1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сите го сакаат Рејмонд [Everybody loves Raymond]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од m2m2m2, 30 октомври 2011.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Серијата се врти околу секојдневниот живот на итало-американецот Реј Барон, писател на спортска колумна во весник, кој живее со својата жена Дебра Барон, нивната ќерка Али и нивните идентични синови Мајкл и Џефри. Родителите на Реј и неговиот љубоморен и несигурен брат Роберт, не ги оставаат Реј и Дебра на мира ни еден момент. Реј често се вмешува во нечии проблеми, но на крај обично тој излегува виновен.
  Мене ми е премногу интересна серијава, чудно ми падна кога видов дека нема тема за неа :^) Порано ја гледав на А1, но ја прекинаа, а сега игра на FoxLife од понеделник до петок во 23:20, има и реприза после пладне околу 14:00 мислам.
   

  Прикачени фајлови:

 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Ејјјјј, бравоо, многу јака серија, ја гледав обавезо на сител порано!
  Секав да ја симнам, ама гледам на имдб многу сезони, брејј, пола download ќе ми исцица, и се премеслив, ќе начекам некој да ми ја симне :rofl:
  Омелен Реј дефиниивно, и татко му хахаха каков човек беше тој!
  мајка му ме нервираше, али кома жена, си имаше јаки моменти!
  [​IMG]
  Луди, многу луди луѓе!Најфрки дефинитно Роберт, со неговото џиновско постоење :lol:
  [​IMG]
  мртва фаца у пм :lol:
  браво за темава, ми се смачи више од лари, ќерки, одмазди, и триста глупости :up:
   
 3. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  И мене ми е омилен лик татко му на Реј, човекот е дефинитивно лудак- Ѕвер е :rofl:
  Јас пак ја гледам на FoxLife и уште 100 пати би ја гледала :D
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  немам фокс :@
  ама се префрлам наскоро на друг кабелски оператор, само заради фокс и дискавери :)
  Иначе многу смешна ми беше Ејми :lol:
  [​IMG]
  [​IMG] :lol:
   
 5. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  На Фокс сега брзо почна, се надевам дека ќе ги дадат сите сезони, сакам цела да ја изгледам.
  А за Ејми немам зборови, фацата и зборува сама за себе :D
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   7,2 KB
   Прегледи:
   209
 6. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ја нема повеќе серијата и на FoxLife :(
  Не ја пишува во програмата, за цела недела проверив. Колку се нервирам паа :@ Не е фер!
   
 7. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  300
  Ја гледав порано на Нова , ама откако кабелскиот оператор прекина да ја емитува Нова , прекинав јас и серијата да ја гледам. А ептен смешни се. Баш убаво што ме потсетивте сега онлајн ќе си ја гледам. :)
  Ми треба некоја серија за занимација
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.113
  Допаѓања:
  56.350
  Пол:
  Женски
  Ја има утре серијата на програмата на фокс лајф.
  http://www.naslovi.net/tv-program/fox-life/2011-11-02
  Ја гледам кога ќе ја фатам, ја гледав и на Сител коа ја даваа, интересна е. :)
   
 9. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Сега баш видов дека ја има :rock: инаку вчера ја немаше на програмата за цела недела, баш проверив и чудно ми беше оти да ја нема :^)
  А јас пак тука проверував, и не ја пишува веќе
  http://foxlife.foxchannels.rs/programme/
   
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.319
  Допаѓања:
  47.436
  Пол:
  Женски
  Eve ja ima sega.
   
 11. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Ја гледам :devil: И изгледа 2 епизоди ке дадат :rock:
  Кој знае што е проблемот со сајтов, вчера не ја пишуваше, денеска ја има :^)
   
 12. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Многу добра серија. Ја имам гледано порано... еве сега на фокс лајф ја има, ќе има уште една епизода. Во секој случај комедии невидени се, посебни старците :rofl: :rofl: :rofl:
   
 13. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Вечер изгледа пак ќе ја нема ко што гледам :^) Што им стана вака незнам.
  Инаку мене дефинитивно татко му на Рејмонд ми е омилен, па после него Рејмнод. Дебра ми е најдосадна.

  http://www.youtube.com/watch?v=W1WSEV9E ... re=related :rofl:
   
 14. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.319
  Допаѓања:
  47.436
  Пол:
  Женски
  ќе даваат само во среда по 2 епизоди.
   
 15. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Еве јас не го сакав :D
   
 16. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Хаха интересна серија. Не ја следам редовно туку само кога ќе ја фатам. Инаку родителите на Рејмонд мене ми се најинтересни :)
   
 17. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Смешна е, ја гледам ама не редовно туку кога ќе ја фатам. Мене Мери ми е најинтересна, и Роберт исто. Они ме смеат најмногу :) .
   
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.472
  Уште ја даваат на Fox life, така? Барем јас ја фатив пред некое време.
  За А1 не паметам дека ја давале, или можеби и тогаш сум гледала ама не сум запамтила.
  Ја пратев на сител или на некој друг канал. Мала бев доста, ми се замаглило. :D

  Многу интересна серија. Не можам да замислам зошто некому не би му се допаднала.

  Таткото на Реј е легенда.
  Ми иде да го гушнам колку е срцка.
  Мајката од друга страна ме иритира некогаш, некогаш ме смее.
  Близначињата ми се фаворит без двоумење.
  :D