1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. AlchinovaR1979

    AlchinovaR1979 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    729
    Пол:
    Женски
    Најпрво девојче нека ти е со лесно! Да си ја износиш бременоста онака школски без никаков проблем ! :inlove: Болките се нормални , јас ги имав цело време и се уште ги имам . Се додека не се неиздржливи и се без крварење ,се сметаат за нормални. Сепак кога ќе одиш на доктор нагласи му што чувствуваш . Со оглед на тоа што си имала спонтан обавезно доколку докторот не знае ,нагласи му ,можеби ќе ти даде прогестеронска терапија и клексани.
    А за белиот исцедок додека нема мирис и не е многу густ нормален е . Доколку има мирис и е густ повторно нагласи му на лекарот може ќе ти земе брисеви чисто за да се осигурате дека нема ништо страшно.
     
    На Fenix05 и Цветче6754 им се допаѓа ова.
  2. Joanna28

    Joanna28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2023
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    649
    Пол:
    Женски
    Девојки, пишував на тема имплантациско крварење но еве и тука бидејќи крварењето вчера престана. Јас вообичаено имам циклуси на 25-26 дена. Овулацијата овој месец ја потврдив со мерење на bbt вагинално, Feritility friend првин ја детектираше на 12-ти ден, потоа на 14-ти ден. Од 18-тиот ден до 21-виот ден (вчера) јас имав spotting, на бришење, ама убаво видливо, баш онака како што го опишуваат на интернет, од бледо розево до кафеаво. Првин мислев дека ќе ми пробие, бидејќи баш наликуваше на spotting пред циклус, за да вчера престане. Од вчера попладне еве и денес немам ништо.
    На 7-ми ми е датум за недобивање, се обидуваме за бебе 2 години. Од други симптоми немам ништо, градите се нормални, можеби само некое чудно чувство долу ниско, не е болка туку одвреме навреме како некоја тежина.
    Не знам дали и тоа е симптом :inlove:
    Тест немам дома, се мислам дали да се стресувам сепак имам уште 5 дена до циклус кој и така е пократок, 25-26 дена.
     
  3. DragonA420

    DragonA420 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2023
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Epa .. devojki eve me pak mene :$
    Mozebi na nekoi sum mu dosadna ..
    Ama jas da si pisam :wasntme:
    Eve me mene 14ti den posle rizicniot odnos.. 3 dan kade sto mi kasni ..bez nikakvi simptomi za doaganje na taja vesterka:devil:
    Se nadevam deka nema ni da dojde ..
    Prege imav malce blagi bolki i iscedok kako belka od jaje.. ali e taka na brisenje ...
    Se nadevam deka bebushot si nasol mestence vo moeto mese ... pisuvam od vozbuda znam deka poveketo od vas ke me razberat :P utre drugiden ke pravam uste eden test i se nadevam deka ke si vidam dve crtki.. :D(fingers)
     
    На GoldddGrlll, Vinyl и Joanna28 им се допаѓа ова.
  4. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Можеш и сега да направиш сепак 3 дена ти касни и плус 14дена се поминати од тогаш. Дај боже да се израдуваш со 2 цртки(fingers)
     
  5. Joanna28

    Joanna28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2023
    Пораки:
    706
    Допаѓања:
    649
    Пол:
    Женски
    Денес проверив b-Hcg, резултатот 1.2 miU/ml :(
    Дали избрзав? 23ти ден од циклус, 4 дена до недобивање, 2 дена откако ми сопре крварењето за кое мислев дека е имплантациско.
     
  6. Hopeeee

    Hopeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2023
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    250
    Пол:
    Женски
    Не верувам дека си избрзала. Ке покажеше барем 5/10 јас 2 дена пред НЕдобивање направов 155.9 беше бетата. Не се секирај ке биде следен пат ти посакувам многу среќа и те гушкам :l:
     
    На Selenopile___ и Joanna28 им се допаѓа ова.
  7. DragonA420

    DragonA420 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2023
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Ke pravam utre sabajle ... mn se plasam dane e negativen .. ama .. ete nekoja nadez vo mene veli deka ovaj pat ke ima neshto ... dosega nikoas mi nema kasneto .. (ednas dodusha ama samo eden den i sledniot mi probi) .. ova sega e neshto drugo
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. DragonA420

