1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Синтетички бои

Дискусија во 'Канта' започната од Victorya, 22 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ми требаат податоци за синтетички бои. Значи како се добиваат, од што се составени, каде и како се користат... едноставно се што имате за бои добиени по вештачки пат.
  Ви благодарам однапред.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.