1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сингл и со потонати бродови...

Дискусија во 'Сингл' започната од Leala, 11 септември 2011.

  1. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    и што ти пишува бившиот?
     
  2. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    А зошто му дозволуваш да ти пишува? Што има тој тебе да ти пишува верен? Те остави така и го читаш? Прво него блок и бриши го од секаде па, лепо фино со другарки и другари па, после некој момак сам ќе налета.
     
    На SAMIRA, Nausicaa, crimson и 5 други им се допаѓа ова.
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    некако даваш слика како да си во безизлезна ситуација па бараш совет! Пред некој ден на фб ми пиши еден дечко а пред некоја недела се вери со девојка му , па слики на фб колку се срекни и весели а он ми пише мене ?! Така и бившиот твој , си троши време си пиши а ти можит се надеваш на него , но едно ке ти кажам Имало Господ за тебе што те отргнал од таков нестабилен човек! Ке видиш дека ке најдеш друг , и некој нов кога најмалку ке помислиш дека повторно би се заљубила!
    Не пиши со бившиот , готово е!
    Сврти нов лист! Ново поглавје во животот!
    Се најдобро
     
    На Mia.MGK, Outlook, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Јас ќе ти речам само една стара прилепска - тури му ...... на тој што те напуштил! ПОД ИТНО!! Или ќе му бидиш само љубовница на бившиот дечко. А инаку за други мажи - уживај, никој не те форсира да одма и ти сега најдиш некој, одма - сместа....Излегвај, дружи се, запознавај нови мажи. Другото е се спонтано и верувај ќе биди се ок. А оној идиот нека шета. И запамти ми ја старата прилепска хахах
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.