1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сингл, како да се промени непријатниот статус?

Дискусија во 'Сингл' започната од Strajder, 30 јуни 2015.

?

Зошто сте сингл ?

  1. Карактерни особини

    70 глас(а)
    35,0%
  2. Културни разлики

    5 глас(а)
    2,5%
  3. Без другари и другарки

    41 глас(а)
    20,5%
  4. Физички непривлечен/а

    28 глас(а)
    14,0%
  5. Финансии

    10 глас(а)
    5,0%
  6. Хомосексуална ориентација

    2 глас(а)
    1,0%
  7. Физички недостаток

    7 глас(а)
    3,5%
  8. Дебелина/екстремна слабост

    20 глас(а)
    10,0%
  9. Етничка припадност

    3 глас(а)
    1,5%
  10. Сингл сум бидејќи ми е најубаво

    49 глас(а)
    24,5%
  11. Социјално потекло

    2 глас(а)
    1,0%
  12. Останато ...

    51 глас(а)
    25,5%
  13. Непреболена љубов

    37 глас(а)
    18,5%
Дозволен е избор на повеќе опции
  1. faye

    faye Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    648
    Никој не им брани ако се сингл.
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Сингл сум а причината е во мене највероватно, бидеќи треба да бидеш безобразен за да "успееш" во овај свет а не можам. Како што кажа погоре @grunf склонет сум на девојка која е мирна и повлечена не повлечена во буквална смисла, оти и јас сум таков, така сум воспитан, воспитан да бидам прибран, чесен со сите скромни доблести. Не сум ептен "повлечен" и да изгледам како наврнато маче... туку во границите на доблеста бидеќи во фамилијата до сега никој не направил глупост и сите генерации и моите функционераат со мирен живот. Се уште сум многу млад, пред мене е шо се вели животот, не сум пак ниту грд и сл. Само ете можеби скромноста на карактерот си го прави своето за да бидеш сингл..
     
    На Aschenputtel, Evaa_19 и nora mora им се допаѓа ова.
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Некои баш сакаат такви дечки уживај :hai:
    Јас дечко ми највеќе ради тоа шо е мирен ми привлече внимание. И ја сум таква, ете не година ипол сме заедно и многу ми одговара, за ништо не би го сменила. Претходно пробав со поразлични од мене, да не речам бед бојс, туку ете така посоцијално отворени да речеме, не ни одеше, едноставно не беше тоа тоа, јас мирна, они различни од мене, немавме ни исти интереси, ни ист начин на живот... :)
    Така да, не се секирај, за секого има по некого. :sun:
     
    На candy.cane, MrenaRiba, P.S.love и 4 други им се допаѓа ова.
  4. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Кај се криете бе вие таквите мажи.. :( Зошто и јас сум таква повлечена, не излегувам секој викенд, не се пијанам, не се мувам наоколу, не шетам гола за да привлечам внимание, а цело време ми се лепат fuck boys, како не ми се појави барем еден нормален, фин мирен и културен |(
    Во вас е проблемот треба да излезете од сенката и да им ставите крај на овие горе наведените, време ви е веќе да блеснете 8):D
     
    На mari_sa, Aschenputtel, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    ајде брзо да договорите средба и да ни се пофалите овде...
     
    На candy.cane, Evaa_19, DiCaprio и 5 други им се допаѓа ова.
  6. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.092
    Пол:
    Женски
    Браво за вашата скромност, медал сакате?Ако морате да си се фалите колку сте добри, невини душички и сите околу вас не чинат тогаш...преиспитајте се, можеби не е баш така.
     
    На candy.cane, macysh, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Да, медал сакаме, и споменик на плоштад по можност.|(

    Добро ако е така како што велиш, ако е до нас проблемот и ние сме тие кои всушност не чиниме, тогаш зошто вие што чините сте сингл и се жалите тука, во што е проблемот?
     
    На Evaa_19, LITIUM, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Да се преиспитаме? Како да се преиспитаме? Никој не се прави и фали дека е "душичка, невин, добар".. Туку ги кажуваме причините зошто сме сингл, во нашиов случај тоа се карактерни особини и дека секој не можи да биди безобразен како ти и остала "паметна екипа" за кој тоа е нормално.
     
    Последна измена: 2 јануари 2020
    На candy.cane, Bibliophile, Evaa_19 и 6 други им се допаѓа ова.
  9. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.092
    Пол:
    Женски
    Никој не бега од луѓе што се добри, грижливи, мирни...
    Затоа реков дека ние често забораваме прво да погледнеме во себе и да се запрашаме дали самите во нешто грешиме, во одреден аспект а не сме свесни/не сакаме да признаеме.
    Не може сите во околината да се безобразни , а ние совршени , па грешката за нашите неуспеси да ја бараме во другите.
     
    На candy.cane и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  10. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Чекај малце вака, да речеме имаш дечко, го сакаш го почитуваш, го поддржуваш, му веруваш, му пружиш внимание за тебе е тој единствениот, гледаш иднина во врската, во секој поглед се трудиш да успее, правиш компромиси. Во еден миг откриваш дека те изневерувал со друга само за секс.
    Во кој е тука проблемот? Сигурно е во тебе, ти си виновна бидејќи си го сакала и си му верувала. Него многу му дошло кутриот морал да го „брцне“ негде на друго место, душичка.А таа златна веднаш да помогне што има врска дека овој има девојка, добро дело прави, не е таа крива што ти не знаеш да си го задржиш мажот. :mm:
     
    На Tanjamm, nena2010, LITIUM и 5 други им се допаѓа ова.
  11. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.998
    Допаѓања:
    8.765
    Пол:
    Женски
    Колку само бегаат. Во ова пореметено време, ако се грижиш, одма е очигледно во кој е проблемот. Затоа и тука е сингл статусот. Едноставно е.
     
