Си гледа само за себе

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Annie.mk1, 28 јули 2011.

 1. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Здраво феминки... Имам еден мал проблем.. Пред извесен период започнав врска со дете кое ми се допаѓаше подолг период.. Се е супер со нас двајцата (барем периодов)..Но дојде време еве сакаме да имаме односи.. Јас до сега не сум имала, не затоа што сум мислела дека ми е рано, туку едноставно не сум го пронашла оној "вистинскиот".. Сега се чувствувам спремна, но (секогаш има некое но) типот многу брза... Некако он е веќе
  запален :$
  уште пред мене.. Многу брза не ме прави да се чувствувам посебно.. Како да гледа се за него.. Му имам кажано, но џабе е некако.. Имате ли вие некое советче да ми помогнете ?! :* Поздрав феминки !
   
 2. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  74
  Мноу брза..

  Викаш дете колку години има?
   
 3. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.270
  Допаѓања:
  130.948
  Мноу брза..

  Aни имаш 19 години и мислам дека доволно си зрела за да го процениш типот. Мислам дека времето не е никакво мерило , ако вие си сакате тоа не би требало да ви биде пречка.
  Сепак мислам дека ти најдобро си знаеш, зрела си , го познаваш. Не се држи до тоа дека пример треба да одиме една година за да ти дадам.
  Ајт поздрав, уживкај си, како тебе ти се чини дека е правилно така терај. :*
   
 4. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Мноу брза..

  Така се изразив инаку има 19 колку мене, неколку месеци постар :)

  Очигледно не ме сфати што сакав да кажам, и горе напоменав дека времето не ми е мене битно, туку начинот на кој што тој сака да се одвива дејството :) Дека многу брза..
   
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.270
  Допаѓања:
  130.948
  Девица со прашања околу првиот секс

  Ооопс сори, моја грешка.
  Значи сакаш да кажеш дека ти прави притисок..(ако сега добро разбрав :tmi: )
  Еве ќе ти го кажам моето искусто и мојов беше ист само за тоа зборуваше, во секој свој разговор некако наоѓаше начин да го спомне. И еден ден ми здосади па убаво му кажав дека се осеќам мала и неспремна и изгледа ме сфати. И така неколку месци не навалуваше и после ајт пак нешто му претекна а и јас веќе имав желба да пробам што е тоа :lol: и на крај се случи.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
  Не и прави притисок, туку предиграта трае кратко и не може да се попали она доволно. Значи спремна си е за чинот, ама дечкото сака само да го стави побрзо.(се извинувам наречникот).
  Пробај малку води го ти, потргнувај се, ако не бива речи му или ќе одиш полека, или нема никогаш да стигнеш
   
 7. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  RainBow конечно ме сфати :lol: :lol: Токму тоа и го мислев.. Јас сето тоа му го имам кажано, но во тој момент е океј после се е по старо :x
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.715
  Сексот треба да биде задоволство и уживање за двајцата... Егоизмот тука е недозволен.
  Кажи му дека сакаш да имате подолга предигра, а не веднаш да се преминува на главното. Кажи му што те пали, натерај го да се галите и да се бакнувате подолго.
   
 9. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.270
  Допаѓања:
  130.948
  Шејм он ми.. :tmi: Сто пати прочитав и пак не сум разбрала. :$
  Ама јас пак ќе ти кажам разговарајте.. Објасни му дека задоволството треба да биде обострано, а не само негово.
  Води ја ти предиграта, галете се подолго време, превземи во твои раце..
   
 10. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Мислам дека и дечко ми си гледа само за себе со сите тие негови критики како сум требала да се научам да бидам покреативна во кревет бидејќи не сум баш искусна, како девојката била таа што ја води играта а он што само да лежи и да ужива, ме иритираат тие критики, али ајде да кажеме би сакала да се подобрам да видам дали некогаш ке му се угоди нему, па после да можам и јас да го критикувам кога он ке лежи и ништо нема да прави :envy:
   
 11. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  И јас го имав овај проблем на почетокот ама со разговор решив се.
  Мислам дека и сам сфати кога виде дека после се, од кога ќе се испразнеше и легнеше покрај мене задовОлен и задОволен, не штимаше нешто.
  Па јас настапив на сцена му кажав отворено се и сега го немам овај проблем.
   
 12. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.194
  Допаѓања:
  7.791
  Па јас мислам само неискусни деца кои што се во тинејџерски години,а таа е возраст кога се напалуваат,го гледаат сексот на ваков начин.
  Сексот треба да биде обострано задоволство за двајцата и не би требало да биде само механички процес туку чин со љубов и емоции.
   
 13. Cosmopollis

  Cosmopollis Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ako ti se *** togas javi mu se sega a dokolku mislis deka on e vistinskiot i deka ke te zeme za zena si se izlazala ... pa sea se e do tebe milion devojcinja bi sakale da se na tvoe mesto bidejki ti seuste ne si ostetena , ali sepak toa e tvoe pravo ... jas ne vikam deka ne e ubavo da vodis ljubov so nekoj sto go saka ali on e dete i samo toa mu e celta ... Pa toa e tvoe bidejki gordosta e najgolema na covekot a ako go izgubis toa poveke nikogas nema da si samouverena vo sebe .. ke bides nisto osven igracka toa e tvoe kako sakas da postapis , a spored muabetot sea sto go procitav jas svakam deka tipot e mn gord na sebe i ti pocni da se pravis gorda i pokazi mu deka ne si takva devojka sto posle nekolku meseci bi mu placela na ramo ... pozz sve najbolje so paamet :**
   
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Разговор или замена.Трето нема.