1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сингл и со потонати бродови...

Дискусија во 'Сингл' започната од Leala, 11 септември 2011.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    О, боже, играј ти топло ладно не дозволувај тој да игра со тебе, кој да знае на што ќе ви испадне играта :)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    I nema kombinacii so drugarka navamu natamu
     
  3. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Ke ispadni na kuznaj sto mozi itoj ne znaj sho saka.....
     
  4. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Не сме деца. Ќе тргнеш и јас го сакам тоа и си го земам без пардон ама кога знаеш дека тоа сака да биде земено, а со овој не знам, играј го малку. Научи нешто од тие машки пријателства често пати е многу добро маж да имаш за пријател.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Гладај да не те подгази па, ако не знае што сака млад е ќе му текне некогаш :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Hahaha ova jako bese mlad e ke mu tekni.....abe ne lovam nekoj tezok jas za zabava....za zabava odma se naoga....ic ne se zamarav jas so nego za da mu tekni za nesto ``bez obaveza``...za nesto takvo si ima mazi takvi
     
  7. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Не се сите жени скроени само за забава пази што правиш, не ми мириса на добро, а веќе имаш едно горко искуство со развод. Не знам како е тоа и не сакам да знам. Лоша жена за мажите ти се погоди да те советува :D
     
  8. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Abe ne racunam na nego kako zabava....ne se trudam za nesto takvo, ne me svati...si sakam be vrska so nego, makar i jas da go napravam prviot cekor, ako toa se isplati - zosto da ne? a i nema voopsto vrska so bivsiot, nema dopirni tocki - kulturen i vospitan e
     
  9. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Јас убаво те разбрав ама да знаеш, едно е ти што сакаш друго е тој што сака. Да си девојка би ти рекла оди ич не ја мисли ама ти си жена со дете и достоинството и не знам како да се изразам, едноставно ко ти да ќе го бркаш и ќе се исплати, зошто ти е да го бркаш? Дете имаш, работа сигурно имаш, кров на глава имаш, што тој треба повеќе да ти даде освен почит и љубов и разбирање, брак тоа ти е лутрија сосема друга категорија, а тој ќе мисли за тоа го бркаш, гарант, уште па, сакаш и детето да му го тупнеш хххххх тешки глупости, ко да не знаеш како овој свет овде размислува. Дигни се малку тој нека те брка, а не ти него.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
     
  11. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    @macencef, испаѓа ко да ловиш, ко да сакаш некого да фатиш во стапица. И сама го употреби изразот ловење, и цел пристап ти е таков - демек кафе со другарка, па да го намамиш насамо. Не ми се допаѓа воопшто, а верувам и на маж не би му се допаднало.
    Кога изгледа дека премногу се трудиш, едноставно бегаат од тебе... тоа е. Опушти се малку, фокусирај се на синот, работата, и целта да имате свој дом. Втор брак не зависи 100% од тебе, мора и другата страна да сака и тука не можеш никого да натераш. Кога ќе запознаеш некого спонтано и ќе си се допаднете еден на друг, ќе биде.
     
    На Ordinary, zhap4e и Outlook им се допаѓа ова.
  12. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Не се разбираме, и јас сум сама жена, јас знам најдобро како е. И бев во брак и убавото од тоа го видов и лошото потоа. И се соочив со свашта од како останав сама и не се давам, па, што е тоа е. Ми фали маж ми т.е она што го имав тогаш, а да, достоинството не ми дава. можеби кај тебе емоциите преовладуваат (јас брзо се зауздувам) ама кај мене треба маж да покаже и докаже дека може да стои рамо до рамо со мене па, тогаш да се замарам за него, а ми каже ли дете имаш па, вака па, така ма, вода нема да може да ми носи, а не друго. Се надевам сега ме разбра.
     
    На zhap4e и LivingGlam им се допаѓа ова.
  13. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Спонтано допаѓање? Кога жити се тоа ќе се случи, него онака ќе му текни спонтано на тебе покрај илјадници жени околу него?? Мораш да ловиш тоа е факт, ништо од небо не паѓа. А инаку дирекно му реков за кафе, без намамување, па ако сака нека изволи ако не нека шета
     
  14. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Само сватив дека тебе ти треба некој силен, така да може да се мери со тебе. Епа само надевај се, силните мажи - беа во 80тите и одеа во војска. Денешните маженца си се мали недоквакани синчиња и ништо појке. Денешно време бараш силен маж, ме потсеќа на барање на еднорог. А на таквите мажи не можиш баш да му преречиш или да развиеш кавга, ќе ти даде еден добар шамар преку очи и ќе седиш сус. Се надевам и ти сега ме разбра
     
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Разбрав, кај мене е така и подолу од тоа не прифаќам, а некое маже да ме удира (зш тоа не е маж) ќе го одерам како овца па, пак нека крева рака на нешто што тој ни чувал ни одгледал ни делел лошо и добро со него. Е, така кај мене и мува не ме лази, ако било речено да сум сама нека биде, не сакам нешто помалку од тоа што го заслужувам. Што знаeш може има уште еднорози :) кој да знае.
     
    На LivingGlam и zhap4e им се допаѓа ова.
  16. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Ako najdis nekoj ednorog odma da pisis tuka i da me spomnis vo komentarot heheh bas da vidime

     
  17. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    хаахххах важи :D
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Не знам зашто советиве. Жената сé си знае.
    Уште тргна да се потсмева, бе.
    Дечкото ќе е за жалење, не она цц :D
     
    На Petar80, Outlook, Ordinary и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Ako sakas nekogo da vregas, najdi si drug clen od femina ok? i ne se mesaj kade ne ti e mesto
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    ми треба помош


    Ја знаат некои ситуацијата моја-на годишнина се вери со друга мојот бившти.

    Е сега проблемот е во тоа што немам излегувано со друг, 6 години, не знам ни муабет да направам,ни како да флертувам,ниту како што да зборам,нит како да се приближам некому.. Ми требаат совети,филмови,страници,искуства,ваши ,,фрази,, Се што мислите дека ќе ми помогне..А сеуште не можам да го преболам бившиот,а ми пишува секој ден,а се вери