1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скијање

Дискусија во 'Спорт' започната од ana.ubavkata, 24 август 2011.

 1. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  59
  На темава може да пишуваме нешто за скијањето,да си препорачаме некои ски-центри...па ајде девојки,скијате ли?
  немојте да ме напаѓате за темава и да ми викате дека имало тема зимски спортиви,јас знам дека има таква тема,но сакав да има и конкретна за скијање :D
   
 2. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  59
  Инаку јас скијам од малечка,до 16-та та година одев редовно,секоја зима,но сега скоро секоја.Скијањето ми е омилен спорт,и одлично се чувствувам додека скијам.За зимски спорт ви го препорачувам овој скијањето. :D :) ;)
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Скијав како мала, сега веќе не.
  Не сум тип кој сака да мрзне на снег. Повеќе сакам краток период надвор и после на топло чајче во просторија со камин. :)

  Да скијам мнооогу сакам да се обидам повторно, ама страв ми е.
  Имам влетано во кафана со скии и соборено неколкумина.
   
 4. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Скијам од мала. Кај нас во Македонија имам отиде на скијање на Пониква, Крушево, Маврово... Ама лани бев во Банско и дефинитивно е многу поразлично од кај нас поубаво и повеќе простор и година пак ќе одам во Банско :)
   
 5. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Не знам да скијам,но бидејќи Крушево ми е блиску,одам на одмор секоја зима кај мои роднини.Го сакам тој град..:)
   
 6. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Скијав како мала, но сега не толку. Повеќе сум од топлиот тип, кој не сака замарање нагоре-надоле и мрзнење на -20. Го знам она основното, и секоја година сум во Крушево.
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Скијањето нешто најубаво.Има повеке вида на скијање Скијање на вода,на треба на снек,нордиското скијање и други.Скиценрти Банско Бугарија на мене ми енајубав а тоа дали скијам па секако.Ја скијам од 4 годишна возраст редовно секоја зима.
   
 8. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  351
  Скијам од трето или четврто одделение, и можам слободно да кажам дека ми е омилен спорт. Со душа чекам да дојде зима. Ниту една не сме пропуштиле да одиме барем на една недела и плус во текот на цела зима прилично секој втор викенд. Вистина е дека е скап спорт и бара материјална потпора бидејќи и најефтината опрема е скапа :lol: , облека и плус вртоглавите карти за ски-лифтовите.
  Јас научив на Попова Шапка и од тогаш не мрднавме од таму, секоја стаза ми е добро позната и помината а имам желба да одам во Банско или на Копаоник.
  Чувството кога на -20 степени леташ од некој стрмен врв е неописиво. :lol:
   
 9. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Јас за прв пат на скии се имам качено на 3 годинки. :lol:
  Спортов многу го сакам. :inlove:
   
 10. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  9.325
  Пол:
  Женски
  Јас скијам од 4 одд. ама последниве 2 год. не сум нешто во форма :D
   
 11. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  343
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој колку пари е да измајмиш скии на Попова Шапка? И дали де изнајмува и кацига и наочари и тоа колку пари е?
   
  На NewGirl. му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mracna

  Mracna Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  109

  300 денари .
   
 13. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  За жал не скијам, иако тоа го сакам. Но зашто не скијам?
  Поради балетот. Бидејќи со една повреда од скијање, би можела да заборав на мојот сон да бидам балерина. А сите знаеме дека од скијањето можат да настанат повреди. А јас дефинитивно одма ќе се повредам бидејќи сум многу трапава
   
 14. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Овој викенд ќе бидеме во Маврово. Недела , 7 март ќе имате можност да ни се придружите и да ги научите вашите деца да скијаат.

  Групата е мала 5 дечиња од 8-10 години. Целодневна настава на снег и сонце, дружење и рекреација со нашиот популарен и лиценциран ски инструктор Тони Петковски. Резервирајте на време на емаил skimacedonia@gmail.com или 077 739 405….можете да ни пишете порака и на инстаграм!

  source https://skimacedonia.mk/nedela-den-za-ski-chasovi-pridruzi-se/
   
  На LollyMolly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Rincee

  Rincee Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2021
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Se prodavaat komplet skii. Broj na konduri 35 - 38. Za cena vo inbox
   

  Прикачени фајлови:

 16. Lotus Girl

  Lotus Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2021
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  Скијам од 6 години и тоа е нешто шо најмногу ме исполнува, смирува и ми полни батерии. едноставно обожавам скијање .
  Оваа со коронава ми дојде најтешко поради зимскиот одмор, а не летен :?:
  Зимско дете сум, сакам снег, планина, скијање и чај. :inlove:
   
  На benzema и LollyMolly им се допаѓа ова.
 17. АнаКрембанана

  АнаКрембанана Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2022
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Какво искуство имате од скијање Крушево? Ски лифт/жичара, каква е стазата и како се цените?