Синдром летен пенис

Дискусија во 'Канта' започната од baba Rada, 18 август 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.461
  Пол:
  Женски
  Ехх..и ова чудо не сум знаела дека постои..всушност, знам дека сите тела на топло се шират, така учев едно време во школо, заборавив во кој предмет беше тоа..но..НО..и дека пенисот се ширел поради топлината и затоа делувал поголем и подебел:?:

  Јас немам приметено досега, ама вечер ќе се обидам да земам мерки...навечер, наутро и точно напладне:*

  Сакам одговор од мажи и жени, дали е вистина овој синдром, дали сте приметиле, осетиле..и тако даље....Па убаво би било да е секогаш лето:rofl::rofl::rofl:
   
  На EvAngelos, Dadusicka и stetoskop им се допаѓа ова.
 2. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.668
  Допаѓања:
  148.198
  :rofl: (facepalm)
  Испитај ти ситуација што -како па пиши,баш ме занима и мене :rofl:

  :hug:
   
  На baba Rada и Dadusicka им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.639
  Допаѓања:
  135.840
  Ако некогаш сте биле истражувачи на форуми каде што се дискутира за мажите и нивниот полов орган, сигурно сте слушнале за синдромот на „летен пенис“.

  Имено, поголемиот број мажи кои се занимавале со својот полов орган и го мереле дошле до заклучок дека во текот на летото нивното либидо расте и дека тој е „подолг“.

  Зошто е подолг?

  Неколку фактори може да се земат предвид кога станува збор за привидниот раст на пенисот во текот на топлите месеци. Кога надвор е жешко, пијте и повеќе вода, а телото ќе се обидува да се реши од потењето. Таа комбинација доведува до отекување на телото и кожата. И тоа создава впечаток дека некои делови од телото се поголеми од инаку.(facepalm)(facepalm)(facepalm)

  Кога се жешко, крвните садови се шират, што предизвикува пораст на еректилното ткиво до максимален волумен.

  Пораст на либидото

  Не само што пенисот се чини е поголем во текот на летото, поголема е и сексуалната желба. Причината лежи во фактот дека тогаш почесто и повеќе се дружиме и дека поголемо внимание обрнуваме на изгледот на нашето тело, што на крајот доведува до поголема желба. Кога е топло и сончево, се чувствуваме среќни и задоволни, а таа благосостојба истовремено се префрла и на нашите интимни делови од телото.

  Сончевата светлина докажано влијае на нивото на серотодин во нашите тела, а тоа е клучен неутрансмиер кој се поврзува со чувството на задоволство.

  СВАШТА!
   
  На cresa-jagoda, EvAngelos, stetoskop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.461
  Пол:
  Женски
  Па има вистина, дефинитивно...само се замислив сега за ескимите, они што синдром имаат??
  Вечно смрзнат, вечно тврд, мразулец или скакулец:rofl::rofl::rofl:
   
  На stetoskop и Dadusicka им се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.513
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Nigredo Odor, Tan4ence и stetoskop им се допаѓа ова.
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.388
  Допаѓања:
  48.482
  Синдром на летен пенис - сезонска акутна реакција на хиперсензитивност предизвикана од каснување на некој вид паразит на пенисот.

  Вика бабата маж ѝ тоа имал?
   
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.461
  Пол:
  Женски
  Не туку се трескај по чело, боље оди проверувај го синдромот и пиши заклучок:P
   
 8. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  9.225
  Пол:
  Машки
  А ууууу што ли нема да се појави на форумов :) еве вие феминмите што добивате дик пикс у ЛП може да споредите и да ја проверите оваа теорија(poolparty)
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.388
  Допаѓања:
  48.482
  Десанка твоја што вика?
   
  На Tan4ence, Someonespecial, EvAngelos и 2 други им се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.461
  Пол:
  Женски
  Ајде душо, дај разјасни ја теоријава..кажи дали има вистина..кххх..кажи дали има вистина и дали ти е поголем од топлово..кхххх???

  [​IMG]


  Сите феминки сме во исчекување на твојот одговор^_^
   
  На stetoskop, EvAngelos и Dadusicka им се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.388
  Допаѓања:
  48.482
  Озбилно од медицинска состојба ќе и дозволите на тролот @baba Rada да си прави шеги и да си се смеете сите?
   
  На Gosh, Someonespecial и Mr. Right им се допаѓа ова.
 12. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.245
  Пол:
  Машки
  Wtf?! Шо е ова? :^)
   
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.461
  Пол:
  Женски
  Темава префрли ја во насмевки..а и треба да се шалиме малку, а каде има шала има и вистина....Ти немаш ли батка за да ја провериш информацијава:?:
   
 14. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  23.766
  Погоре ти кажаа што е всушност ваквиот синдром и нема врска со тоа што си пишала во воведен. Нема потреба да тролаш мислејќи дека си интересна.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.