1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ситуација кога сте биле без скршен денар

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Silver.E, 14 февруари 2013.

  1. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.540
    Пол:
    Женски
    Не сакам да коментирам само колку да напишам нешто било што дури коментар од типот никогаш не ми се случило. Ама ми се случило на студии да немам пријава за испит да си купам,а мораше само во тој момент. Побарав од еден од студентите и ме одби и ден денешен неможам да си опростам што толку се понижив ама во момент на потреба не ни расудував дека потоа може да се злоупотреби. Отрчав до кај другарката што живееше најблиску до факултет и ми позајми. Парите и беа вратени во најбрз можен рок.
     
    Последна измена: 16 ноември 2017
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Мое е да не дозволам.
     
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Така е , но сети се во каква држава живееме ....
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MdKeDu

    MdKeDu Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Машки
    Бев стдент го испуштив автобусот за да се вратам во мојот град па требаше да остнам уште таа вечер а немав скршен денар, а за јадење немав ништо. Ми дојде идеја да соберам 10 ден некаде по џебовите и по фиоките и да си купам вчерашен леб од пекарата близу мојот стан, собрав пари и одам.
    Влегувам во пекарата и еден човек пред мене му вели на овој што продава- дај ми 10 леба за кучињата и му дава 100 денара и си заминува. идам јас на ред и јас велам- дај ми и на мене еден леб за кучето...
     
    На mydrug му/ѝ се допаѓа ова.