш кафеаво
     
  12. Macemece

    Macemece Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2022
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
     
  13. Lili90

    Lili90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2020
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    984
    Пол:
    Женски
    Жени ми треба совети и искуство од вас :) последниве 4 месеци добивам една недела порано, т.е минатиот месец требаше да добијам на 14ти, јас на 6ти прокрварувам. Не ми е класично добиено туку по малку во текот на денот се до датумот кога треба да добијам, и тогаш апла ми доаѓа, со болење стомак со се. Кога ми се случи ова прошлиот месец, бев во Систина кај Дракулевски и ми рече дека сум имала фоликуларна циста која што не пукнала и дека тоа прави проблем. Си добив и цистата пукна... Вчера повторно ми се случи истото. Треба да добијам на 14ти на 6ти прокрварев. Денес бев на гинеколог, нема ништо се е чисто, нема циста сега. Од што може да е ова? Имате ли искуства? Земав упат за хормони да направам откако ќе добијам убаво. Иначе пробуваме со мм второ детенце, првото ни е годинка и 4 месеци. Извинете за долг пост :) секое искуство е добредојдено :)
     
  14. Tiny Love

    Tiny Love Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2021
    Пораки:
    4.140
    Допаѓања:
    5.694
    Пол:
    Женски
    Такви чести крварења кај мене беа поврзани со тироидната жлезда.
     
  15. Marry M

    Marry M Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2020
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,
    Ме немаше долго време но еве ме пак. :)
    Имам едно прашање.
    5дпо симптоми:
    Отечени и болни гради
    Преголема потреба за храна
    Повремена главоболка
    Повремено гадење
    Повремена болка во кичма

    Прашањето е: дали може да сум имала менс претх месец, а да сум била бремена?
    Верувам дека толку рани симптоми после 5дпо не постојат..
    Ама па и толку рани менс симптоми?..
    10 дена до добивање, а симптомите ги имам веќе 3 дена..
    Некој со слично искуство?
     
  16. Vinyl

    Vinyl Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2019
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    128
    Пол:
    Женски

    И мене 5 дпо ми почна со симптоми. Силна болка во гради… и бев убедена дека нема шанси толку рано симптоми - не му обратив внимание.. и исто ми се јадеше повеќе и добив ненормална желба за кафе..
    И опс трудна… заврши со спонтан ама да.. симптоми од многу многу рано..
     
  17. Marry M

    Marry M Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2020
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Mi e strav da se nadevam zasto mnogu pati sum se razocaruvala.. Nekako ne se osuduvam da napravam test, a i valjda prerano e ako SLUCAJNO nesto ima.. Mada iskreno ne veruvam, od strav da poveruvam :)
    Ti blagodaram na poddrskata
     
    На Vinyl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    @Marry M Почекај душо уште неколку дена раничко ти е.И нема разочарување во никој случај,мисли позитивно :hug:
     
  19. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.442
    Допаѓања:
    5.937
    Пол:
    Женски
    Може совет од поискусните што приверувале прогестерон?
    22ри ден ми е, обично добивам 27-29ти ден
    Ако има бременост колку треба да е прогестеронот?
    IMG_20221111_150643.jpg
     
  20. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    766
    Пол:
    Женски
    Јас врска немам што ми се дешава... Овој месец на 2ри ми дојде ,порано три дена а требаше на 5ти, меѓутоа исто као да не ми дојде само еден ден имав нормално крварење ( но темна ми беше менструацијата ) другите два дена по некоја капка и толку. А обично менструацијата ми трае 5дена и пообилно првите три дена.
    Башка тоа ми протекло на раб и мн ми се слоши ми се чинеше ќе се онесвестам а незнаев дека порано сум "добила" тек дома коа стасав видов но бидејќи не ми течеше по многу не ми направи проблем. И незнаев буквално што ми се јаде искочив од раб и го дигнав цел маркет :|
    И денес утрово се разбудив накај 4саат и повраќав а имав пиено само една чашка коњак на свадба и ништо друго освен вода. Обично сум пиела повеќе но никад не сум повраќала ни па коа сум болна настината не повраќам. :?:
    Незнам дали се некакви симптоми или настинка но од коа повратив утрово ме копка тест да направам :?: