1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Kiksi1

    Kiksi1 Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2022
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Не можат сите 3 теста да се лажно позитивни, со среќа и со лесно :inlove::inlove::l:
     
    На A55 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LiquidLuna

    LiquidLuna Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.786
    Допаѓања:
    19.024
    Пол:
    Женски
    3 лажно позитивни тешко дека ќе добиеш :inlove:
    Напрај бета и ќе видиш на што си. Ама јас мислам дека си трудничко :*
     
    На Kiksi1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Iamstorm

    Iamstorm Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2021
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Јас требаше да добијам но ми доцни. Минатиот пат исто така добив на 40ден, денес ми е 37 со таа разлика што болки во гради како пред добивање воопшто немам, имам запек, имав нетипичен секрет, сношти ми се згади и повратив имам така мачнини. Болки во долниот дел од грбот, мало пецкање во стомакот, настинав и имам постојано бранови на жештина. И сега не знам дали да чекам или да правам тест. Не би да се разочарам, а не ми се чека
     
    Последна измена: 6 јануари 2023
  4. A55

    A55 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2023
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Napravi si test i ke vides,posle nekolku razocaruvanja ke bide mos pozitiven testot,za 200 den ke doznaes na sto si,srekno :inlove:
     
  5. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.301
    Допаѓања:
    22.881
    Пол:
    Женски
    Која е енергија ја имав јас со првото дете, ма ни болка, ни умор. Секој втор ден бев теретана, растрчана на сите страни оти и свадба се спремаше, прва сегде на оро па таа година се погоди све да имаме главни улоги. Сега... зомбии сум. Чим ти е такаа, немаш гајле само терај и до крај нека ти биде така.
     
    На popins му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ceneva

    Ceneva Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2020
    Пораки:
    4.175
    Допаѓања:
    7.185
    Пол:
    Женски
    I za 40 den ke doznae, laboquick tolku cini a najdobri se, dokazano veke. :inlove:
     
    На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ceneva

    Ceneva Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2020
    Пораки:
    4.175
    Допаѓања:
    7.185
    Пол:
    Женски
    Cestitki,lesna i ubava bremenost da si imas :hug:
     
  8. encee

    encee Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Во Сабота ми заврши менструацијата ми беше нормална 6 дена, денес имам цел ден светло кафеав исцадок болки и грчеви во јајници и еднаш ми се заврти во глава едвај застанав прв пат ми се случува ова. Пробуваме веќе 3 години за бебе, дали е можно да сум имала касна овулација предходниот месец и да сум бремена ?
     
  9. Anomis11

    Anomis11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2019
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    3.138
    Пол:
    Женски
    Stom si dobila normalna menstruacija i traela 6 dena ne veruvam da si bremena. Sepak ako sumnjas napravi eden test ama nikako Self Clear ili SureCheck - ova na site kazuvam oti ovie dvata se katastrofa pisleden period ,site drugi brendovi se Ok . Stom probuvate 3 godini ne e loso da si napravite ispituvanja ako ne ste do sega .
     
  10. Lolaaaaaaaa

    Lolaaaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2021
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Мин. медец ми заврши на 22 декември,една ден покасно имав незаштитени односи. За 3 дена треба да добијам, денеска само кафено при бришење можно ли е да е имплатациско?
    Симптоми само болка во кичма одвреме на време, кафено имам само при бришење. Санајле направив тест негативен, што мислите?
     
  11. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Скоро месец дена е поминато плус си имала односи на 2ор ден од добиено колку што те разбрав така што малце потешко дека си трудна до сега и позитивен тест би требала да имаш
     
    На Anomis11 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Veki1

    Veki1 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки јас сабајлето го изгубив бебето бев скоро во 11,5 недели а утре требаше да одам на ултразвук кај што живеам во Шведска многу сум разочарана и ова беше првата моја бременост бев пресреќна а тешко ми е многу.
     
  13. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Dobro ja poznavam tvojata bolka nazalost ja imam oseteno 6 pati,bidi hrabra,Gospod ke te blagoslovi so detence,napravi celosno ispituvanje da vidis od sto se desilo,mene 4 meseci na sekakvi ispituvanja me prakaa da otkrieme pricina... isplaci se i soberi sila za napred... :hug:
     
  14. Veki1

    Veki1 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Жално низ што се си поминала како си сега. Ми рекоја дека ќе ми направат испитувања зошто и како за да биди во ред нареден пат. Докторката ми рече дека плодот не бил во ред и дека вероватно телото го исфрла и затоа се десило али ќе има испитувања.
     
  15. Veki1

    Veki1 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
     
  16. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Jas sum sega dobra,no na sekoj muabet za bremenosti placam... posetuvav i psiholog mnogu mi pomogna da se psihicki dignam.... ne gubam vera znam deka.Gospod e golem i eden den i jas ke bidam majka
     
  17. Veki1

    Veki1 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Многу е болно и тешко а можам да замислам низ што си поминала. Ми рекоја ќе има испитувања. Овде дојдов на форумот за да ми олесни да видам мислења да споделам со жени што поминале исто како јас. А уште ми е потешко што немам никој во Шведска само мажот ми и да сакам да исплачам
     
  18. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Znam mila i jas sum so maz mi sama tuka.vo At, i tug jazik,tuga drzava samo nie sami... gusni si go i isplaci se,ljubovta neka vi e golema ke si imate ne se sekiraj...
    Kako ste.so krvnite grupi i rh faktorot ima nekoj so negativen?
     
  19. Veki1

    Veki1 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Дополнително ќе ми проверуваат ќе видиме ти како си сега .
     
  20. Bellaa1234

    Bellaa1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    869
    Пол:
    Женски
    Dali implantacisko krvarenje e skoro isto Kako prv den ciklus, so sto potrebna e vloska ili samo sekret?