1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сирена (Siren) [2018]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од moon1, 13 април 2018.

 1. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  Дејството се одвива во град во Америка за кој постојат легенди дека во него некогаш живееле сирени.
  Серијата започнува со морнарско бродче кое во ноќта, со фрлени мрежи во морето лови риба, случајно една сирена се заплеткува во мрежата, рибарите ја повлекуваат мрежата на бротчето, сирената ги напаѓа и го ранува едниот рибар. Доаѓа воен хеликоптер и ја зема сирената и ранетиот рибар. Наредното утро нејзината сестра излегува на копно да ја бара.
  Во серијата сирените се представени како предатори т.е. исто како лавот, волкот и сличните на нив крволочни животни кои бараат плен за да го убијат и изедат, така и сирените во вода не се нешто убави и мили туку напротив, се со страшни заби, кожа меѓу прстите на рацете (исто како жабите) и се хранат со риби и ајкули. Меѓутоа на копно добоваат нозе и се многу убави и интелегентни, дури многу поинтелегентни и од луѓето.
  Серијата не е хорор како што изгледа на трејлерот, значи воопшто не е страшна. До сега имаат излезено 4 епизоди. Секој четврток во Америка се емитува нова епизода, а веќе во петок сабајле ја има на нет да се спушти или гледа онлајн. Серијата ми изгледа дека ќе биде многу интересна, па со нетрпение ја очекувам наредната епозода
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.038
  Допаѓања:
  43.477
  Пол:
  Женски
  Леле баш вчера се мислев да отворам тема за серијава, мислев никој не ја гледа. Ја изгледав првата епизода и мислам дека ќе биде прилично интересна. Ги спуштив и втора и трета епизода, ќе гледам викендов.
  Како помала гледав многу филмови со сирени такви митски суштества, многу се интересирав за тие работи. Оваа серија некако во поинакво светло ги прикажува сирениве, да видиме нешто поразлично од онаа клише приказна кога една убава сирена излегува на копно и се заљубува во некој тип. :D
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  Јас имам чувство дека ќе се заљуби во Бен, можда грешам :)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.038
  Допаѓања:
  43.477
  Пол:
  Женски
  Истово си го помислив кога ги видов, ама фактот што луѓето ги гледаат како плен малку тука буни. :?: Е сега овој ја спаси, можеби ќе има нешто меѓу нив. Жал ќе ми биде за девојка му, ептен ми е мила. :D
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.323
  Допаѓања:
  80.184
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам, последната епизода не ми е изгледана само.

  Имам поделено мислење, така-така. Очекував нешто поинакво, но оставам простор да видиме како ќе биде понатаму.
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  25.195
  Пол:
  Женски
  Кај ја гледате серијава?
  Сите можни серии ги изгледав,не сум можна8-|
   
 7. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  А можеби само сака да го проба она што го гледа, оти таа со чудење ги гледаше Бен и девојка му додека се бакнуваа е сега незнам што се точно беше во првата, а што во втората епизода, да не ти откривам предвреме, ќе ставам во спојлер
  Откако ги виде како се бакнуваат се обиде да го бакне Бен во присуство на девојка му и тој ја одби. После тоа кога остана на само со девојка му се обиде да ја бакне и неа. Е сега со тоа што и двајцата сакаше да ги бакне може да се гледа како љубопитност кон она што го прават луѓето, а таа никогаш не го направила или пак дека се создаваат во неа чувства на љубов кон луѓето, а со тоа можност и да се заљуби во човек.
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 8. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  Јас си ја спуштам преку thepiratebay.org
  Онлајн не сум ја побарала, а сигурно ја има :)
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  25.195
  Пол:
  Женски
  Само 4 епизоди има така?
  Толку успеав да најдам..
   
 10. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  Да, 4 се :)
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 11. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  25.195
  Пол:
  Женски
  Ги изгледав и можам да кажам дека ми се допадна серијава.
  Ке чекам нова епизода,ме интересира како ке се одвиваат работите понатака.
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.425
  Допаѓања:
  27.699
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав, ја има на hbo go. Интересна е, си ја сакам јас митологијата поврзана со сирени. Ми се свиѓа и главниот тип, некако чудно sexy e :D

  Инаку и Хелен е сирена така?
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.272
  Пол:
  Женски
  Обожавам вакви серии.Ама незнам кој ден излегува, 3 епизоди веќе изгледав претходната недела.

  Мислам дека со песната ги навлекува да се привлечени кон неа. Таа да се заљуби во него не ми се верува, ама тој во неа да.
   
 14. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.272
  Пол:
  Женски
  @sweet-cherry
  и мене на тоа ми мирисаааа. Или можда имала љубовник сирена незнам. Поќе ќе да е таа дека е сирена ама зошто се плаши од неа незнам
   
 15. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  Инаку и Хелен е сирена така?
  И јас истото го помислив, ама ќе видиме...
   
 16. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  Премиерно во Америка се емитува во четврток на вечер, а веќе во петок сабајле ја има и на нет. Значи утре сабајле ќе има нова епизода.
   
 17. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  25.195
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам нова епизода,многу ме заинтересира серијава 8-|:~:
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  41.418
  Пол:
  Женски
  На сајтот кај што јас гледав има само 10 епизоди, и интересна е ми се сфиѓа.Има добра приказна.
   
 19. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  2.621
  Пол:
  Женски
  Толку и се во првата сезона. Сега ќе чекаме да излезе втора во 2019. :)
   
 20. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  6.448
  Пол:
  Женски
  Иако не мислев дека ќе ми се допадне, серијата ми го задржа вниманието и ја изгледав цела сезона за 2-3 денови. На трејлерот ми изгледаше некако досадно, ама бидејќи обожавам серии од ваков тип решив да му дадам шанса.
  Главната глумица е ептен погодена. Навистина чудно изгледа, баш ја гледав на фотографии и во приватниот живот и има многу специфичен лик.

  Добра серија, интересен развој на настаните, го задржува вниманието и дефинитивно би ја гледала наредната сезона, која патем ќе биди дури во 2019 год.