1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сингл си е сингл или тоа е само уште една утеха?

Дискусија во 'Сингл' започната од Super-Girl, 2 септември 2012.

  1. BadBitchBomb

    BadBitchBomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    93
    Според мене тоа е една ГЛУПА фраза која во денешно време почнаа да ја употребуваат 10 годишните девојки. :lol: Секогаш ќе се најде некој само треба време и да внимаваме на кого налетуваме за на крај да не испадне да си ја капиме главата од ѕидот :headbang:
     
    На Elennaa и Miss.M5 им се допаѓа ова.
  2. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    не е исто кога си сингл и кога не си.А ја после една долга врска сретнувам само идиоти. Ко господ да сум го гаѓала со камења.
     
  3. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Демек сингл девојките се посреќни...
    јас плачам за да имам дечко ;(
     
    На kobe му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Goldeneye

    Goldeneye Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    29
    НЕ би се вратила на сингл живот за ништо на светов.

    Тоа што некои луѓе не осеќаат “слобода“ т.е. се осеќаат заробено во врски, тоа е затоа што не се во правата врска.

    Никогаш не сум си го трошела времето со погрешниот, ако се осетам заробено или неубаво во првите недела-две, одма сум прекинувала. Затоа што искрено, толку време ти треба од прилика да процениш дали ти одговара тој човек или не.

    Јас се чудам на луѓето што се мизерни во некоја врска со години... зашто остануваат во таква врска, стварно не знам :|
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    го делиме мислењето. доколку треба да си сингл за да се осеќаш слободен/а таа врска не ти ни треба. а тоа што остануваат во врска иако не се среќни е бидејќи мислат дека другиот ќе се смени, што најчесто не се случува или па ’имам 28 години другарките ми се испомажија нема со кој да излегвам нема да најдам друг’ тоа е чест муабет шо го слушам од девојки кои се во долга врска а не им е се погодено. ама па незнам шо идат веќе 6-7 години коа тоа веќе уште првата се гледа.
     
  6. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    96
    Секако дека врската е товар кој ако почнеш да го носиш уште од тинејџерски години еден ден сигурно ќе потклекнеш под притисокот и ќе се убедиш себеси дека тоа така треба да биде. Неможеш во врска да се чувствуваш слободна, тоа е факт. Е, сега некои луге едноставно уживаат во тоа некој да ги контролира, малтретира итн бидејќи самите незнаат да се организираат и доколку некој не им каже што да прават тие се како муви без глави.
    Неможе никој да ме убеди дека кога си во врска тоа си ти. Еве ви пример дали кога сте во врска можете да отидете дома кај некој другар на кафе? Да можете но со страв и криње.
    Дали кога ќе излезете можете да се зезате онака слободно баш како што вие сакате, односно да бидете целосно вие а не да глумите финоќа? Да не ја спомнувам тука сексуалната слобода што сте ограничени само на еден партнер лош, добар тоа ви е изгубите со него 1-2-5 години и на крајот или ве шутне или сватите дека е кретен. И, што сте направиле? Сте си го упропастиле времето непотребно. Да, треба да се има врска тоа е неминовно во кога веќе ќе созреете а не сега деца уште не пркнале се во врска. И кога ќе треба да се смират да оформат семејство тие тек тогаш ќе сватат дека пропуштиле многу во животот и ќе сакаат да надокнадат. Јас ја бирам слободата бидејќи сум таква личност неможам да се замарам со разноразни глупости дремење на телефон па каде си? Со кого си? Зошто го погледна вака? Зошто онака. Сакам да одам онаму каде што јас сакам сакам да правам во моментов што јас сакам а не некому да поднесувам сметка и да правам компромиси од типот: Јас се откажувам од ова ти од она. Врската е работа која што е вештачки створена човекот е по природа за слобода а не за граничување, а врската е токму тоа ограничување на слободата.
     
  7. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    ЈАс мислам дека е само утеха...
    која девојка не би сакала да има дечко?
    која девојка не би сакала да има некој до незе секој момент кога и е тешко а и кога е среќна?
    која девојка не би сакала да е прегрната цврсто?
    која девојка не би сакала да слушни те сакам за добра ноќ а и воопшто преку цел ден?
    непознавам девојка која не би сакала да има дечко што ќе ја сака искрено... сите кои што ќе речат сингл си е сингл длабоко во себе знаат дека не е така...можеби грешам поправетеме ама тоа е мое мислење...
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  8. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Ретки си тие што сакаат да се сингл подолг период,можеби малку за да одморат, но сепак во пар подобро се фукционира. ;)
     
