1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сирак (Orphan) [2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од blueeparadise, 2 јули 2011.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.528
  Допаѓања:
  6.271
  Барав тема за овој филм, но не најдов. :?: Филмов се смета за хорор, иако мене повеќе ми личи на психолошки трилер а и сигурно не е хорор, штом јас го изгледав :D зашто јас лесно се плашам и сум гадлива. Баш го изгледав пред некој ден и ми беше баш интересен, ме држеше во неизвесност до крајот и баш ме зачуди вистината која ја открија за Естер на крајот.

  Кои се вашите коментари за филмов, ви се допаѓа? Ви беше вознемирувачки, потресен, страшен или воопшто не допре до вас? :)
   
  На ViKtOrIjA21 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  не сум го гледала а ми изгледа и звучи примамливо....ке го имам во предвид ;)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  оооо, е ова е супер филм, Kанкус одма да го гледаш, нема да зажалиш!
  Hа крајот :o ќе останеш! Jас сум многу тешка кога станува збор за филмови, тешко велам дека некој филм вреди да се гледа, ама овој да, вреди и те како :)
   
  На ViKtOrIjA21 и blueeparadise им се допаѓа ова.
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Филмов не е класичен хорор, но дефинитивно ќе ве остави вакви :o. Ќе ве држи во неизвесност до самиот крај, а крајот е она што всушност е највпечатливо од целиов филм, кој сигурно ќе ви остане долго во сеќавање.
  Не можам да кажам дека филмов беше страшен во буквална смисла на зборот, но признавам дека беше и тоа како потресувачки. Но вреди да се изгледа, нема да останете рамнодушни.
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 5. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  ја сакав да го гледам, ама не можев да го најдам на овие страниве за онлине шо се...а пошто не сум во можност да го симнам, ке си почекам :(
  али ми изгледа ко некој кој би ми се допаднал...
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  http://xtshare.com/toshare.php?Id=34157 еве ти линк, супер снимка, ич не сецка и не мораш да чекаш да се пуни, одма си почнува филмот!
  супер е, тука глеј го :)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Филмот е одличен и неизвесен до крај.Се согласувам дека ова е повеќе психолошки трилер отколку хорор и Естер е многу страшно девојче а на крајот кога се дознава вистината што навистина била таа беше језиво (благо речено).Филмот е 10-ка и би го препорачала на сите како мене кои уживаат во вакви трилери
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 8. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.988
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно нешто што треба да се погледне.
  Однапред ја знаев приказната па не бев баш вџашена кога се разоткриваа сите тајни, но и покрај тоа, тензијата ме држеше до самиот крај.
  Ако трејлеров некому се чини страшен, тогаш филмот е 10 пати пострашен. ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=2ywOPNNii9w
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 9. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Филмов само колку е добар. Мене ми е на листата на најомилените.
  Ми беше непредвидлив и се изненадив на крај кога ја открија дијагнозата на девојката. :tmi:
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Одличен!
  Ау каква приказна.
  Го гледав без да трепнам од почеток па до крај.

  Многу сакам вакви филмови и ретко кога ќе кажам за некој браво, стварно ми се допадна, ама овој... :x
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Го гледав заедно со другарките за ноќ на вештерките филмот е предобар!!!
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Одличен филм :clap: ... Само каков неочекуван крај :o :o :o
   
 13. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  само шо го изгледав, преубав е.
   
 14. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Незнам за вас но мене филмот не да ми предизвика нервоза :@ сакав јас да отидам и да ја убијам таа глупата кучка :envy: за страсен не ми бесе којзнае колку но толку ми бесе мила таа малата глувонема ми идесе да плачам,во секој случај не ме остави рамнодусна а не сум некој филмфрик
   
 15. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.370
  Одличен филм, комбинација на психолошки трилер и хорор а крајот е :tmi: .

  Во секој случај вреди да се гледа :) .
   
 16. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Филмот е предобар, цело време бев на работ со нервите чекав да видам што ќе се случи.
  Момент што најмногу ме изнервира и згади беше кога
  сираков ги скастри ружите што мајката ги посади во спомен на изгубеното дете и и ги подари.

  :@
   
 17. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  само него го гледав, многу е убав!
   
 18. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмов , на крај кога дознав што се случува со девојчето
  дека е 30 и нешо годишна жена
  вака останав :o :o :o :o :o
   
 19. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  E значи не сакам хорор филмови, ама сите гледам сте напишале дека е психолошки мистериозен трилер, па би сакала да го гледам. Сега ќе го симнам, па ќе ги напишам моите импресии, само се надевам дека не е опседната, иако не ми изгледаше така по постовите.
   
 20. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Јако филмче, одличен пресврт на настаните има.
  Сосема неочекуван крај кој ќе ве изненади. :D