1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    Направи,нема зошто да те копка :^)
     
  2. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    766
    Пол:
    Женски
    Па си викам да не е настинка за џабе ќе правам тест но незнам....
     
    На Starchild му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    Абе каква настинка па и ти :D оди земи си тест Лабоквик,40 денари а биле а не биле и реши си дилема.Ајде утре сите чекаме
     
    На GymGirl❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    766
    Пол:
    Женски
    Тој наутро ли се прави? Вечерва сум на работа трета смена така да со уѕринска мокраќа не би можела :^) Камо да сум трудна автоматски неидам трета смена повеќе :rofl:
     
  5. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    Утре сабајле накај дома купи си тест,наспиј се од трета и коа ќе станеш направи го :D
     
    На GymGirl❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Iris-1234

    Iris-1234 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2021
    Пораки:
    5.825
    Допаѓања:
    11.744
    Пол:
    Женски
    И навечер да го направиш ако има нешто, ќе покаже. Со среќа(fingers)
     
    На Anomis11 и GymGirl❤ им се допаѓа ова.
  7. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    766
    Пол:
    Женски
    Важи ајде ќе направам вака и лекови си пијам со страв бар да се лекувам ако сум настината неможам вака болна идам на работа
     
  8. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    766
    Пол:
    Женски
    Фала ти :inlove:
     
    На Iris-1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    766
    Пол:
    Женски
    Го направив тестот пред 10мин и е негативен :(
     
  10. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    Не се разочарувај,ако добиеш месецов следниот со нови сили повторно :hug:
     
    На GymGirl❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    766
    Пол:
    Женски
    Амин :hug: Ние со дечко ми цело време имаме незаштитени бидејќи не се плашиме од тоа си имаме кажано, ако сака да биде нека биде :inlove: :l:Ма да не се ни брзаме за бебе моментално ради финансиската состојба и некои финансиски планови но ако не изненади порано би летнала од среќа :hug: :inlove: :l: како и да е мора еднаш и да биде :lol: :sun:
     
    На Legally_Blonde, Starchild и Iris-1234 им се допаѓа ова.
  12. Lili90

    Lili90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2020
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    984
    Пол:
    Женски
    Жени, не знам дали во права група се обраќам, ако не е за тука кај да пишам? :)
    Денес правев хормони, супер ми се резултатите. Испитував бидејќи крварам 7 дена пред да ми дојде циклусот по малку, и на 30тиот ден си добивам убаво. Ми рекоа дека можно е да немам овулација и да пијам еден месец примолут, да видиме дали ќе се изрегулира. Сакаме второ детенце :(
    Дали ги пиела бекоја од Вас? Нус ефекти? Добри ефекти? Инаку ова не е контрацепција и ми рече слободно работи на случајот... некоја со вакво слично искуство? БЛАГОДАРАМ!
     
  13. Ivana 8

    Ivana 8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2021
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    772
    Пол:
    Женски
    Јас ги пиев за регулирање на циклус. Освен што имав повеќе апетит ништо друго немав. Пиев по две на ден 10 дена. После три четири дена добивав. Е сега ја тогаш не се обидував и стварно незнам како би делувале на таа "проблематика" , али и за нус појави секој различно :)
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.998
    Допаѓања:
    75.744
    Пол:
    Женски
    Дали си била на ехо во овулација? Оди на едно ехо на средина на циклус, еве чим добиваш на 30ти ден, на 14ти ден од циклус оди. И јас крварам по малку последниве месеци и во овулација и пред да добијам по 4,5 дена по малку имам, па тек ми пробива и трае нормално, а на ехо во овулација сум супер, фоликули куп, водечки по 2,3, хормони супер. Примулут нор се за регулација, нус појави нема да имаш. Јас сум ги пиела за да добијам мензис (порано пред да ги родам децата, ми каснеше по многу).
     
    На AspasiaS и Lili90 им се допаѓа ова.
  15. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.496
    Допаѓања:
    5.877
    Дали после бледа линија на тест сте имале чувство како да ви доаѓа менструација и остри болки ко со нож да ве бодат? (кратко,моментално со по некое време пак повторување)
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.998
    Допаѓања:
    75.744
    Пол:
    Женски
    Да, се додека немаш никакво крварење не е страшно и се додека болката не е константно без прекин. А ако повремено ги имаш, нормално е. Така се шири матката, ќе боцка и понатаму во бременоста..
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lubov199

    Lubov199 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2022
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите бремена сум 11 недела, имав 3 спонтани абортуси сите беа во 7-8 недела последен пат бев на контрола на 8+4 недели се било во ред, сега сум на 30 имам термин после две недели, мегутоа се плашам да не е пак спонтан пошто јас кога имам спонтан не крварам. Кога спијам и кога се вртам на другата страна како да го осекам дека и тој се поместува сабајле исто додека сум била во тоалет зборував со маж ми на телефон два пати осетив нешто чудно таму доле во стомакот. Што може да биде? Мслам дека е се уште рано за да го осекам како мрда
     
  18. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    Во таа гестациска недела нема никакви никакви шанси да осеќаш апсолутно никакво движење,така да не не осеќаш бебе.Може да осеќаш гасови низ цревата или само мисла да е ама бебе не.Со среќа и со лесно.Не си стварај притисок на психата опушти се еве го каде е 30 ќе го видиш бебушко
     
  19. blablaabla

    blablaabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    793
    Ako se slucilo poveke pati neznaci deka i povtorno kje se sluci, ne treba da si stavas dopolnitelen stres vo taa sostojba. Zaboravi sto se slucilo vo minatoto i misli samo deka ovojpat kje bide se kako sto treba. Kakvi ti se mislite takov ke ti bide zivotot, mora da se gleda so ubavi misli, sega treba za dvajca da mislis :l:
     
  20. Lubov199

    Lubov199 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2022
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Фала ви на сите ♥️