1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сингл - прашања и совети

Дискусија во 'Сингл' започната од Anonymous9, 21 август 2021.

 1. Anonymous9

  Anonymous9 Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Значи вака дали се уште постои овој форум незнам
  Јас имав неколку авантури со неколку девојки но ништо не бидна за озбилно изгледа цело време се заљубувам во погрешни девојки или проблемот е во самиот мене бидејки кога сакам некого го сакам бескрајно дали тоа е проблемот и треба да се променам зборот ми е ми треба совет ми е страв повторно да се заљубам бидејки ми е страв повторно. Поради тоа јас почнав да губам самодовербата ставот идејата за живот смисла за хумор се што е најлошо да го нема едно машко. КАКО ПОВТОРНО ДА СЕ ЗАЉУБАМ девојките зе замислуваат дека живеат во друга планета да се фрлиш пред куршум за нејзе нема да ти каже фала ке те направе ненормален и ке каже јас ли ти реков јас ли те терав да се фрлиш пред куршумот се надевам ке добијам некој добар и поучен одговор благодарам
  (мала тајна имам 22 години и незнам зошто е вака ниту сум прост нити глупав јбг) тенкјуу
   
  На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Escape83

  Escape83 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2021
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  142
  Не сакај бескрајно, дозирај, научи се да дозираш, луѓето се плашат од премногу внимание и излив на емоции
   
  На Anonymous9 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  25.537
  Секое третирање на девојките како група еднообразни створови е во старт бескорисно. Како што не се сите машки исти, така не се ни сите девојки исти. Ти благодарност очекуваш или партнерство? Изгледа на погрешно место ги бараш,каде и да е тоа..ти си НЗД на погрешните девојки, види нешто да не треба да смениш во критериуми.
   
  На felisitas, Mikha4, marlonbrando69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  10.279
  Пол:
  Женски
  И јас сум во истата состојба. Пребрзо се заљубувам и премногу, веројатно е во тоа грешката па ништо не бидува на крајот сватив дека многу грешам.
  Порано бев срамежлива, а сега е обратно. Понекогаш губам надеж, но понекогаш ми се враќа надежта кога верувам дека сепак постои еден меѓу милиони што ќе ме прифати и што ќе сака нормална врска.
   
  На Good boy1 и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
 5. venus♡

  venus♡ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2021
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  848
  Пол:
  Женски
  Грешка 1
  Како очекуваш сериозна врска кога ти си тој што грешно ја поставува границата на сериозност? Не знам како авантура прераснува во сериозна врска. That's not how it works.

  Грешка 2
  Се преценуваш. Сакам бескрајно, ама врските ми се авантури и ги мењам партнерките на секои 2 дена. Мене ова на се' ми личи освен на "бескрајна љубов". Многу е погрешно што имаш вакво мислење за себе си, затоа што тоа не го проценуваш самиот ти, туку твоите партнерки.

  Грешка 3
  Се сметаш за жртва. Доста со тоа самосожалување. Ова ти е голем минус како личност, а и во очите на партнерките. Такви манипулантни игри на никоја не и' требаат.

  И совет како за крај, не се оптеретувај со ова. Почни да градиш кариера, посвети се на квалитетот на твојот живот, оформи се како личност, имај свој став. Тоа е за твое добро, а и за да изгледаш попривлечно.
   
  На Ivan4e04, daylight, S.W.A.G и 11 други им се допаѓа ова.
 6. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  6.270
  Пол:
  Женски
  Па за почеток научи се да пишуваш, па после барај девојки.
   
  На elimkd и venus♡ им се допаѓа ова.
 7. Escape83

  Escape83 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2021
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  142
  И за девојка ли треба да си писмен?
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 8. venus♡

  venus♡ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2021
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  848
  Пол:
  Женски
  Па не верувам дека некоја (паметна) девојка би сакала нешто сериозно, како што рече тој, со неписмен.
   
  На Guns N` Roses и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. Escape83

  Escape83 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2021
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  142
  Каде напишал со неписмен?
  Барам ама нема
   
 10. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  8.506
  Пол:
  Женски
  Ах, колку машки имаат напишано на форумов вака.(facepalm)

  Девојките не бегаат момци кои сакаат "бескрајно", веројатноста е дека не си толку добар како што мислиш.

  Инаку, "девојките се замислуваат дека живеат на друга планета" не помага ви никој случај. :)
   
  На Escape83 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Escape83

  Escape83 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2021
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  142
  Јас мислам дека го разбирам ама само на некој начин не скроз на скроз.
  Он има желба за девојка и кога му се допаѓа он се затрескува ама тоа не е доволно и сеа као он се жали ете какви се женските јас ја сакам ама она не го цени тоа.
   
  На WildMk и Seli20 им се допаѓа ова.
 12. venus♡

  venus♡ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2021
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  848
  Пол:
  Женски
  Не си ме разбрал(а). Тоа ,,како што напишал тој" се однесуваше за тоа дека сака сериозна врска.

  А тоа дека не знае да пишува правилно, лесно се воочува.
   
  На Escape83 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека на погрешни девојки налетуваш.
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  37.998
  Пол:
  Женски
  Олабавете бе граматичари, божици на писменоста.

  Совет до членот.
  Не форсирај. Не оддавај дека си очаен за врска. Не пишувај на 10 девојки паралелно.
  За секого има по некој. Каков год да е.
   
  На Elf, Izaabella, christinnn и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  6.270
  Пол:
  Женски
  Па добро ако е прво одделение оправдано е вакво пишување.
   
  На cresa-jagoda, Angie1432, Biljarkata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  37.998
  Пол:
  Женски
  Он не побара помош од вас за правопис.
   
  На Izaabella и Biljarkata им се допаѓа ова.
 17. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  9.303
  Допаѓања:
  87.619
  Двете ве обожавам:clap:, не знам за кого да навивам:D.
  Вистина не побара помош за правопис, ама вистина лошо пишува. Мене вака да ми пише некој и јас би се понашала ко од друга планета. Од друга страна па колку неписмени ги има, никој не останал без девојка ради неписменост.
  Одговорот е во вториот коментар на темава, не знам зошто има потреба од цела тема за едно прашање од ,,Љубовни проблеми,, @RainBow ?
  Здраво, јас сум Биља и сакам ред на форумов и мир во светот:rofl::tmi::bandit:
   
  На daylight, lovestoneddd, Guns N` Roses и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.034
  Допаѓања:
  37.998
  Пол:
  Женски
  Па тоа ми е поентата Биљо, чиниш само 'писмените' се у врски.
   
  На Biljarkata му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  6.270
  Пол:
  Женски
  Не зафркавај 22 години вака да пишува, па нема да погледнам искрено ни кој е ни што е.
   
  На cresa-jagoda, Angie1432, Biljarkata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ¯\_(ツ)_/¯

  ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2021
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  1.107
  Јас мислам дека во реалноста во однос на ова прашање, подобро поминуваат неписмените од писмените.
   
  На lovestoneddd и Biljarkata им се допаѓа ова.