1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. terestrias

    terestrias Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    35
    Imase li i nekoi drugi simptomi?
    Jas od vcera celta sum nikakva umorna pospana so blaga bolka vo gradite.Inaku i treba da NEdobijam nakaj 15ti-16ti
     
  2. Melalala

    Melalala Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Me bolea i mene gradite,imav bolki vo vaginata,naednas mi se aktiviraja i mislev cistit,imav fski kako i sekogas…i zamisli site tie simptomi mi se povlekoja i me natera doktorkata da napram test oti se zalev bolka vaginalno i izleze pozitiven,i ko go praev vikav nema sansi da e to ne veruvam i ete stvarno ispadna …
    Ne sum uste pojdena na ginekolog a sekako sum vo plan ,samo sho vo momentov ne sum tuka,me zagrizija bolkite vo vaginata,zato i pisav ,mislenje
     
    На terestrias му/ѝ се допаѓа ова.
  3. terestrias

    terestrias Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    35
    Ubava i lesna bremenost ti posakuvam!
    E sega sto mi e cudno, jas minatata nedela si proveruva krv i na sediment pokaza dosta plocest epitel i doktorkata moja maticna se somneva na cistit.Nikogas mi se nema sluceno ova malku mi e somnitelno ama ke pocekam za test uste mi e rano e sega simptomite momentalno mi se kako pred menstruacija so toa sto od vcera pocnav da se osekjam mnogu iscrpeno i pospano
     
    На Melalala му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Melalala

    Melalala Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2023
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    I kaj mene istoto izleze preku krv,oti jas predhodno lecev bakterija i mi pojavilo taka,i zatoa mislev i jas.
     
    На terestrias му/ѝ се допаѓа ова.
  5. terestrias

    terestrias Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    35
    Najdobro pojdi si na ginekolog sigurno ke ti kaze so ispituvanja treba da napravis

    hcg-to se aktivira samo na bremenost taka da ne moze od nesto drugo da izleze pozitiven testot
     
    На Melalala му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Blackgirl<3

    Blackgirl<3 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali nekoj imal iskustvo so femina kapki
    Methylcobalamin B12 1000ug
    I b9 vitamin
    Veke 4 godini probuvame za bebce redovno odime i dvajcata na kontroli se e okej so nas ama nekako ne uspeva i mi gi preporacaa ovie da gi pijam na prirodna vitaminska baza i veke edna nedela se custvuvam iscrpena
     
  7. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    1.453
    Пол:
    Женски
    Inseminacii, in vitro ste probale?
     
  8. Blackgirl<3

    Blackgirl<3 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Ne ne sakame da brzame na toj cekor,bidejki kazani ni se 5 mislenja deka nema potreba od invitro deka moze i prirodno da ne brzame so vestacko oploduvanje bidejki sme mladi
     
    На Tblagica.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    4.602
    Допаѓања:
    32.552
    Пол:
    Женски
    Какви се тие доктори кои ви кажале дека нема потреба од инсеминација/инвитро после 4 години обиди?
    Баш ради тоа што сте млади до сега би требало да бидне и ако веќе сѐ е во ред како што велиш, ама штом не биднало сигурно има некој проблем, прочитај си на интернет колку време е нормално обиди за бременост, 4 години веќе е многу време да нема бременост, без разлика што сте млади.
    А тоа што вас не ви се брза е друго, ама дека баш сѐ е во ред, не ми се верува.
    Не сакам грешка да ме сфатиш, кажувам за ваше добро, сигурно ги имате сите испитувања направено?
     
    На Iris-1234, Anyshka, Misskirova и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.756
    Допаѓања:
    13.277
    Четири години не се малку. Нема врска што сте млади,да ме ме сфатиш погрешно.
     
    На Anyshka и butterflysk им се допаѓа ова.
  11. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    3.635
    Prva inseminacija napraviv na 24 godini taka da nema tuka mladi stari..
     
    На Tblagica.11 и Anyshka им се допаѓа ова.
  12. Misskirova

    Misskirova Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    7.819
    Пол:
    Женски
    Кога се е во ред ,сите доктори ќе ти кажат дека една година е нормално да "не бидне" ,т.е во првата година.
    После тоа веќе би требало да правите другите чекори .
    Не си го губете времето
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Besbes24

    Besbes24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2022
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    1.453
    Пол:
    Женски
    Posle 1 god neuspesni obidi veke se posetuva doktor za neplodnost. Ova ne znaci deka ste neplodni tuku za ponatamosni analizi. Kako sto kazale dr clenkite nema mladi stari tuku kolku god se obiduvate a 4 spored mene se mn god bez da probate ness dr. Cisto da si znaes jas se obiduvav 1 god i 2 3 meseci ne ostanvav pa odma inseminacija probav i od 1 uspesno.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. blablaabla

    blablaabla Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    793
    Mene prvata inseminacija mi bese na 21 godina taka da go delam tvoeto mislenje deka nema mladi stari, treba povekje mislenja od razlicni doktori, nekogas nie moze da mislime deka se sme proverile no cim tolku vreme nemoze da se dojde do bremenost mora da ima nekoj problem kade sto nekoj doktor kje go vidi i kje ti pomogne. So srekja
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Blackgirl<3

    Blackgirl<3 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Da jas proveruvav hormoni ovulacija brisovi se e okej soprugot spermogram i toa e okej matkata si e na mesto kako sto treba jajnicite vo red pred 2 meseci pravevme kontrola kazaa se e dobro da probame pak ako ne bidne za 4 meseci ke trazime drugo care
     
  16. mom to be

    mom to be Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Женски
    Провери си уште проодност на јајцеводи.И мене една година ми велеа се е во ред на крај излезе дека левиот не е прооден.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. terestrias

    terestrias Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    35
    Zdravo zenski
    So maz mi bevme aktivni minatiote mesec vo plodni denovi.pred 4 dena napraviv test negativen ispadna , inaku treba da dobijam na 15-16. Pred 4 dena isto imav bolki vo gradite i toa traese samo eden den odprilika, denes primetiv lepliv roze iscedok, pa me interesira dali ima nekoj so slicno iskustvo?
    Inaku imav minimalni bolki vo jajnicite i na brisenje nemase nisto
     
  18. Sunrise!!!

    Sunrise!!! Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2023
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Пиеш ли некои суплементи за подобрување на јајце клетки, пример Елова, фолна витамини некои?
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Blackgirl<3

    Blackgirl<3 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Mi dadoa da pijam kapki femina ednoto sisence go ispiv pred 2 meseci za da go uredi ciklusot. Sega go pijam vtoroto sise 3x na den
    Methyl folate 1000mcg b vitamin
    Methylcobalamin 1000mg b12 niv gi pijam 1x na den navecer pred spienje i ke vidime rezultat na kraj na mesecot
     
    Последна измена: 13 ноември 2023
  20. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.269
    Допаѓања:
    32.593
    Пол:
    Женски
    Хсг правеше?