1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скандал (Scandal)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од alekce83, 6 јануари 2013.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.239
    Пол:
    Женски
    Ја симнав прва сезона седнувам да ја гледам. Ајде па ќе кажам импресии.
     
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.239
    Пол:
    Женски
    Леле серијава. Се навлрков како џанки. На пола од 2 сезина сум. Како досега не сум ја гледала.
     
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.239
    Пол:
    Женски
    Завршив со 3 сезона денеска. Од утре 4. Подобра серија амин. И мојата симпатија Скот Фолеј е тука и тоа како Џек.. леле колку навивам да останат со Оливија иако знам дека ем е невозможно ем искрено не го заслужува. Инаку за дугите карактери што да кажам.. Испадна деца целиот живот на Оливија е една обична лага.. Уфф тешка серија.. Дури и за Мели ми дојде жал...
     
    На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
  4. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Мислам дека е една од серииите која како поминува се подобра ми станува :) Цело време нешто се случува, не тупи во место. Мели бај д веј ми е многу јак карактер во серијава, во смисла ептен добро осмислен лик, и глумицата закон е ..
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.239
    Пол:
    Женски
    Ја завршив и 4 сезона. Не знам зашто ама не знам како би почнала 5 кога ова беше како среќен крај. Ако не ми го вратат Џејк балард тешко нив. Го обожавам. Секој лик е добро осмислен има случувања нема празнини во приказната. Супер е. Одвај чекам да дојде есен.
     
  6. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Ете па јас Џек и не го сакам баш....И мене многу ме интересира 5та сезона шо ќе се дешава, некако четвртава ја завршија како последна да е. . .
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.239
    Пол:
    Женски
    мене ми се допаѓа Џејк баш ѕатоа што стои на тоа што е. Јасно и даде до знаење дека сака да биде со неа, дека сака да остават се и да си одат ама не оваа се фатила за онаа плачип**ката од Фрц. Мели ми има повеќе храброст во животот и да бидеме искрени ако не беа Мели и Оливија тој никогаш немаше да бие председател. Не е способен за ништо. Мели ја мразев од почеток но кога во третата сезона се откри она што го направил татко му на Фиц ја гледав со други очи. Да, амбициозна е, гази преку лешеви за да дојде до тоа што го сака ама има муда повеќе од сите мажи таму.
     
    На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
  8. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Да се корегирам :) Не го сакам глумецот што го глуми Џејк, инаку карактерот, мислам ликот ок си е :) За Мели потполно се сложувам, после се што и се има случено, не знам како оди напред, ексик суров е животот меѓу оние кругови на политичари и моќни и влијателни луѓе, на никој да не можеш да веруваш брррр :)) Фиц и Оливија, џабе ќе расправаме каков маж е и во реалноста е така, ко ќе ти го сака некој срцето, се те влечи кон него :)
    Добро а Сај ќе го има понатаму? Ај да расчепкам малку низ нетов да видам што се зборува за наредна сезона
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.239
    Пол:
    Женски
    Ne znam ama mislam deka kje go ima.
     
    На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Дали некој сè уште ја следи серијава? Јас стварно се мислам да ја откажам... Прво ја прекинав некаде во ноември, престанав да следам кога излегуваат нови епизоди, не бев во тек. Сега кога продожија после паузата, пак почнав да ги гледам ама не ми е тоа тоа. Скроз ги упропастија ликовите, веќе ништо ми нема смисла.
    Лив се изгуби и почна да станува како Мели, па виде дека тоа не ѝ одговара па нешто се предомисли, Мели па испадна херој кога се остави на говорницата и си почна нејзина кампања за претседателската фотелја, во меѓувреме Фиц се понаша како несозреано детиште и се швалеросува со новата љубовница, Pope & Associates како да не постои, Лив се шврља со Џејк, во слободно време си вечера со татко ѝ како ништо да не било... :^) :^) :^) Каша попара. Дејвид ми беше еден од посимпатичните ликови, сега и он станал ѓубре, ни white hat, ни ништо... Едино Сајрус си остана истиот, си го тера своето и очигледно добро му оди.
    Гледам дека во последнаве епизоди нешто пробуваат Лив да ја вратат на старото, ама некако го изгуби шмекот серијава, Шонда не знам што мисли вака да прави :|
     
    На Elen4e89, Magnolija, happygirl и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    @AnaKarenina и јас некако се мислам да и откажам. Серијата секако е просечна, ама ми беше некако интересна. Кери Вашингтон знаеше да ја направи магијата.

    Сега кога ни ги дадоа сите комбинации, нема повеќе што. И мислам дека стварно Лив треба веќе да не се гледа со претседателот. Деца ли се, што ли се. Мислам, од инает.

    А да, и мене ми недостига стариот Дејвид.
     
    На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elen4e89

    Elen4e89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    398
    Пол:
    Женски
    Досадна стана во последно време многу и тоа, ама им текна да направат пресврт во последниве две епизоди. Ако успеат да задржат внимание ќе тераат уште една до две сезони сигурно.
     
  13. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    Си дојдов да си промрчам малку. :D
    Јас, како изгледа верен фан на Шонда, иако женскава ми ги уби сите ликови во Грејс и ми ја упропасти серијата, некако пак се враќам на нејзините серии. Си ја почнав со Грејс (омилената), па ја продолжив со Приватна пракса, па How to get away with murder, и сеа конечно на оваа и седнав, дека буквално не знам веќе што да гледам.
    Ама добро бе, до толку нема женава нови актери, туку се` едни та исти се повторуваат секаде. До 5та епизода сум на оваа Скандал, и до сеа ликовите..Тачер, Елис, Стефани..сите од Грејс. Истото беше и во Приватна пракса,Ејприл ја шлапна како пациент на Ади. До толку е работава..Као демек ние нафта пиеме.

    Него, забегав од темата. Сакав само да кажам дека не е лоша серијава, задржува внимание, и валјда ќе ја догледам до крјаов на летово, оти друго и нема веќе што да гледам.
     
  14. @ceci11

    @ceci11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2020
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    1.641
    Пол:
    Женски
    Ја завршив првата и ја започнав втората сезона. Само заради ТикТок почнав да ја гледам серијатАта. Ми излегувале премногу видеа за Лив&Фиц...