  9. Agatha

    Agatha Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.147
    Секогаш има и предности и слабости и кога си сингл и кога си во врска. Некогаш треба едноставно да се одалечиш од некои работи, да видиш како е на другата страна за да знаеш што сакаш во животот.
    Ми било убаво и во врска и кога сум била сингл. Во врска имаш со кого се да планираш, немораш да чекаш на некој друг, не си сам никогаш. Кога си сингл па немораш да објаснуваш зошто остана цела вечер излезена и се забавуваше со другарките :)
    Се си има свои убавини, зависи само како посакуваш да ти поминува животот ;)
     
  10. Goldeneye

    Goldeneye Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    29

    Се гледа дека си била само со кретени. Верувај ми дека го имав истото мислење како тебе, додека не најдов совршен човек за мене. Кога ќе најдеш таков, ќе сфатиш дека цело време си бил ПОЛА ЧОВЕК. ;)

    А за тоа болдираното... жал ми е што си во толкава заблуда.
     
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.065
    Допаѓања:
    11.214
    Сите сакаме хармонична, стабилна врска, ама денеска тоа е реткост. Подобро е да имаш здрава врска отколку да си сингл, но лоша врска е бетер од сингл и е измачување.
     
  12. Dacja

    Dacja Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    39
    Сингл не е само утеха, сингле е време кога имаш потполна слобода да се посветиш себеси и на оние кои ти е волја :)
     
  13. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Зашто утеха ? сингл е супер време да се забавуваш и да праиш глупости особено со друштво , шетање , флертување и се тоа без нервози и без притоа да му објаснуваш на некој што ,како ,каде ,зошто, се разбира се си зависи од годините , на помлади години според мене поубаво е да си сингл , а не после на 27-8 години да се понашаш како неиживеан зошто не си прошол некои работи ...
     
  14. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    епа од друштво значи сите имаат дечко и јас будала кукав дечко сум сакала ова она хаха и се мував со еден можда 4 месеци и прекинавме
    и сеа се чудам и си викам кај ми бил паметот... :D па 16 години имам што ќе ми е дечко, едино сеа можам да уживам во животот како што треба и да не се замарам
    така да за мене сингл си е сингл, и не, не ми е само утеха :P :)
     
  15. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    сингл е сингл! тоа што сакаш правиш и на никого не му кажуваш за се и се плашиш за секој збор :lol: иако сите сакаме стабилни врски, денес ова е многу ретко некако :D
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  16. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Има време за се, секогаш сум го кажувала ова. Посебно се однесува за девојчиња по 15-16 години па и 17-18. Тоа е период кога треба да бидеш слободна, да правиш што сакаш без притоа на никого да му полагаш сметка. Некој ќе рече е да бе, во врска да не неможеш да правиш што сакаш да не те држи на ланци? Не ме држи на ланци ама пак не е исто, не си толку слободен кога ќе искочиш.
    Вака може со другарки да искочиш да флертуваш со некој што ти се свиѓа, да се запознаеш, да искочиш на кафе со некој и после тоа да немаш гајле.
    Има време за сериозни врски и стабили, еее тоа не бега на никого. Јас ја имав таа среќа тие години да си ги поминам баш така, а и друштвото сите беа слободи и гајле немавме. За 5 минути се правеше план каде ќе одиме, начукување до даска, следниот ден кој бил најтрезен кажува...
    Сега е малку сменето, сите дечковци девојки па и нив си ги носи некој и така.. Добро сега и малце повозрасни нели не ни личи па и толку глупости, ама среќна сум што тој периот го изжувеав така, и на сите им го советувам тоа ;)
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Утеха? Јас не би кажала така.
    Има некои што не се замараат, како мене ;)
     
  18. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Подобро сингл отколку во лоша врска. Кога излегов од првата врска многу си ја засакав слободата, но сега кога до мене е вистинскиот не ми треба ништо друго се чувствувам исполнето. :)
    Така да на некои можеби навистина им е убаво додека се сингл, но за повеќето мислам дека тоа е само утеха.
     
  19. A.a

    A.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    60
    Едно е да си сингл друго е во врска.Секоја од овие си има свои убавини и недостатоци.Кога сме сингл можеме да одиме кај сакаме и да правиме што сакаме без некому да објаснуваме што и како и зошто,за разлика додека сме во врска е подруго се знае имаме дечко мораме малце да се смириме и да внимаваме на однесувањето.
    У вези са слободом , док нас љубав не растави ! :D
     
  20. The.king

    The.king Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    138
    [​IMG] добродошла сам у клуб :D