Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.557
    Допаѓања:
    34.544
    Пол:
    Женски
    Рано е за симптоми. Дури на крај на другиот месец.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Jas Elena

    Jas Elena Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2021
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Мислев онакви симптоми-грчење на стомак,подуеност,студ.Дека во првата бременост ги имав,ама не памтам кога ми почнаа
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.557
    Допаѓања:
    34.544
    Пол:
    Женски
    Кога ти бил последниот циклус? Ако ти бил овој месец, рано е.
     
  4. Jas Elena

    Jas Elena Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2021
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    На 01.02 циклусот,а односот на 17 и 18.02.Јаууу,ќе ме убие нестрпливост :)
     
  5. Tea SK

    Tea SK Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2021
    Пораки:
    3.559
    Допаѓања:
    6.492
    Пол:
    Женски
    Јас 11 дена после однос имав "симптоми", а немав појма дека сум бремена. Бев на роденден еден и кога ги видов сликите сфатив колку ми бил птечен стомакот. Истата недела носев тесен фустан и две колешки ме прашаа дали има нешто, а јас врска немав. Така да може и кај тебе е истата ситуација.
     
    На 5678m и Jas Elena им се допаѓа ова.
  6. StrongT

    StrongT Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,ми доцни 9 дена, после 2 негативни на 2 ден доцнење и 9ти, исклучена е бременост. Градите ме пецкаат,постојано слаби грчеви за добивање, често мокрење и ред други симптоми што асоцираа на бременост. Закажав на преглед но многу сум загрижена ,некој со вакво искуство?Имам едно детенце и знам како беше со првата бременост... извинете на долгиот пост ,секој коментар ми значи. Последнава година не ми доаѓа како порано на 28ми ден, почна и до 34ти. Оваа последна менс е по 28 дена. Убав ден
     
  7. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.227
    Допаѓања:
    13.703
    Пол:
    Женски
    Јас кога видов две цртки на тестот бев во шок. Мислев да кивнам дека ќе ми протечеше. Болки во стомак, болки во гради, нервозаааа… Правев тест да се осигурам дека не сум бремена.
     
    На Jas Elena му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nancyyy

    nancyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    772
    Допаѓања:
    309
    Дали сега ги имаш уште тие симптоми, болки во гради, нервоза, болки во грбот десната нога и стомак
    Незнам која недела си
    Јас сум 10+6
     
  9. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.227
    Допаѓања:
    13.703
    Пол:
    Женски
    Ова со неделите ми е каша попара хахаха
    По мојава апликација од последна менструација сум 12+2, во понеделникот на преглед 10+4, сега сум значи 11+2, она вика таман си е се.
    Тука негде сме јас и ти. Градите на моменти што ги имам ми сметаат и болат, прслук ептен по потреба ставам, ионака сум дома. За нервоза не сум ти репер, јас сум ти нервозна жена хахаххаха ама смирена сум некако сега, нервозна мајка нервозно бебе.
    Грбот заболува, ама па и јас со дијагнози сум си. Еве денес рацете ме болат, од рака до подлактица тој дел. Стомакот заболува ама легнувам , рака ставам и ми се смирува. Приметив дека на лева страна со перница меѓу нозе ми е најдобро и немам болки.
     
    На nancyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nancyyy

    nancyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    772
    Допаѓања:
    309
    Мене градите многу болат а на левата уште повеќе и осеќам нешто како да имам, инаку сум со мастодинија на лева, пратам секоја год, ама оваа не отидов.
    И јас сум со дијагнози и право да ти кажам секој ден ми е стресен и со мн нервоза со тоа и не уживам во бременоста.
    Ајде само со лесно, значи тука сме
    Јас здравје 15 сеп. Ми е термин ако биде се во ред
     
  11. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.227
    Допаѓања:
    13.703
    Пол:
    Женски
    И мене на последен преглед ми кажа 15.09 термин. Како рачунаат незнам, само да биде се океј.
    Еве денес цел ден го одлежав, матка ли се шири , што ли се дешава незнам, ама така од време на време ме заболува, на моменти се пристресувам дали е се ок.
     
    На nancyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.703
    Допаѓања:
    11.932
    Пол:
    Женски
    40 недели од последна менструација рачунаат. Јас сум со термин 19.09. тука сме :)
     
  13. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.227
    Допаѓања:
    13.703
    Пол:
    Женски
    Ова се девици ќе бидат новиве бебиња :)
     
    На 5678m, nancyyy и Skyler им се допаѓа ова.
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.805
    Допаѓања:
    75.259
    Пол:
    Женски
    Води се по датумот кој е израчунат кога прв пат слушнавте срценце. Најверодостоен е тој. После веќе бебе знае да расте побрзо, понапредно, па датумот да се менува постојано...
     
  15. MACKICA1902

    MACKICA1902 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    346
    Пол:
    Женски
    И јас исто.,на 01.02 последна менструација.односи на 11 и 15 а на 16 овулација зашо десниот јајник ме заболе..секогаш ја осеќам овулацијата..два негативни тестови ама ќе почекам..за претходната бременост 6 дена пред мензис ми покажа позитивен тест
     
    На Pchelka.elka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Jas Elena

    Jas Elena Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2021
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Според апликација тие денови имав големи шанси за бременост.Овулација некогаш осеќам,некогаш не.Тест не сум правела,з'ш мислам рано е.И реков дека нема да се оптеретувам за бременост,штом почнеме со обиди ќе пуштам мозок на пасење,ама некако не бива.Само таму ми се мислите
     
    На MACKICA1902 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Gokaaaaaa

    Gokaaaaaa Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2023
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Девојки, здраво

    Некое време се обидуваме за бебенце ама безуспешно. Сега неколку дена имам некои чудни симптоми за кои посакувам да се за бременост, ама тестот што го правев денес беше негативен. Имам болки во долниот дел од стомакот, брадавиците ми се премногу осетливи на допир, синоќа имав грчеви во десниот долен дел од стомакот кој траеше околу половина минута, од денес веќе чувствувам болка и во половините, нервозна сум и избувлива во последен период, очите ми светат како леки да имам ставено… дали овие симптоми се симптоми за бременост и дали без разлика што тестот покажа негативен, може да се работи за рана бременост?
     
    На Skilover му/ѝ се допаѓа ова.
  18. dead.flower23

    dead.flower23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2019
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    419
    Пол:
    Женски
    Тестот многу често е и лажно негативен особено шур чек многу лоши искуство со нив имам. Симптомите и јас ги имав како болни брадавици и грчеви али не мора ништо да значи бидејќи се исти со симптоми на добивање. Сепак повтори го тестот за неколку дена или ако си нестрплива ќе си испиташ бета и ќе си знаеш на што си.
     
    На Maja92@ и Gokaaaaaa им се допаѓа ова.
  19. Pchelka.elka

    Pchelka.elka Активен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2021
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Правевте ли тест?
     
  20. Gokaaaaaa

    Gokaaaaaa Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2023
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Девојки, пак јас на сите симптоми што ги напишав претходно, сабајлево имав и неколку капки крв на тоалетната, а тестот си е пак негативен. Дали постојат шанси да сум бремена?