Сируп за слабеење - Honey slim

Дискусија во 'Диети' започната од Fontana, 24 септември 2018.

 1. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  4.710
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека не е работата само сирупот да се пие. Нормално треба физичка активност колку што се може повеќе и многу внимавање на исхрана. Така верувам дека ќе има далеку подобри резултати. Освен тоа секој организам е различен, некој побрзо симнува кг, некој поспоро.
  Јас бев месец дена на хроно исхрана ( со некои ситни грешки) и успеав да симнам 6 кг што се забележуваше. Се откажав зошто ми беше премногу напорно и стресно секој ден да се чудам што да зготвам за мене, што за моите а и си бара финанси скапо е не е баш ефтино.
  Сега почнав за исфрлам грицки, газирано, пржена храна, брза исхрана ќе се трудам да се движам колку што можам повеќе и сакам сирупот да си го порачам. Ќе пробам чим се пие 42 дена, па ќе пишам резултати.
  Коку пари е и у колку мл?
   
 2. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  5.269
  Пол:
  Женски
  1000 денари, 1литро. Секако дека не лежам само и така го пијам, секако дека сум физички активна..
   
 3. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.004
  Пол:
  Женски
  И јас го пијам. Денес 2 ден.
  Ќе пишам за резултати секако.:)
   
  На KiT му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.047
  Допаѓања:
  15.861
  Пол:
  Женски
  Да , нормално салото нема да се исфрли " преку ноќ " и преку измет , ама читав коментари дека вишокот вода може да се исфрли со сирупот :^) е сега јас велам не сум користела и не тврдам дека е така . Пробав јас многу начини за слабеење , ама не ја бива , дури и испитав здравствени фактори кои предизвикуваат подувување ( како на пример хеликобактер пилори , за која имав историја на покачување до плафон од пред 6-7 години :whew: ) , ама не е таму проблемот .. затоа и се мислам да го земам сирупот , ама пак некако не ме убедува :^)
   
 5. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Машки
  Џабе се исфрлува водата кога истата можи да се врати за 3 дена. Доволно е да изедеш 2 банани и 300млл вода и етети +3кг. Салото се топи само со физичка активност но ако немаш физичка активност сирупот нема да ти поможи да се стопи салото само посебе зато што сирупот не е стероид :)
  Со лежење и пиење чај тешко до слабеење. Тие што коментират дека симнале 2кг и намалиле во обем то е нормално пошто е намален волуменот на мускулите поради губиток на вода и гликоген. ;(
  Еве еден пример испробан намене. Нејадам хидрати 3 дена и сум само со протеини и масти и вода пијам спрема потребата на организмот. За 3 дена симнав 2кг и четвртиот ден јадов 3 банани и пола литро вода и вечерта килограмите ми беа вратени. Обемот на раце ми беше прво 41цм и падна на 40цм кога нејадев хидрати. Четвртиот ден обемот на рацете се врати. Истото ти е и со сирупот,ти ја исфрла водата и гликогенот и истиот процес може да се направи и безнего. Ова ти е само мислење и мое искуство со добивање и брзо губење на обем и кг. но ако си решена да го пробаш земај :)
   
  На MARILENA и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.047
  Допаѓања:
  15.861
  Пол:
  Женски
  Додека јас се одлучам , ќе прекинат со произведување :rofl: . Како и да е , фала ти на совети и споделено искуство :) .
   
  На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Машки
  Знам дека ти е мерак но сепак пробајго иако сум против. Се пронаојѓам во темиве пошто истиот бев,сакав се да испробам. Мада исеа сум истиот хаха :D
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Alpha010

  Alpha010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Машки
  Не постој стероид на светот што топи сало. Сирупот е само доказ дека со добар маркетинг се прави профит. Со среќа на сите што го купивте, само што направивте некој побогат.
   
  На MARILENA му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MARILENA

  MARILENA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Не си ги давајте парите за џабе, нема врска сирупот. Го користам и ништо. Погоре ви е убаво и поопширно оббјаснето. Го користам околу 3недели нема ефект. Останатиот ќе оди во канта :/
   
  На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. KiT

  KiT Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Марилена зошто да оди во канта ?? Те молам не се откажувај по само 3 недели, продолжи со сирупот и известувај не како иде
   
 11. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.004
  Пол:
  Женски
  Jas go pijam skoro 1 nedela i ima rezultati vo struk..vo obem.. se poznava, a samo nedela dena go pijam. Super mi odi!
  ** Izv.za latinica
   
  На Osamena devojka и KiT им се допаѓа ова.
 12. Fontana

  Fontana Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  И јас можам комотно да се пофалам во обем, ептен ми се познава веќе, да не речам рамен ми е стомакот. 3 недели го пијам. Не се откажувајте, мерете се во обем ако мислите дека во огледало не гледате разлика. Во кг, ми рекоа да не очекувам многу ( за кг ќе треба едно 2 месеци пиење) ама во обем одма некако и јас како Оскар Лејди осетив уште првата недела
   
  На KiT, Oxsana и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 13. Emi Slatka

  Emi Slatka Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Jas veke 15 dena go pijam i sum zadovolna samo mnogu loso mi mirisa :)
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bubu111

  Bubu111 Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  17
  Исто и кај мене
   
 15. Emi Slatka

  Emi Slatka Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Veruvas dega go zatnuvam nosot pa go pijam
   
  На Bubu111 и Starlič им се допаѓа ова.
 16. KiT

  KiT Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Леле бравос за вас и вашите споделени позитивни искуства, стварно мотивираат а стварно лошо мириса, некои пак викаат вкусен бил сирупот поздрав женскии
   
  На Emi Slatka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.004
  Пол:
  Женски
  Не бе срцка, не е воопшто лош на вкус. Баш напротив. Мене ми е океј, благ.. на цимет е повеќе вкусот.. :) со среќа и лесно
   
  На Osamena devojka, KiT, Fontana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Baby23Baby

  Baby23Baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  211
  Сирупот е супер на вкус, благ со мирис на цимет
  Јас еве правам апдејт...освен што одам често во тоалет ( што порано ми беше голем проблем) немам симнато ниту грам....
  Барем засега е така ситуацијата
  Иначе вегетаријанец сум, се хранам живо цел живот, спортски сум активна, но поради хормонски дисбаланс од 43 кила се поправив во 52
  незнам веќе како да си помогнам...што се не пробав
   
  На Oscar Lady и Starlič им се допаѓа ова.
 19. Bubu111

  Bubu111 Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  17
  Вкусот мене ми е убав, ама резултати нула. Ми се поремети организмот од него, но имам уште половина шише и решив од денес да го допиам па ќе видиме може на втората шанса ќе делува
   
 20. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.004
  Пол:
  Женски
  И јас сум срцка вегетаријанка, 8 години веќе, исто имам хормонален дисбаланс и прееетешко ми оди слабеење, скоро никогаш не можам да ослабам, што и да направам..ама еве мислам дека слабеам сега. Со лесно и не се откажувај. Може од 2флаша ќе почнеш да слабееш!
   
  На Bubu111 и Starlič им се допаѓа ова.