1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    Nikoj nemoze da znae dali si imala spontan ili nе,za da znaes treba beta da proveris i ke vidis
     
    На Brpbrp, AlchinovaR1979, Anomis11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Dama 86

    Dama 86 Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2022
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Aj ve molam za mislenje na 3 den docnjenje mislev deka sum dobila toq bese kratko za pola saat nemav niato na 5 den docnjenje pavtorno isto so malku poveke krvarenje mislev deka pak sum dobila i eve sega pak nisto i 2 testa negativni sto li moze da e sekako ke idam na ginekolog ne mi se slucilo do sega ova
     
  3. Starchild

    Starchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2016
    Пораки:
    1.039
    Допаѓања:
    1.777
    Пол:
    Женски
    Гинеколог,може циста може хормонално...
     
    На Dama 86 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dama 86

    Dama 86 Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2022
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Sekako ke idam hormoni pravev pred 2 nedei bea ok i na pregled bev ne mi rekoa za cista zosto spremame dokumenti za invitro
     
    На Sandra91 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Дечки прашање..дали при спонтан абортус секогаш има крварење и крвта е свежа? Вчера прокрварив темна крв и веднаш отидов на гинеколог, ме виде на ехо и беше се ок и имаше срцева реакција. Иначе сум 8ма недела. Откако ја извади сондата ми истече течност и уште малку темна крв. До вечерта дома имав едно темно парче крв мало и реков во ред ништо страшно бидејќи докторот рече дека сега ќе се чистам овие два три дена затоа што тоа било изгледа некоја застарена останата крв. Денеска додека се бањав ми истече ова исто така и веќе не знам што да мислам, се надевам не е ова плодот…Иначе немав болки во стомак. И извинете на сликата бидејќи не е многу пријатна за гледање..
     

    Прикачени фајлови:

  6. AlchinovaR1979

    AlchinovaR1979 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    729
    Пол:
    Женски
    Дали ти даде некоја терапија за крварењето ?
     
  7. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Јас имав и свежа крв прокрварено и пак се беше океј. Ако ти кажал дека се е океј би требало да биде. Дали имаш некои симптоми како болни гради, гадење итн?
     
  8. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Не ми даде никаква терапија ми кажа само да мирувам и ми закажа термин повторно за една недела да ме види. Се надевам дека ќе биде се во ред..Иначе немам такви симптоми.
     
  9. AlchinovaR1979

    AlchinovaR1979 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    729
    Пол:
    Женски
    Штом ти кажал да мируваш гледај тоа да биде строго мирување.Опушти се , гледај филмови , читај книга и колку што можиш повеќе да лежиш . Доколку недајбоже прокрвариш денес/утре пак ,те советувам да отидеш на лекар пак. Можеби ќе ти дадат и терапија . Дај боже да сте добри и ти и бебушот.
     
    На Little_girl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам ❤️
     
    На AlchinovaR1979 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    3.641
    Пол:
    Женски
    Утре ми е денот за (не)добивање. Ме болат гради како секој месец пред циклус, но за прв пат месецов веќе цела недела ме боли стомак. Не е постојана болка,како грчеви доаѓааат и проаѓаат. Исто така лицето ми е лом исфрлено.Прв пат го чувствувам ова, може да е некаков знак или си се залажувам?
     
  12. Giinna

    Giinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    4.191
    Пол:
    Женски
    И мене ме болеа градите, грчеви во стомак повремено има плус и киселини имав. Требаше пред 4 дена да добијам и вчера направив 2 теста и беа со убави јасни цртки... Така да можно е :) уште немам закажано на гинеколог ама мислам дека тоа е тоа :lol:
     
    На Marfi19, MinnieM, Dennings и 3 други им се допаѓа ова.
  13. samrakgirl990

    samrakgirl990 Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    jas imav odnos na 28mi mart nezastiten i malku rizicno bidejki bese ploden den...na vulvata imav sperma i sega za 2 dena treba da mi dojdi...ne se osekjam kako drug pat nemam macnini kako koga drug pat pred da mi dojdi no vcera imav vrtoglavici odvreme navreme, cuvstvuvam blago gadenje ponekogas vo tekot na denot, polovinata me bolese ja cuvstvuvav ko zdrvena bukvalno, imam novi zrncinja na liceto, zeska sum na liceto, cuden vkus cuvstvuvam vo ustata, zavcera koga jadev mandza grasok mi imase porazlixen vkus od drugpat posilen i toa samo jas takov vpecatok imav drugite od moeto semejstvo ne, zavcera isto taka mi bese pritisokot visok 139 so 79 i pulsot 92, na gakjickite pred 2/3 dena imav bezboen iscedok so mala crvenka nijansa isto taka imam i bel ili bezboen iscedok ovie dena, vcera dobivav topli branovi osekjav toplina po celoto telo...mozno e da sum bremena? izvinete na dolgiot post
     
  14. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Значи он ејакулирал внатре во тебе или на тебе? Бидејќи ако е на тебе нема како да си бремена. А ако е внатре макар и минимално да му прснало па задоцнето извадил и завршил на тебе има шанса бидејќи си била во плодни денови. Иначе симптомите ок, насочуваат кон бременост но многу чест и сами си ги правиме психички.
     
    На Bejb15 и samrakgirl990 им се допаѓа ова.
  15. samrakgirl990

    samrakgirl990 Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски

    ne znam tocno ne go prasav zatoa sto vidov koga go izvadi. Imase na mene t.e. na vaginata so taa tecnosta me namacka,a i pred mene bese koga svrsi i imav sperma i na levata noga najgore i pred vaginata nekolku kapki..osven toa od vreme na vreme mi idi kako zdriganje ili nesto kako da mi se potkreva za povrakjanje no ne e tolku intenzivno denes
     
  16. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Јас би ти рекла да си купиш тест и да си ги скратиш маките. Ќе ти покаже ако си сигурна сум, само очекувај бледа линија ако веќе си бидејќи е рано. И после ако не добиеш за неколку дена повтори го тестот.
     
  17. samrakgirl990

    samrakgirl990 Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски

    koj test da go kupam ako imas licno iskustvo da spodelis?
     
  18. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Не знам за таму јас живеам во странство, но прашај во сптека ќе ти кажат затоа што има некој што се прави и пред да ти доцни а некој и откако ќе ти доцни. Јас тука не се сеќавам каков правев ама знам правев еден ден пред да добијам и плус не со првата урина туку во 4 попладне после работа и добив бледа цртка. Затоа пробај и слободно купи и некој поевтин.
     
    На samrakgirl990 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. samrakgirl990

    samrakgirl990 Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2023
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Vo red ke kupam utre fala mnoguu za odvoenoto vreme i za sovetot❤️
     
  20. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Нема за што и среќно! ❤️
     
    На samrakgirl990 му/ѝ се допаѓа ова.