1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сируп за слабеење - Honey slim

Дискусија во 'Диети' започната од Fontana, 24 септември 2018.

  1. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Не ја сретнав темава, ако ја има може корпа право :)
    Вака, го порачав сирупот по препорака од пријатели кои видно беа ослабени и го пијам веќе 3 дена. Можам да кажам дека столицатата ми е видно изрегулирана, за слабеење рано е да ви кажам.
    Се пие 43 дена, насабајле и навечер по една лажица и има резултати во обем видливи.
    Ме интересира дали вие имате искуство со овој сируп и дали сте го пиеле во бременост.
    Да напоменам дека е природен 100% се состои од мед, лелено семе, зелен чај, цимет и уште нешто имаше и пишува дека не се препорачува за доилки и бремени жени. Зошто е тоа така ако е веќе на природна база ме интересираше.
    Чекам ваши искуства.
     
  2. martin01

    martin01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Машки
    Сум користел многу врсти на суплементи и на сите пишува дека не е препорачливо за трудници или доилки да пијат било каков додаток. Тие се правени лабараториски и не се знае дали има некое недозволено средство. Сите суплементи се правени на природна база но и содржат некоја супстанца која сепак штети за време на бременост.
     
  3. MARILENA

    MARILENA Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2015
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    ГО ПОРАЧАВ СИРУПОТ. ЌЕ КАЖАМ РЕЗУЛТАТИ. ПИШУВА И ДО 10КГ МИНУС СО ЕДНО ШИШЕ 1.КГ 1000ДЕН. ЌЕ СТИГНЕ ОВИЕ ДЕНОВИ ПА ЌЕ ПИШАМ. ДАЛИ НЕКОЈ ГО КОРИСТИ?
     
  4. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ме заинтересиравте. Од каде се порачува, колку е?
     
  5. MARILENA

    MARILENA Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2015
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Јас го порачав од фб.има страна. 1000ден. 1кг . Ти пишува како се пие. Па ќе видиме резултати.
     
  6. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Дали може да ми кажете од каде го нарачавте? Би сакала и јас да го пробам. :)
     
  7. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    5.307
    Пол:
    Женски
    Не е само заради тоа. Првенствено бремени жени и доилки не смеат да држат било какви диети, поради штетноста од истите за плодот, најчесто поради опасност за намалување на квалитетот на крвта, преку која се исхранува ембрионот додека е во мајчината утроба, или намалувањето на количината на мајчиното млеко додека дои. Секако, во бременост воопшто не треба голем калориски внес, но балансирана и здрава исхрана која го снабдува плодот со сите потребни нутритиенти, а воедно и спречува создавање на прекумерна телесна тежина кај мајката. Па и покрај тоа, се препорачува дополнителен внес на фолна киселина, магнезиум,калциум, и ред други минерали, неретко и железо по препорака на доктор, секако.
    Друго, има многу природни состојки кои поттикнуваат контракции и поради тоа се одбегнуваат во поголемиот дел од бременоста, додека некои се употребуваат непосредно пред породувањето за да ги олеснат контракциите како урмите. Па можеби и овој лек има некоја таква состојка, или состојка за која не е испитувано како би влијаела, па за дополнителна сигурност не се препорачува во бременост или при доење, заради можност од нејзино излачување во мајчино млеко.
     
    Последна измена: 26 септември 2018
    На Victorian, Dust, martin01 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Многу нешта кои се природни не се препорачуваат во бременост.
    Зошто би пиела препарат за слабеење во бременост?
    Конкретно за овој производ - ленено семе и зелен чај не се препорачуваат во бременост, затоа колку и да е природен стои предупредувањето.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Се порачува од фб, honey slim Macedonia се вика страната, 1150 со се достава ми фати. Го пијам веќе 4 ден, околу 2 кг имам симнато. Јадам најнормално. Битно е да се пие една чаша вода одма после сирупот. Инаку не сум бремена, работам на случајот затоа прашував :)
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    А зошто сами не си го направите сирупов и ќе бидете сигурни дека сто процентно е на природна база без додатоци и разредувачи.
    За 1000 ден сум скептик малце дека е ол нечурал.
     
    На Nausicaa, Amellie13 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
  11. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Јас си правам зелен чај, неколку зрна ким, неколку зрна лен, лажица мед и цеден лимон, пијам наутро и после ручек :)
     
    На buba4e89 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  12. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Toп. Можеш и во чаша јогурт на празен стомак одсабајле смељано ленено семе да ставиш 2 3 лажици.
    Дава енергија, ем здраво и заситува ептен. :)
     
  13. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Го правев ова во кефир, но 3 недели со намена чистење на огранизмот. И секојдневна употреба на лен не чини.
     
  14. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    И јас се хранам здраво, пазам што ставам во уста меѓутоа резултати не сум видела на линија досега. Секако се слабее ама побавен е процесот. Мене ми требаше за овој месец да видам резултати, го зедов сирупот и ќе го пијам секако, за понатаму ќе видиме, најверојатно нема да ми треба веќе. Откако видов резултати што се гледаат од авион, не ни размислив дали да го порачам.. одма другиот ден :)
     
  15. Baby23Baby

    Baby23Baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    213
    од каде го порача и дали до сега имаш ефект некаков?
     
  16. Baby23Baby

    Baby23Baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    213
    имаш некаков ефект?
     
  17. Oxsana

    Oxsana Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2018
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Една моја познаничка го пие веќе нарача и второ шише.
    Вака од првото ослабна 6кг со видливи резултати баш околу стомакот се стопила со нормално јадење и без вежбање..е сега со второво шише не знам не сум ја видела.. Искрено и јас се мислам да си го нарачам..Инаку има профил и на фб и на инстаграм
    " Honey Slim Macedonija sirup za slabeenje"
     
    На Zocii му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Zocii

    Zocii Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    jas sakav da go poracam ama na fb imase i nezadovolni pa se mislam iskreno
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Oxsana

    Oxsana Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2018
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Исто и јас прочитав доста негативни коментари па се мислам..Ако се идлучам да го нарачам обавезно ќе пишам
     
    На Osamena devojka и Zocii им се допаѓа ова.
  20. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    За 4 дена симнав 2кг. Се осеќам полесно како да ми е исфрлена вишокот вода што ја имав во организмот ( заради тироидната ), рано е за видливи резултати штознам, ама мислам дека другата недела веќе ќе се познава на мене :)
     
    На Zocii му/ѝ се допаѓа ова.