1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Nova sum na forumov podolgo vreme ve citam pa bi sakala i jas da prasam nesto sto mi deluva zbunuvacki
    Nezastiten odnos na 27.09 i na 29.09 na 05.10 vecerta pri odenje vo toalet vidov krv ama kako na ednas da mi istece na gakite ne mnogu i toa traese nekoj dva saata i tolku od togas pa do denes nisto vrcerva pak isto samo pri brisenje na toaletnata kako sveza krv. Dali e implatansko krvarenje ili nekoj drug problem, a dobieno imav na 20.09 do 24.09 mislam deka e rano ama sepak da prasam. Nekoj vakvo iskustvo
     
  2. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Eve go i testot praven nokeska sto mislite a jas se uste od vcera pri brisenje imam sveza krv samo na toaletot
     

    Прикачени фајлови:

    На GlamG му/ѝ се допаѓа ова.
  3. emal21

    emal21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Женски
    Мојов беше ваков,си терам 14та недела:inlove:
     
    На Sonjababy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    A imase li dr simptomi jas samo malce krv pri brisenje i zgradite malce me naboluvaat pri dopir
    Mozno li e lazno pozitiven da e
     
  5. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
     
  6. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.359
    Допаѓања:
    5.603
    Пол:
    Женски
    Лажно позитивен нема, иначе ова е стар тест, направи сабајлево уште еден.
     
  7. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Testot e napraven sinoka ne te razbiram kako mislis star test jas mislam star Nov ako ima ima ako ne ne sekako ke napravam uste eden denes i ke vidive
     
  8. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.359
    Допаѓања:
    5.603
    Пол:
    Женски
    Па линијата е избледена, може да е европациска. Затоа направи денес уште еден.
     
  9. mom to be

    mom to be Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Женски
    Има тестови кои по некое време појавуваат уште една црта ако стојат подолго,ако ги видиш по еден сат или нареден ден,таа е европациска.Направи си уште еден.
     
  10. emal21

    emal21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Женски
    Тоа да,јас да се надоврзам на тоа дека мене втората бледа ми излезе одма по 1 секунда.
    Од симптоми само имав менструални болки и ништо друго,јас ги немав крварењата
     
    На Astrum.Obtutus и mom to be им се допаѓа ова.
  11. Mimics

    Mimics Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    20
    Направи уште еден тест, ако е позитивен иди на гинеколог пошто имаш крварење, можеби ке ти даде прогестерон.
     
  12. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Dobro utro
    Vaka mi treba mala pomos sabajle Ben kaj maricbara, i i kazuvam so kako mi se desava me bide na eho i mi vika imas materijal vo matkata mozno e da se ugnezdi plodot a i ne mora da znaci.... Mi ade kapki Metipergometrin i vitamin c od 1000.
    Citam i vo upatstvoto pisuva deka ako ste bremena ili se simnevate ne se preporacuvaat a dotorkata mi rece za sipiranje na krvarenje to bile. I ako ne mi prekine ke mi dade dobrageston
    Sto mislite da gi pijam ili.... Nekoj sto gi piel
    Fala vi
     
  13. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Lelee luge kazuvajte sto da pravam Sega i pisav na doktorkata za kapkite sto mi gi prepisa dali ako ima bremenost bi nastetile posto na eho se gledase samo zdebelen endometriumot i mi rece ima sansi da e bremenost ama da vidime
    Nejziniot dogobor e ako sum bila zainteresirana za bremenost da ne gi pijam mozno bilo kontrajcii da dobijam
    Pa dali e normalno
     
  14. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.359
    Допаѓања:
    5.603
    Пол:
    Женски
    Ај оди на друго мислење, прво уште е рано да утврди бременост. Земи еден тест направи, веќе ќе покаже поинтензивна линија.
     
  15. Mimics

    Mimics Активен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    20
    Лекот е за чистење на стара крв од матка, не знам каков “материјал” видела на ехо, на ехо може да се види само ендометријум дали е задебелен што не значи бременост 100%
     
    На Feniksgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Autumn Love

    Autumn Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2020
    Пораки:
    1.640
    Допаѓања:
    4.811
    Не знам колку крвариш па ти го дала овој лек, кој е утеротоник - делува така што стимулира контракции на матката за да ги контрахира крвните садови и се дава при некои обилни крварења од х причини или пост партум, ама во бременост немам чуено да се дава, баш напротив се даваат лекови да се опушти матката.
    Појди си на второ мислење уште одма.
     
  17. Angella7

    Angella7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    1.764
    Допаѓања:
    3.265
    Пол:
    Женски
    Направи си бета без многу малтретирање. Ако има бременост утрогестан, ако нема си добила и тоа е тоа.
     
  18. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.697
    Допаѓања:
    99.819
    Пол:
    Женски
    Најважно е дали сакаш или не бременост. Ако не сакаш терај си ја терапијата, ако сакаш таа терапија не е за задржување на бременост.
     
  19. Sonjababy

    Sonjababy Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2024
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Na eho se vide zdebeluvanje na endometriumot sumlja na bremenost i mi rece na 20.10 da odam pak, e sega jas mislev tie se kapki za sprecuvanje na krvarenjeto znaci ne krvaram nego samo pri odenje vo toalet imam na toaletot. E Sega koga procitav vo prisoektot deka ne se pie ako ima bremenost ili se somneva deka posto bremenost i pisav na doktorkata
    I nejziniot odgovot i bese
    AKO SI ZAINTERESIRANA ZA BREMENOSTA NE GI PIj KAPKITE SAMO VITAMIN C OD 1000.
    A normalno deka sum malce me zbuni cela sum vo prasalnici
     
  20. Rozevata

    Rozevata Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2024
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    404
    Пол:
    Женски
    Очигледно има некое недоразбирање. Провери си бета за да си сигурна, или направи повторно тест. Без паники.