    DragonA420 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2023
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Izgleda nishto od mojata sreka;( ... sega odam u vc .. i se brisam i gledam sosem malce krv .. ligava kako kafenko ..
    Se izbrisav ubavo .. i na kraj brisenje epten malku bleda rozeva .. da povtoram .. denes e 14 den od rizicniot odnos
    Neznam so da mislam a bas si rekov ee super utre ke kupam test ke napravam sega neznam sto da pravam .. a si zedov i folna kiselina (facepalm) si se napiv denes edno mislejki deka imam nesto vo meseto .. mn sum razocarana ..
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    7.906
    Пол:
    Женски
    Жал ми е, но нема разочарување. Инаку фолна треба да се пие и пред бременост додека се обидувате.
    Ти посакувам две цртки што побрзо
     
    На AlchinovaR1979, MinnieM, DragonA420 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Viveki

    Viveki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    9.099
    Пол:
    Женски
    Не се разочарувај, затоа и претходно ти пишав, вака само повеќе стрес си правиш...душа...пробај не мисли опушти се и ќе биде од лично искуство ти кажувам и јас моево бебе го чекав 4 години и на крај кога се опуштив и си реков нека биде што ќе биде не се замарам веќе и оп! Две цртки ❤
     
    На AlchinovaR1979 и DragonA420 им се допаѓа ова.
  11. DragonA420

    DragonA420 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2023
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Fala vi na poddrskata ... znaci sepak sega treba da odam na ginekolog posto mi kasnese eve veke tri dena denes 4 ti mi dojde .. znaci ne e vo red neshto cim kasni ..
    Citam neshto implantacisko krvarenje bilo takvo ama ... sto znam .. :?: mozno e biohemiska ? Ako napravam test utre i ako e biohemiska ke pokazi li ? Opasno e ?
     
  12. Viveki

    Viveki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    9.099
    Пол:
    Женски
    Оди на гинеколог најдобро
     
    На Selenopile___ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    За биохемиска ќе добиеш прво позитивен резултат па после тоа негативен.
     
    На Hopeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.745
    Допаѓања:
    4.846
    Не сум бремена, ама не знаев кај да пишам.
    Дали при ПМС ви се случило чешање,голем оток и болка во градите?
    Како ги смирувате симптомите и што користите?
    Не ми е првпат ама овој пат е стварно лошо.
    Испитано се, и ехо освен фиброаденом ништо посериозно.Хормоните се исто ок
     
  15. Lavce 1

    Lavce 1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2022
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Јас имам фиброаденоми и тоа повеќе до сега не ме чешаа а приметив дека едната града по зголемена ми е , за оток земи зелка истуцај ја малце и стави на градата и ако можеш спиј со неа ке ти помогне многу ја правев и стварно помага
     
    На kikkki и Anyshka им се допаѓа ова.
  16. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    32.597
    Пол:
    Женски
    Исто и јас со зелка, мене стварно ми помага.
     
    На kikkki и Lavce 1 им се допаѓа ова.
  17. Renixxx

    Renixxx Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2022
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, пред година дена имав биохемиска бременост.
    Минатииот месец добив на 18.05.
    За 5 дена треба да добијам, но веќе 10тина имам болки во градите,болки на допир и отеченост , пред 3 дена на бришење имав мала капка крв (да напоменам имав и зголемено количество на исцедокот кога забележав крв) за тест ми е сеуште рано, па сакав да прашам дали од вас имала некоја ваква случка, а притоа останала бремена.
     
    На Bubica1812 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Konstrakta

    Konstrakta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2022
    Пораки:
    2.023
    Допаѓања:
    2.816
    Пол:
    Женски
    Јас, пред 6 месеци. Кај мене тој крвав исцедок беше имплантациско. Тогаш направив тест со прва утринска и беше многу бледа. Само што како наближа ден два пред датумот за не добивање, така тогаш градите престанаа да ме болат.
    Инаку и јас добив на 18 мај :)
     
  19. Iki lepi

    Iki lepi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2018
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Здраво,ако може некој да сподели искуство имав циклус на 2 јуни до 6,ми заврши се најнормално,денес темна крв само на бришење,што значи тоа,направив тест,позитивен е,дали е точен
     
  20. Viveki

    Viveki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    9.099
    Пол:
    Женски
    Оди на гинеколог.
     
    На Iki lepi му/ѝ се допаѓа ова.