1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сингл, како да се промени непријатниот статус?

Дискусија во 'Сингл' започната од Strajder, 30 јуни 2015.

?

Зошто сте сингл ?

  1. Карактерни особини

    70 глас(а)
    35,0%
  2. Културни разлики

    5 глас(а)
    2,5%
  3. Без другари и другарки

    41 глас(а)
    20,5%
  4. Физички непривлечен/а

    28 глас(а)
    14,0%
  5. Финансии

    10 глас(а)
    5,0%
  6. Хомосексуална ориентација

    2 глас(а)
    1,0%
  7. Физички недостаток

    7 глас(а)
    3,5%
  8. Дебелина/екстремна слабост

    20 глас(а)
    10,0%
  9. Етничка припадност

    3 глас(а)
    1,5%
  10. Сингл сум бидејќи ми е најубаво

    49 глас(а)
    24,5%
  11. Социјално потекло

    2 глас(а)
    1,0%
  12. Останато ...

    51 глас(а)
    25,5%
  13. Непреболена љубов

    37 глас(а)
    18,5%
Дозволен е избор на повеќе опции
  1. neongirl07

    neongirl07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2015
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Може да има многу причини зошто некој е сингл. Не е ни битно тоа. Да се задржам на главното. Најпрво исчистете ги сите спомени од минатото. Знам дека не може се да се заборави, но барем престанете да мислите на тоа. Очајот не е секси. Бидете свои и под ничија контрола. Бидете способни да го изградите животот баш онака како што вие сакате и да бидете со тој што вие сакате. Исто така многу важна работа е самодовербата. Луѓето со самодоверба уживаат повеќе во животот и полесно ги остваруваат своите цели. Немојте да ги намалувате веќе поставените стандарди, само поради тоа што сте сингл. Нормално е да се биде пребирлив. Немојте да бидете со некој само за да се промени вашиот статус. Немојте да бидете опседнати со тоа дека сте сингл и дека мора веднаш да си најдете некој/а. Љубовта не се бара, таа се раѓа и се случува. И тогаш кога најмалку очекуваме...

    И да не заборавам, насмевка на лицето. Среќните луѓе се попривлечни. А, никогаш не може да знаеш кога
    ќе ја запознаеш љубовта на твојот живот. Можеби уште утре, м? :inlove:
     
    На Zimone, P.S.love, Згодната и 12 други им се допаѓа ова.
  2. blady

    blady Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Убаво кажано од твоја страна бе срцка, амааа ај зголеми си ја самодовербатаа ко не биваааа -.-
     
  3. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    лелее човек браво , ме замисли да ти кажам :) изгледа јас правам грешка изгледа сакам да го променам тој статус , порано бев пребрлива имав мн високи критериуми сега ги спуштив мн ниско , мн ме замисли
     
    На maravillosa и neongirl07 им се допаѓа ова.
  4. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Мене ич не ми е непријатен овој статус :wasntme:
    Баш ми е чил онака.Година и еве 4ти месец како сум сингл и супер ми е.
    Може и боље ама може и полошо така да не се жалам.
     
    На mileystar и Animali им се допаѓа ова.
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Не е непријатен, воопшто. Не сите ја наоѓаат сродната душа во доцните дваесетти :). Некој порано, некој подоцна, важно е секој да си ја најде својата соодветна половина :).
     
    На N0NamE, mileystar, __thegoodgirl и 2 други им се допаѓа ова.
  6. __thegoodgirl

    __thegoodgirl Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2019
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Па така си е. Може со некој ќе си со години и години, ама на крај со сосема друг ќе завршиш. Тоа е.
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. zokystanoevsky

    zokystanoevsky Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2017
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    823
    Пол:
    Машки
    Сингл сум, бидејки никој не ме сака :) и никого не сакам и сам не се сакам:emo:
     
  8. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Не би го насловила како “непријатен”,баш мислам дека е спротивно,да сингл сум,можеби повеќе од времето сум била сингл,тоа е мој избор сепак.Повеќе ми одговара да сум сама,ми одговара времето сама со себе,сум пробала и сум видела дека можеби не е време,или можеби не ми е погоден партнерот.Зошто тогаш да форсирам?Времето ќе ми покаже,за сега ќе уживам со самата себе,ќе се обидам да се пронајдам сама себе,да увидам што сакам а што не,ќе се инспирирам,ќе патувам,ќе се дружам со моите кул најлуди другарки,ќе се забавувам.Кога ќе дојде моментот,тогаш знам дека ќе го зграбам ;)
     
    На jasbi и piksooki им се допаѓа ова.
  9. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Сингл сакам да го променам ама неможам едноставно не знам како да привлечам некој да ми се пушта...можеби не сум доволно привлечна ама па баш за никој?На никој не му се допаѓам толку?
     