    На Dream-Girl, MayDiamonds, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки

    Jas sakam bezobrazna ama vo krevet xdd
     
    На Kimberly11 и Sejfullai им се допаѓа ова.
  13. Skylar

    Skylar Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2019
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    466
    Пол:
    Женски
    Сингл сум затоа што не сум запознала некој што знае да почитува,културен,што знае да те насмее...Се некои лигуши што се прават фраери а не се..
    Бај д леј треба да одам у америка да си најдам некој :D
    Тука се е заостанато некако..
     
    На Tanjamm, nena2010, Zimone и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Точно. :)
    Кој бил мирен, повлечен и срамежлив си го има ова убаво осетено и доживеано.
    Не си кул денеска ако не си ко толпата нели...
     
    На Zimone, cresa-jagoda, Moon.Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.738
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Да речам дека сум правел лоши работи, т.е да повредувам некоја личност дали психички или физички, никогаш не сум го сторил тоа, сум се трудел до максимум дури и на моменти ги ставам на исто рамниште со мене, само да бидат среќни и пак на крајот јас останувам со прстот во уста.

    Се надевам дека еден ден ќе запознаам некоја личност што знае да ги цени и да и значат работи од типот на искреност, пожртвуваност, почит, отворена комуникација, лојалност итн.

    Единствено нешто што можам да ве советувам доколку не сте со срце што лесно се приврзува и е кревко што си зема се при срце и е искрен со своите чувства, не очекувајте мн мн од личноста што ви е партнер или партнерка, оти така само може полесно да се разочарате.
     
    На Zimone и Evaa_19 им се допаѓа ова.
  16. Snow_King

    Snow_King Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки
    Прв пост ми е, да ви посакам на сите среќна нова година. 8)

    И мене доста ме интригира темава, често и во машко и во женско друштво се фаќаме за истата. Непресушна тема дефинитивно.

    Тие fuck boys или bad boys многу почесто приоѓаат, имаат голема самодоверба без грам срам или страв од одбивање. Затоа се поголеми шансите при искачање да ви се залепи некој таков.
    Од друга страна мирните момци се поинтровертни, ќе размислат 5 пати пред да пријдат и често тоа го прават лошо затоа што кога не се опуштени тешко дека може да импресионираат. А голем дел од нив после неколку одбивања се повлекуваат и се откажуваат од приоѓање. Затоа воглавном при искачањата луѓето само гледаат а не се осмелуваат да ги преминат тие “ѕидини“ :) - што е жално. Поентата на искачањето покрај убав провод со своето друштво е и да се запознаваат нови луѓе.

    Врските како што гледам во последно време се резултат на запознавање преку заеднички пријатели. Тогаш сите се поопуштени, девојките немаат толкава сомничавост и полесно оди работата. Ама луѓето кои немаат широк круг на познаници имаат многу помали шанси.

    Смејте се, бидете опуштени, спријателувајте се на секој чекор. И немојте очајно да “барате“ партнер, голем дел од луѓето го чувствуваат тоа и ги одбива. А и вие самите сте поопуштени и свои кога не си набивате притисок и трема. :d:
     
    На tessie, candy.cane, Tanjamm и 3 други им се допаѓа ова.
  17. mari_sa

    mari_sa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Според мене многу одбивност покажуваат машките кои постојано во секоја ситуација гледаат да фатат девојка. Ќе се запознаеш еднаш со нив ќе кумуницираш најнормално и после одма давеж од нивна страна. Еден совет до сите такви давежи, немојте да имате цел да освоите девојка. Нека биде спонтано во дружење а воедно и така подобро ќе се запознаат двете страни.
     
    На Alfa5, candy.cane, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Snow_King

    Snow_King Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Машки
    Пази, ова е многу tricky категорија за машките илити “лизгав терен“.

    Од една страна не треба да се биде нападен и да се избрзува, а од друга страна ако предолго трае дружењето влегуваш во озлогласената френдзона, а од таму нема излегување.

    По мои искуства 2-3 дејта се доволни да ти се засвиѓа некој, да можеш да се опуштиш и да покажеш намери ако се створи хемија. Ама сето тоа е индивидуално и зависи од карактерот и од претходните искуства на девојката.
     
    На mari_sa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Еве јас сум 41 и сум сингл. Дали сум имала шанси да се омажам, да. Дали свесно не сум завршила со некој само зада се омажам, да. Никогаш не сум сонувала да облечам венчаница, па да парадирам пред 350 души и тн. Единица сум, самостална сум и ме учеле, уздај се у се и у своје клусе. Не сум учена да зависам од некого, не се правам нежна, демек ако сум жена не знам да заштрафам нешто итн. Мразам такви лигли. Е затоа сум сингл. Не можам да глумам лудило за да му дигам на некој самодоверба. Сакам еднаквоат, партнер за во живот. Мирен брз непотребни турбуленции живот. И особено човек кој ќе знае да ми биде поддршка во најтешки периоди. Еден кој за малку ќе се мажев падна токму на тој "тест". Ако не е тука да ни се најде како поткрепа па за што ми е.
     
    На Alfa5, candy.cane, lovestoneddd и 9 други им се допаѓа ова.
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1578772335013.jpg
     
    На Alfa5, candy.cane, lovestoneddd и 7 други им се допаѓа ова.