1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.226
    Допаѓања:
    13.701
    Пол:
    Женски
    Стрес влијае на се. Може си имала доцна овулација. Јас на 31.12 имав негативен тест, веќе на 06.01 имав убави две цртки.
    Причекај уште некој ден.
     
  2. Mala panda

    Mala panda Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Можеш ли да ми кажеш кои симптоми ги имаше ти на почетокот
     
  3. BellaBibi

    BellaBibi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2021
    Пораки:
    4.226
    Допаѓања:
    13.701
    Пол:
    Женски
    Чекав да добијам во секој момент. Симптоми за добивање. Тек после 2 недели ми почна гадењето и гради болење. Градите и до скоро ме болеа.
     
  4. Lady Maria

    Lady Maria Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Ти посакувам две цртки. Јас бев така чекав и дочекав....6 дена ми доцнеше амазнаев дека ми е од стрес...свадба правевме спремање трчање знаев дека е од стрес од кога ми дојде а цело време се надевав дека нема да добијам...сакав и да не дојди
     
  5. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.809
    Допаѓања:
    10.926
    Пол:
    Женски
    Здраво треба да ми дојде за 4 дена. До сега секој месец уште 10 дена пред да ми дојде почнуваат болки во стомак. Овој месец дури овие два дена имам чудни симптоми( Чуство како долниот дел на стомакот да ми се развлечува на две страни,притисок на долната лева страна од грбот и малку болка во грбот,желбите што ги имам за храна пред да ми дојде благо и кисело сега ги немам наместо тоа цело време мислам на солена храна. Пред некој ден чуствував како празнина во долниот дел од стомакот.) Што мислите можно ли е ова да се симптоми за бременост?
     
  6. Mala panda

    Mala panda Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Уффф сеуште не сум добила според апликацијата што го следам месечниот циклус требаше на 5ти овој месец да добијам но ништо до сега и денес направив втор тест и негативен е. Моментално сум во странство не можам да одам на гинеколог. Многу сум подстрес, уплашена сум и можно е поради тоа да не добијам но на одредено време имам некакви болки дали ми се тоа само од глава бидејќи постојано мислам или што…
     
  7. Vevi996

    Vevi996 Нов член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, jas sum nova. So mazot mi vtor mesec se obiduvame za bebence, denes trebase da dobijam no nema nisto. Nekolku pati vo tekot na ovoj mesec pri naglo stanuvanje dobiv bolki vo dolen del od stomakot koi traeja 15 sekundi. Momentalno cuvstvuvam menstrualni bolki vo dolen del od stomak kako pred ciklus, a me bolat i gradite pogotovo bradavicite (simptom kojsto go nemam pred menstruacija). Molam za mislenje i vase iskustvo :))
     
    На Dina77 и A.a.gj им се допаѓа ова.
  8. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    2.812
    Допаѓања:
    4.764
    Пол:
    Женски
    Направи тест.
     
  9. Vevi996

    Vevi996 Нов член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Strav od razocaruvanje
     
  10. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    2.812
    Допаѓања:
    4.764
    Пол:
    Женски
    Нема разочарување мила, само позитивно. Што е наше ќе дојде, кога најмалку очекуваш. Ајде зимај тест и дај боже да си ги видиш посакуваните цртки.:l:
     
    На Vevi996 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mala panda

    Mala panda Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    На 10ти направив тест и беше негативен. По некое време прокрварив мислев дека добив и имав скоро два дена цела улошка ми беше полна, но сега сеуште имам крв на таолетна но улошката ми е празна. Што може да значи тоа
     
  12. A.a.gj

    A.a.gj Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски

    Како разочарување после 2 месеци обиди ... Воопшто не размислувај за разочаруваше.. има големи шанси да е позитивен,а и да не е (недај Боже,ти посакувам веднаш да си ги видиш тие убави две цртки на тестот) .. никако нема да се разочаруваш и тераш понатаму,нов циклус,нова уште поголема надеж! И мора да биде!
    Ти пишува жена што 5 години се бореше,паѓаше,плачеше,се разочаруваше на секој негативен тест што е нормална работа после толку време, ама имаше верба во Бога дека ќе биде,и на крајот успеа!
    Сега ги бројам последните недели од бременоста .. среќно :)
     
    На Rozevata, Freckles., Campanula и 8 други им се допаѓа ова.
  13. Vevi996

    Vevi996 Нов член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2024
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    So lesno da si ja iznosite bremenosta ❤️
     
    На A.a.gj му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    228
    Девојки правев тест пред една недела ама од што сум нестрплива го направив после шопинг веднаш штом стигнав дома...и не го направив со пипета туку се измокрив врз него‍♀️покажа бледа црта,бев на гинеколог ме гледаше на вагинално ехо ми рече може е рано ме прати на бета хцг излезе негативен...за два дена треба да добијам имам многу горчлив вкус во устата, гради не ме болат стомак пред некој ден ме болеше сега не, ама ова со вкусов ме буни,ме буни и тестот на урина позитивен а бета негативен...Може некој совет?
     
  15. Snowflake92

    Snowflake92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    4.746
    Пол:
    Женски
    Да го повториш тестот? Или пак била евапорациска линија?
     
  16. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.246
    Допаѓања:
    10.019
    Пол:
    Женски
    Многу рано си го правела тестот. Почекај барем на денот на добивање. Инаку сите симптоми се скоро исти како со ПМС.
     
  17. emal21

    emal21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    145
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,имам редовна менструација која ми доаѓа од 28 макс 30 дена,денес ми е 22 ден и при бришење две капки многууу многу бледа крв,не сум паметна веќе во која група да се обратам,малку ме исплаши дали е нормално да се добие и на 22 ден,сеуште не е пробиено ама тие капки крв што може да значат?
     
    На Mime90 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.246
    Допаѓања:
    10.019
    Пол:
    Женски
    Можеби се спрема матката за бременост, или имаш покасна овулација.
     
  19. emal21

    emal21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    145
    Пол:
    Женски
    Овулација јас мислам дека ми помина по слуз,сабајле на ѓакичките видов густа бела слуз без мирис и да се избришам гледам на тоалетната капка крв ама многу бледа,сакам бременост но реално ме исплаши на 22 ден да видам крв не е ли многу рано
     
  20. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.246
    Допаѓања:
    10.019
    Пол:
    Женски
    Па може не е циклус, може имплантациско, да се вгнездува во матка, а некогаш и се случува од промена на време, стрес, исхрана, да порани. Другарка ми добива од 22 до 25 ден. Кај неа тоа е нормално. Така е постојано. Ако те плаши оди на гинеколог за секој случај, вака ќе нагаѓаме.
     
    На Mumoftwo30 и emal21 им се допаѓа ова.