    На N0NamE му/ѝ се допаѓа ова.
  10. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Затоа што премногу барате затоа сте и сами.Научи се да уживаш во животот сама за потоа да ужива и некој деуг со тебе.Тоа што е твое само ќе си дојде нема потреба да го бараш.
     
  11. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Зошто непријатен, толку не знаете да уживате сами со себе, па мора да има некој покрај вас? Јас лично од никогаш не сум ја разбирала таа желба и потреба постојано некој да е покрај тебе.

    Јас до сега целиот свој живот сум сингл, и сеуште не сакам да го променам тој "непријатен" статус. Јас уживам да сум сама, да поминувам време сама со себе, да сум слободна и да уживам во слободата, сеуште не сакам таква обврска во животот да треба да посветувам време на некој друг.

    И не се опседнувам со тоа дека треба или мора да бидам во врска, ќе бидам кога јас ќе сакам, и кога ќе се појави некој што навистина вреди да му го посветам моето време и внимание. Главната причина кај мене е тоа што јас не сакам.
     
    На Natalyy123, Amelia, hermosa и 10 други им се допаѓа ова.
  12. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Јас не мислам дека барам многу,не сум некоја што бара многу и сака совршенство,не сум ни некоја која се крева па мисли дека светот се врти околу неа ама ете сум сингл и сакам да се променам. Не дека не уживам вака значи имам друштво,патувам се забавувам ама кога ќе видам девојки одат на одмор со дечко посакувам и јас да сум на нивно место сакам некој покрај мене едноставно а тоа не значи дека барам премногу
     
    На Волшебникот, The legend 47, jasbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    За секој има некој. Нема потреба од брзање. Ти само сеуште не си ја сретнала правата особа.
    Уживајќи во животот и правејќи го интересен може ќе му се допадне на некого токму твојот. А колку е поинтересен толку помалце мислиме на непотребни работи.
     
    На Natalyy123, __thegoodgirl и jasbi им се допаѓа ова.
  14. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски
    Иста сум и јас. Повеќе уживам сама отколку да имам некој покрај себе. Сама се чуствувам како птица ослободена од кафезот. Едноставно сум слободна, неверојатно е. :D
     
    На Snowflake97 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Na site ni e ubavo ama posle da ne ni bide kasno, dur da se svesti covek mu prosle najubavite godini pa otuka pocnuva i stravot sto potanaka i kako ponataka.:?:
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски
    Кај мене приказната е поинаква, немам страв дека ќе бидам сама. Можеби и затоа ми годи самотијата. :D
    Не размислувај толку далеку, гледај да го искористиш времето најдобро што можеш. Не се преоптоварувај со дечко дека мораш да имаш зашто другите имаат или дека е време да имаш дечко. Никогаш не знаеш што ти носи животот. Едноставно уживај, ќе се појави од негде тој, ќе се заљубиш неочекувано. Јас како малечка изгорев, не бев спремна на 12години да имам дечко, ама ете Господ така сакал. Како што знам дека тогаш него го запознав неочекувано, така може и да запознаам некој друг, или да се случи нешто сосем друго.
     
    На Amelia и N0NamE им се допаѓа ова.
  17. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Ne daleku od toa deka se nerviram ili se preoptovaruvam so taa misla deka ke ostanam sam, samo go navedov kako primer moeto mislenje inaku masko sum. :!: :lol:
     
  18. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски
    Не сум приметила дека си машко хахаххааха, прости :D
    Епа тогаш јас не ти го сфаќам проблемот, баш ти е полесно. 8)
     
    На N0NamE му/ѝ се допаѓа ова.
  19. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    Јбг, ќе си умрам сама. :D
     
  20. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Zasto site vikaat be deka na nas ni e polesno :D ama bas ic ne gi svakjam kako da sme so nekoj nadprirodni mokji am nema vrska jas bas sprotivno mislam deka vie od ponezniot pol mnogu povekje bi se snasle i bi ja istroile samotijata bidejki ste nezavisni.