1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.805
    Допаѓања:
    75.259
    Пол:
    Женски
    @Gokaaaaaa
    Ваму треба да е линијата за позитивен тест, веднаш до другата. Еве кога ќе ги рачунаш сите линии на мојов тест со се таа ти што си ја заокружила.. има три. received_875470550590562.jpeg
     
  2. pesci

    pesci Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    Sekoj mesec PMS e da imam bolka vo gradite, mi se jade blago, gnevna sum, nemam trpenie. Ovoj mesec nema nisto od toa. Naprotiv, smirena sum, I epten malku bolki imam vo polovinata nadole. Nekoj da ne imal slicni simptomi I da izleze bremenost?
     
  3. merriel0

    merriel0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2023
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    401
    Пол:
    Женски
    Не е тоа индикатор за бременост...циклусот и симптомите не се пишани какви ти биле и цело време да ти се исти... Сепак мораш да направиш тест пред да бидеш сигурна...
     
    На Misskirova, SummerGirl, dead.flower23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    720
    Пол:
    Женски
    Здраво, ми доцни 10 дена требаше на 10ти да добијам (мене си ми доцни почесто не е нешто ново) но пред некои 5 дена иако ми доцнеше имавме со дечко ми односи и тој сврши во мене а јас еве сеуште немам добиено. Доколку направам сега тест би бил ли точен? Бидејќи поризично е тоа шо се деси пред 5дена отколку ова што доцни 10 дена бидејќи на мене ми доцни почесто. Стварно сега незнам зашто не ми иде не сум имала досега ваков случај. Не се плашам од бременост но сакам да знам бидејќи вежбам си пијам креатинпротеини…. Да знам сакам да си прекинам со време со креатинот :sweat: Незнам сега дали би покажал точно тест.
     
  5. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.747
    Допаѓања:
    3.242
    Пол:
    Женски
    Секако протеинот и креатинот не се штетни.
     
    На GymGirl❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    720
    Пол:
    Женски
    Навистина ли? Бидејќи имам слушнато дека во бременост не се пие протеини и за доилки незнам зашто некои така мислат
     
  7. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.747
    Допаѓања:
    3.242
    Пол:
    Женски
    Адаптираното млеко за бебиња има скоро ист состав како нашиве протеини. Општо, сите доктори викаат да се вежба, да се вежба, да се вежба и здрава исхрана. Со суплементи, витамини и додатоци не пунат, поготово кога станува збор за бременост, така да...
     
    На GymGirl❤ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    720
    Пол:
    Женски
    тоа е многу добро да можеме и ние жените да си држиме линија и здрав живот во секое време.
     
    На Angella7 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LadyKlara

    LadyKlara Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2023
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Здраво девојки, како се справувате со раните симптоми?
    Премногу јадам едвај работам поспана сум и само сок од,портокал пијам, расположението ми се мења 5 пати, иначе сум 5 недела
     
  10. LadyKlara

    LadyKlara Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2023
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Иначе ако ви е од помош, 4 дена по овулација имав имплантициско крварење, осеќав чудно чуство во долниот дел на стомакот како пеперутки и немав пмс симптоми како вообичаено
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.805
    Допаѓања:
    75.259
    Пол:
    Женски
    Никако :shake: До 12та издржуваш се што ќе те дочека и после е полесно... од кај 7,8ма почнува лошење, гадење, повраќање.. кај која помалку, кај која повеќе... ама тие се симптомите кај сите. Големи промени трпи организмот и нормално е се :worried:
     
    На Ellyy и LadyKlara им се допаѓа ова.
  12. Sparkleangel

    Sparkleangel Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2021
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите последна менструација ми беше на 22.12.2023(со поличистични јаници сум ми доаѓа на 2 3 месеци),минатата недела бев на контрола докторот ми вели влегуваш во климактериум ама ајде да провериме хормони,кога стигнаа резултатите вели хормоните се во ред значи не си во климактериум само ти се мрзеливи јајниците,правев тест испадна негативен,болки во долен дел на грбот чести,што мислите дали покрај негативен тест и ништо на ехо има шанси за бременост нешто ме јаде одвнатре?(по што и за првата бременост на ехо немаше ништо а тестот ми беше со ептен видлива линија)
     
  13. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.227
    Допаѓања:
    13.702
    Пол:
    Женски
    На ехо што ти немало ништо на првата бременост , а си имала ептен видлива линија е нормално. Јас со така малце потемна втора, па правевме бета , па преглед после некој ден за да видиме точка.

    Ако се сомневаш во бременост, направи си една бета. Таму најверодостојно ќе ти покаже.
     
  14. Sparkleangel

    Sparkleangel Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2021
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Уште утре би пошла ама не сум во мк,а овде штом матичниот не ти издаде упат,нема како во мк да се провериш на приватно,ме буни и тоа што првиот тест што го правев пред контролата имаше ептен видлива линија ама имаше и како размачкана,можеби и не е бил во ред тестот по 1 ден го повторив негативен испадна и сега не знам на што сум,во овој период немаме ни одмор за да можам да дојдам во мк да си направам испитувања
     
  15. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.227
    Допаѓања:
    13.702
    Пол:
    Женски
    Причекај уште некој ден, па направи повторно тест.
    Со оглед дека и немаш редовни циклуси , се е можно.
    А немаш опција да побараш таму упат за бета?
     
  16. Sparkleangel

    Sparkleangel Активен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2021
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Барав но не ми дадоа,ми останува само да чекам,крај на месец доаѓам во мк,таму ќе си направам испитувања
     
  17. Lima24

    Lima24 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1.281
    Допаѓања:
    3.088
    Пол:
    Женски
    Веќе 5 дена ми касни, не знам што да правам. Да направам тест сигурно веќе ќе покаже или да почекам уште некој ден може ќе ми дојде. За време на менструација имав незаштитен однос. По тоа што читам многу е мала веројатноста, но сепак тука имаше 2 членки колку што се сеќсвам така останале бремени.
     
  18. Proksima

    Proksima Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2023
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Со 5 дена доцнење, тестот сигурно ќе биде точен. Иако со незаштитен однос за време на менструација, шансите да си бремена се речиси непостоечки.
     
    На Lima24 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.227
    Допаѓања:
    13.702
    Пол:
    Женски
    Зошто незнаеш што да правиш?
    Идеш во аптека , купуваш тест и го правиш.
    5 дена е доволно , за да покаже бледа црта барем.
     
    На 5678m му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lima24

    Lima24 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1.281
    Допаѓања:
    3.088
    Пол:
    Женски
    Не правам затоа што не сум сигурна дека има шанси за бременост и дека ќе ми дојде. Да не се разочарам.