1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сируп за слабеење - Honey slim

Дискусија во 'Диети' започната од Fontana, 24 септември 2018.

 1. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Не ја сретнав темава, ако ја има може корпа право :)
  Вака, го порачав сирупот по препорака од пријатели кои видно беа ослабени и го пијам веќе 3 дена. Можам да кажам дека столицатата ми е видно изрегулирана, за слабеење рано е да ви кажам.
  Се пие 43 дена, насабајле и навечер по една лажица и има резултати во обем видливи.
  Ме интересира дали вие имате искуство со овој сируп и дали сте го пиеле во бременост.
  Да напоменам дека е природен 100% се состои од мед, лелено семе, зелен чај, цимет и уште нешто имаше и пишува дека не се препорачува за доилки и бремени жени. Зошто е тоа така ако е веќе на природна база ме интересираше.
  Чекам ваши искуства.
   
 2. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Машки
  Сум користел многу врсти на суплементи и на сите пишува дека не е препорачливо за трудници или доилки да пијат било каков додаток. Тие се правени лабараториски и не се знае дали има некое недозволено средство. Сите суплементи се правени на природна база но и содржат некоја супстанца која сепак штети за време на бременост.
   
 3. MARILENA

  MARILENA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  ГО ПОРАЧАВ СИРУПОТ. ЌЕ КАЖАМ РЕЗУЛТАТИ. ПИШУВА И ДО 10КГ МИНУС СО ЕДНО ШИШЕ 1.КГ 1000ДЕН. ЌЕ СТИГНЕ ОВИЕ ДЕНОВИ ПА ЌЕ ПИШАМ. ДАЛИ НЕКОЈ ГО КОРИСТИ?
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.246
  Допаѓања:
  9.035
  Пол:
  Женски
  Ме заинтересиравте. Од каде се порачува, колку е?
   
 5. MARILENA

  MARILENA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Јас го порачав од фб.има страна. 1000ден. 1кг . Ти пишува како се пие. Па ќе видиме резултати.
   
 6. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.283
  Пол:
  Женски
  Дали може да ми кажете од каде го нарачавте? Би сакала и јас да го пробам. :)
   
 7. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  4.737
  Пол:
  Женски
  Не е само заради тоа. Првенствено бремени жени и доилки не смеат да држат било какви диети, поради штетноста од истите за плодот, најчесто поради опасност за намалување на квалитетот на крвта, преку која се исхранува ембрионот додека е во мајчината утроба, или намалувањето на количината на мајчиното млеко додека дои. Секако, во бременост воопшто не треба голем калориски внес, но балансирана и здрава исхрана која го снабдува плодот со сите потребни нутритиенти, а воедно и спречува создавање на прекумерна телесна тежина кај мајката. Па и покрај тоа, се препорачува дополнителен внес на фолна киселина, магнезиум,калциум, и ред други минерали, неретко и железо по препорака на доктор, секако.
  Друго, има многу природни состојки кои поттикнуваат контракции и поради тоа се одбегнуваат во поголемиот дел од бременоста, додека некои се употребуваат непосредно пред породувањето за да ги олеснат контракциите како урмите. Па можеби и овој лек има некоја таква состојка, или состојка за која не е испитувано како би влијаела, па за дополнителна сигурност не се препорачува во бременост или при доење, заради можност од нејзино излачување во мајчино млеко.
   
  Последна измена: 26 септември 2018
  На Victorian, Dust, martin01 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.098
  Допаѓања:
  104.630
  Пол:
  Женски
  Многу нешта кои се природни не се препорачуваат во бременост.
  Зошто би пиела препарат за слабеење во бременост?
  Конкретно за овој производ - ленено семе и зелен чај не се препорачуваат во бременост, затоа колку и да е природен стои предупредувањето.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Женски
  Се порачува од фб, honey slim Macedonia се вика страната, 1150 со се достава ми фати. Го пијам веќе 4 ден, околу 2 кг имам симнато. Јадам најнормално. Битно е да се пие една чаша вода одма после сирупот. Инаку не сум бремена, работам на случајот затоа прашував :)
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.210
  Допаѓања:
  39.300
  Пол:
  Женски
  А зошто сами не си го направите сирупов и ќе бидете сигурни дека сто процентно е на природна база без додатоци и разредувачи.
  За 1000 ден сум скептик малце дека е ол нечурал.
   
  На Nausicaa, Amellie13 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.098
  Допаѓања:
  104.630
  Пол:
  Женски
  Јас си правам зелен чај, неколку зрна ким, неколку зрна лен, лажица мед и цеден лимон, пијам наутро и после ручек :)
   
  На buba4e89 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 12. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.210
  Допаѓања:
  39.300
  Пол:
  Женски
  Toп. Можеш и во чаша јогурт на празен стомак одсабајле смељано ленено семе да ставиш 2 3 лажици.
  Дава енергија, ем здраво и заситува ептен. :)
   
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.098
  Допаѓања:
  104.630
  Пол:
  Женски
  Го правев ова во кефир, но 3 недели со намена чистење на огранизмот. И секојдневна употреба на лен не чини.
   
 14. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Женски
  И јас се хранам здраво, пазам што ставам во уста меѓутоа резултати не сум видела на линија досега. Секако се слабее ама побавен е процесот. Мене ми требаше за овој месец да видам резултати, го зедов сирупот и ќе го пијам секако, за понатаму ќе видиме, најверојатно нема да ми треба веќе. Откако видов резултати што се гледаат од авион, не ни размислив дали да го порачам.. одма другиот ден :)
   
 15. Baby23Baby

  Baby23Baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  212
  од каде го порача и дали до сега имаш ефект некаков?
   
 16. Baby23Baby

  Baby23Baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  212
  имаш некаков ефект?
   
 17. Oxsana

  Oxsana Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Една моја познаничка го пие веќе нарача и второ шише.
  Вака од првото ослабна 6кг со видливи резултати баш околу стомакот се стопила со нормално јадење и без вежбање..е сега со второво шише не знам не сум ја видела.. Искрено и јас се мислам да си го нарачам..Инаку има профил и на фб и на инстаграм
  " Honey Slim Macedonija sirup za slabeenje"
   
  На Zocii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Zocii

  Zocii Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  jas sakav da go poracam ama na fb imase i nezadovolni pa se mislam iskreno
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Oxsana

  Oxsana Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Исто и јас прочитав доста негативни коментари па се мислам..Ако се идлучам да го нарачам обавезно ќе пишам
   
  На Osamena devojka и Zocii им се допаѓа ова.
 20. Fontana

  Fontana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Женски
  За 4 дена симнав 2кг. Се осеќам полесно како да ми е исфрлена вишокот вода што ја имав во организмот ( заради тироидната ), рано е за видливи резултати штознам, ама мислам дека другата недела веќе ќе се познава на мене :)
   
  На Zocii му/ѝ се допаѓа ова.