1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Синхронизација на Македонски

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од April87, 22 февруари 2013.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.221
  Допаѓања:
  5.739
  добро е за старите луѓе што не можат да читаат-носе едни исти гласови па можат да зимат од училиштата,факултетите...

  инакуу не ми се допаѓа за младите-ниту јазик ќе научиш,ниту ќе научиш брзо да читаш хахах.....
   
  На anna-tessa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. V.e.n.e.r.a

  V.e.n.e.r.a Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  17
  Па подобро ќе беше со превод бидеќи ќе можеш јазик да научиш.И навистина само истите гласови се. :shake: :shake:
   
 4. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.025
  Пол:
  Женски
  Ми текнува на времето колку лошо ми изгледаше кога вртејќи на сателитските канали ќе начекав некој филм синхронизиран најчесто на германски, едно мрдаат со уста, друго звучат. На почеток и овие нашиве беа чудни, ама некако се навикнавме.

  Среќа што не гледам турски серии, не гледам ни телевизија веќе, па синоним за синхронизација на македонски ми е Раскажувачот, многу ми е мака што не можам да ја најдам серијата синхронизирана на македонски.
  [​IMG]
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е добро вака но само истите гласови се :)
   
 6. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  А бе добро што синхронизираат, ама да се потрудеа барем тајмингот на зборување да е во ред. А не како на Др. Оз што прават- два гласа заедно зборат, па ништо не се разбира... Или кога ќе почнат да плачат/викаат/пеат итн. звучи како мачки да се парат! Лошо, лошо....
   
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.383
  Допаѓања:
  54.543
  Пол:
  Женски
  За старите лица кец на десетка е синхронизацијата :lol: за нас помладите,не е добредојдена бидејќи сакаме да го слушаме оригиналниот јазик,за да си го учиме,се сеќавам на времето го научивме шпанскиот од сериите,го владееме ко втор мајчин јазик :lol: сега на ред ни е турскиот :rofl: не сте фер па оставете не раат да си учиме 8)
   
 8. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.737
  Допаѓања:
  54.533
  Пол:
  Женски
  Значи со ова синхронизацијава сето ми е глупости |( . Оти? Па затоа што цело време на сите филмови се истите гласови (досадно |( ) , а то дека за старите е убо, убо е, бидејќи не можат да читаат, вака барем че разберат поубо кое е дејството на филмот. А, за нас сепак поарно е да има превод одколку вака. :D
   
  На Nate.Shadows му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cicero

  Cicero Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  18
  Jас не го поддржувам синхронизирањето, сметам дека тоа е обесправување на глувите лица.
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.