1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Синофарм

Дискусија во 'Коронавирус' започната од LoVeE ❤️, 16 август 2021.

 1. LoVeE ❤️

  LoVeE ❤️ Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2021
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Koj e vakciniran so ovaa vakcina i kako pominal..
   
 2. FridaodaMk

  FridaodaMk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2020
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  8.329
  Пол:
  Женски
  Јас и поминав добро, болка во раката, главоболка, покачена температура али ништо страшно, се помина за 2,3 дена
   
  На LoVeE ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  3.034
  Пол:
  Машки
  ima li uste sinofarm vaksini kolku so znam nema veke samo sinovak ima
   
 4. LaTama

  LaTama Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2019
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Јас сум вакцинирана, со првата доза поминав супер а со втората имав 5 дена симптоми на вироза(покачена темп., течење нос, болка во грло, поспаност)

  Некој да проверил антитела од Синофарм?
   
  На LoVeE ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cherry333

  Cherry333 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  2.424
  Допаѓања:
  7.236
  Пол:
  Женски
  Јас сум вакцинирана, сопругот и свекорот и свекрвата. Сите освен јас проверија антитела, маж ми 11.8 имаше, од двајцава едниот скоро па ич, другиот ич. Инаку немав реакција, од првата доза малку ме болеше раката, најверојатно зошто се стегав додека ја примав вакцината, за втората ја опуштив раката и ништо немав.
   
  На LoVeE ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ocean Waves

  Ocean Waves Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2021
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Само имај во предвид дека во многу земји не е признена за ако патуваш да знаеш...
   
  На LoVeE ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lavender4

  Lavender4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2021
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  2.234
  Пол:
  Женски
  Јас сум со синофарм вакцинирана пред 2 месеци, реакција од прва доза немав освен болка во рака, од втора малку омалаксаност и болка во рака што поминаа за 1 ден. Антитела немам проверено
   
 8. zoya

  zoya Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Моите најблиски сите се вакцинираа со Синофарм и немаа некои проблеми, освен болка во раката. Тетка ми има проблеми со желудникот и малку имаше мака после ревакцината, но не може да сигурност да се тврди дека е од тоа.
   
 9. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.325
  Допаѓања:
  10.334
  Пол:
  Женски
  На 28.06 втора доза примив недела дена после тоа не можев од кревет да станам, имав сѐ освен температура.

  За жал од тогаш сеуште кашлам навечер, поминати се скоро два месеци. Не знам дали е од вакцината ама уште не можам да се опоравам, а белите дробови уште не ги снимав, а во план ми е.
   
 10. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  36.933
  Пол:
  Машки
  Еве една мала анализа за Синофарм, во Србија :):

   
 11. emiliana

  emiliana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  3.060
  Допаѓања:
  38.699
  Пол:
  Женски
  Дај најди нешто и за Синовак :wasntme:.
   
 12. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  36.933
  Пол:
  Машки
  На emiliana му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  22.992
  Пол:
  Женски
  Јас ја примив од првата доза болка во раката само, а од втората ништо, немав право на избор, да можеше сигурно Фајзер али да сме здрави и живи, една ќе мораше секако :)