1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Misskirova

    Misskirova Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    7.819
    Пол:
    Женски
    Незнам стварно како може на форум некој да и каже дали е трудна а става негативни тестови.
    Овде можеме да ти дадеме совет или да ти честитаме. А дали си трудна па и со негативен тест ке ти каже доктор.
    Имаш претходно ставано слики од тестови со втора црта..не ми е јасно што се дешава.
    Или не мајтапиш или не ги правиш ко што треба .
     
    На Meddy и Anyshka им се допаѓа ова.
  2. GirlWithACat

    GirlWithACat Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2020
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Честитки со лесно да си поминеш.
    Опушти се, мисли само позитивно
    и мирувај, пиј си за секој случај Дабростон или кои ќе ги одреди гинеколог знам дека ова е полесно на зборови ама мора да си силна.
    Јас и со двете бремености немав симптоми до 6та недела иако нормална бременост и се ама не се ослонувај на симптомите различно е и нормално.
     
    На Konstrakta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Blackgirl<3

    Blackgirl<3 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Srcki ve molam za pomos i sovet 3 godini se obiduvame za bebence na 2 do 5 juni go imav normalno zavcera se pojavi edna locka svetlo crvena boja i bolki vo dolniot del deneska pak istoto ama bolkata ne se izdrzuva sto moze da e dali e znak za bebence se javiv na maticniot mi kaza da pocekam 10 dena mozebi e bebce. Dali nekoj imal vakva situacija
     
  4. Misskirova

    Misskirova Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    7.819
    Пол:
    Женски
    Мене првиот симптом на неколку дена пред добивање ми беше јак бодеж . Значи болка неиздржлива и мислев дека е некој камен.
    На крај излезе бременост.
    Со среќа.
     
    На warrior, AlchinovaR1979, Blackgirl<3 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Blackgirl<3

    Blackgirl<3 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Nekni prvo damka sepojavi crvena i jaka bolka na dolniot del bas kaj matkata deneska pak istoto locka i pak jaka bolka nekoi vikaat nastinka i vospalenie nekoi mi vikaat bremenost neznam sto a mi e strav rabotam fizicka i teska rabota i neznam dali da se pazam ili ne
     
  6. Viveki

    Viveki Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2022
    Пораки:
    1.352
    Допаѓања:
    9.099
    Пол:
    Женски
    Да си се припазуваш најубаво. Земи си тест ако не крвариш веќе. Со среќа ❤
     
    На Blackgirl<3 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Blackgirl<3

    Blackgirl<3 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Fala srcka vtornik definitivno zemam test da vidam bidejki sega sum u smeni rabota i nemam vreme za doma a kamoli za sebe
     
    На Viveki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. babymaybe123

    babymaybe123 Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2022
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Го следам форумов многу внимателно.
    Ако ти е за утеха истата бев со тестови на секои 14 дена меѓутоа не ги постирам поради тоа што јасно се гледа дека не постои втора црта колку и да се трудев да ја видам.
    Еден ден се запрашав себе која е потребата од толку тестови и измачување на сопствената психа и престанав да се оптеретувам еве 2 години сеуште немам детенце.
    Најпријателски совет од мене е да престанеш пред се да се измачуваш ,ти ако самата јасно гледаш дека не постои втора цртка што ке ти смени ниа ако ти кажеме дека ја имаш?
     
    На LiquidLuna, AlchinovaR1979, Bubica1812 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Konstrakta

    Konstrakta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2022
    Пораки:
    2.023
    Допаѓања:
    2.816
    Пол:
    Женски
    Добро утро.
    Од денес 5та гн. Од симптоми ни "с". Градите малку ме болат, ако ги стиснам, ама ни отечени ни бутур.
    Стомакот исто, другарки мои во 5та гн не можеа фармерки да закопчаат од потеченост, ја и ги закопчувам и комотни ми се, ни минимално не сум потечена. Добро, нормално ли е ова или мене ми работи стравот и паранојата заради спонтаните? Во првата бременост се' имав и болки во кичма и се', во втората само ми се мочаше на 3 мин, во третата немав ништо ама таа беше blighted ovum. Психа ќе ме утепа од шо немам еден ќор симптом. Тек во понеделник сум на прв преглед :(
     
    На Vinyl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    1.453
    Пол:
    Женски
    Ne si sama jas sum 6 nedela i osekam samo oteceni gradi poduen stomak i osetlivi bradavici. Porano imav i bolki vo stomakot sea gi nemam sto me zagrizuva. Na pregled duri na 30. Si velam da ne pravime paniki za dzabe moze taka treba da e. Aj neka ni kazat poiskusnite.
     
