1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.496
    Допаѓања:
    5.877
    Ми доцни
    Тест позитивен
    Утре сум на лекар

    Гради т.е. брадавици ме болат на допир
    Имам желба за секс
    Чувство на остро прободување в стомак
    Чувство дека ми иде мензис
    Бело прање имам
    И често мокрам
     
    На Ouravanture, MinnieM, BadKarma94 и 7 други им се допаѓа ова.
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.697
    Допаѓања:
    99.837
    Пол:
    Женски
    Сите се симптоми на бременост, ама за преглед ти е рано. Не за друго може да се разочараш а реално да си трудна нели. Мене ми рекоа овде нема ништо ниту има изгледи дека ќе има, еве ме терам 8ми месец уште малку па 9ти.
     
    На katce patce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.496
    Допаѓања:
    5.877
    Ми зедоа крв
    на ваг. ехо рекоа се примеќа слуз што ја има кај рана бременост,но сепак ќе почекаме рез од крв.
    Фаменита (прогестетон) дадоа,дека 2 пати дома позитивен тест а по 5 дена ми дојде претпоставуваат абортуси.
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ivana 8

    Ivana 8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2021
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    772
    Пол:
    Женски
    После спонтан, биохемиска... наредниот цоклус ви има доцнето? Прошлиот месец имав според доктор специјалист спонтан, според матичната биохемиска. Е сега ми касни 4 дена правев тест негативен. Претходно на 10ти ден од каснење ми покажа бледа и бета 146. Искрено не мислам дека сум бремена ама некако и не ми се оди на преглед пак.. зошто месецов се изнаодев...
     
  5. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.308
    Допаѓања:
    10.184
    Пол:
    Женски
    Да после тоа нормално е доцнење, Бојаџиев кажа до 2,3 недели нормално е да доцни. После пак се враќа во нормала.
     
    На Ivana 8 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ivana 8

    Ivana 8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2021
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    772
    Пол:
    Женски
    Ама ја ни апче ни киретажа, само по себе се исчисти затоа ми е малку чудно...
     
  7. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.308
    Допаѓања:
    10.184
    Пол:
    Женски
    Не е чудно, сепак му треба време на организам да се врати во нормала, отиди пак нека те видат на ехо, ама не е загрижувачко.
     
    На MinnieM му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.496
    Допаѓања:
    5.877
    По 3 пат, исто,ми дојде
     
  9. Dr.Zzz

    Dr.Zzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    495
    Пол:
    Женски
    А бета хцг колку ти беше ?
     
  10. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.496
    Допаѓања:
    5.877
    вчера крв денес рез. но чекам да ми јават -_-

    ах сега се јавија вечи 7 ко ништо,и така е..
     
  11. _budaletinka*

    _budaletinka* Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    971
    Пол:
    Женски
    Здраво женички, се извинувам за долгиот текст :D ние овој месец прв пат пробуваме :inlove: Последен циклус ми беше на 22 октомври од кога ми заврши бев на гинеколог за редовен пап тест се беше уредно. Бидејќи и кажав дека веќе пробуваме ми даде да пијам фемисан 1 и од тогаш ги пијам секој ден ми рече да отидам повторно за 4 дена за да видиме плоден ден и ми кажа кога бев дека за 3 дена ми е овулација па да имаме секој втор ден и така направивме тоа беше сега од 6ти до 10ти. Периодов веќе една недела сум многу нервозна дури ми се плаче, градите ми се отечени а брадавиците испакнати што никогаш не ми било вака, глава многу ме боли, од време на време имам вртоглавици, вчера сабајле кога станав прв пат после испиено кафе повратив, стомакот од време на време како да ме боде некој, грбот многу ме боли, се осеќам како воопшто да не спијам многу сум уморна и ненаспана? Што мислите дали е можно да има нешто со тоа што денес требаше да добијам но еве уште нема :inlove: Да напоменам дека се боцкав бета хцг сега во понеделникот на 20ти и немаше ништо <1 беше, но мискам дека сепак беше многу рано може требаше да почекам.. кажете ми ваше мислење многу сакаме да видиме две цртичкии :inlove::inlove:
     
  12. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.139
    Допаѓања:
    18.245
    Направи си тест со утринска урина,штом доцни би требало да покаже
     
  13. _budaletinka*

    _budaletinka* Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    971
    Пол:
    Женски
    Тоа мислев и јас, но да не е рано?? Денес требаше да ми дојде ...
     
  14. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.139
    Допаѓања:
    18.245
    Мене на 1 ден пред добивање ми излезе бледа цртка.
     
  15. _budaletinka*

    _budaletinka* Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    971
    Пол:
    Женски
    A бета хцг што покажа негативен на 16ти? Грешно сум пишала горе 20ти се извинувам .. мислиш дека рано го имам направено?
     
  16. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.089
    Пол:
    Женски
    Ако доби последен циклус на 22 октомври, тоа значи дека 3 дена ти касни денес.
    Направи домашен тест со мокрача, само веројатно нема бременост штом преку крв си проверила и немало, ама сепак може е покасна овулација.
    Или пак направи преку крв и ќе знаеш 100 посто.
     
  17. _budaletinka*

    _budaletinka* Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    971
    Пол:
    Женски
    Тест преку крв правев на 16ти извини погрешка сум пишала 20ти иначе циклусот ми доаѓа точно на денот од добиено не порано односно на 31 ден
     
  18. blablaabla

    blablaabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    793
    rano si napravila preku krv, napravi ako imas test za bremenost ke ti pokaze
     
  19. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.822
    Здраво три дена ми касни. Правев тест пред да добијам беше бледа втора црта, сега повторно исто.Едвај се гледа. Ме фаќа страв зошто линијата не е потемна. Инаку се чуствувам одлично, имам благи болки во долниот дел на стомакот само некогаш насабајле ми се повраќа и зголемен секрет тоа е се. И пмс симтомите ги немам. Совет? Дали е можно да има бременост а на тестот се уште да не покажува како што треба? За преку крв несакам засега да проверувам. Дали и се случило на некоја од Вас истово а притоа да е бремена? Читав за доцна овулација но што знам.
     
  20. Ceneva

    Ceneva Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2020
    Пораки:
    4.175
    Допаѓања:
    7.185
    Пол:
    Женски
    Koga go napraviv prviot test imav bleda crta i odma ojdov preku krv i beta mi bese 81, utreto pak pravam test linijata se zatemni malku, tret den pak pravam test linijata po svetla i ispaniciv i pak otidov preku krv i bese 215 ubavo si rastese. Ete me 13+3 tetam. Moj sovet odi proveri preku krv i pak posle preku eden den da vidis dali se duplira. Ne si pravi stres so testovite doma, ete nekogas znaat da podfrlat. Drzam sreka se da bide vo red.
     
    На blablaabla му/ѝ се допаѓа ова.