  11. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.594
    Допаѓања:
    16.957
    Пол:
    Женски


    Не мора да значи дека ако немате симптоми нешто лошо ке се случи. Некои имаат некои не. На мм сестра му никаков симптом немаше, јас сите симптоми ги имав. Две различни бременосто скроз имаме двете. Јас сум 31 недела, а бебка нејзина 5 месеци ке прави уште малку.
    Не си правете стрес бадијала.
     
    На Hopeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Konstrakta

    Konstrakta Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2022
    Пораки:
    2.023
    Допаѓања:
    2.816
    Пол:
    Женски
    Јас ништо од ова ти што имаш немам. Какви брадавици, каков стомак, да не направев тест ќе мислев дека од нешто др ми касни
     
  13. Fantastik

    Fantastik Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2020
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    33 дена поминати од претходен циклус. 2-3 дена чувствувам болки како да ќе добијам но само многу бело имам. Точно пред еден месец испитав хормони, пап и брисеви + ехо и се беше уредно. Обично добивам на 27-30 дена. Од симптоми за добивање освен повремено како cramps немам ништо. Знам дека треба да правам тест утре (34 дена), пред неколку месеци се веривме но не планиравме бебче толку брзо. Сакав да ве прашам за pull out метод, нормално не е најбезбеден метод, но дали некоја од вас овде останала бремена и покрај тоа? :tmi:
     
  14. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.273
    Допаѓања:
    33.442
    Пол:
    Женски
    2 бремености со речиси ниеден симптом во прв триместар. Нит гради ме болеле, ниту сум потекувала, ниту сум мочала на 2 мин, ни гадење, ни повраќање, ништо.

    Пробај да се опуштиш, дај Боже да си имаш убава и лесна бременост до крај, со живо и здраво бебенце в раце.
     
    На Slonce91, MinnieM, AlchinovaR1979 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. AlchinovaR1979

    AlchinovaR1979 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    729
    Пол:
    Женски
    Незнам дали некоја има останато бремена со pull out метод ,но би те советувала да си купиш тест и да го направиш кога веќе имаш редовен циклус . Циклусот може да доцни од безброј причини(најмногу од стрес) , така да немора да значи и дека се работи за бременост.
     
    На Viveki и Slonce91 им се допаѓа ова.
  16. your-girl.-.friend

    your-girl.-.friend Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    16886572804028945361423638169135.jpg
    Здраво девојки. Со 1 ден доцнење. Мислам дека се позитивни. Ваше мислење? Благодарам.
     
    На Sunrise!!!, IRBBB, Isabel и 7 други им се допаѓа ова.
  17. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.933
    Допаѓања:
    109.701
    Пол:
    Женски
    Честитки со лесно :)
     
    На your-girl.-.friend му/ѝ се допаѓа ова.
  18. your-girl.-.friend

    your-girl.-.friend Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам :l:
     
  19. Tblagica.11

    Tblagica.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2021
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Zdravo, denes mi e 9 den od insemenacija i 23 den od ciklus, na brisenje zabeleziv kafen iscedok i imam jaka bolka vo leviot jajnik dali e mozno da e implantacija
     
  20. Друштвена

    Друштвена Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2023
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, после последната менструација одлучивме со партнерот да се обидеме за бебенце, имавме сексуални односи се разбира, во плодните денови имавме секој втор ден односи и сврши во мене неколкупати. Сега осеќам бодежи и тапа болка во предел на јајниците, поспана сум, едвај станувам на сабајле и имам намален апетит.Треба да добијам на 29ти јули и сум нестрплива, секако е рано сеуште за тест. Кажете ми ваши искуства, дали е можно да сум бремена?