1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скокање со јаже

Дискусија во 'Фитнес' започната од Iva-Mici, 11 август 2011.

  1. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    ^^^
    Еве уште еден што знае!
    Само неможеш од одма од прв скок така,прво поскокај барем десетина скокови обични и после почнувај со осмиците.Ќе видиш кога еднаш ќе се научиш,после многу ќе ти е лесно. ;)
     
  2. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Аааауу јас кој знае од кога немам скокано јаже...нема да можам 3х да рипнам :D
    Инаку имам многу скокано до пред 2-3 месеци :rofl: Знам само дека било многу здраво да трчате и да скокате јаже(заедно тоа) така имам читано по списанија...епа убаво што ја видов темата...да се спремам јас за 1-ви Септември за по физичко :D
     
  3. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Положиииииииив :rock: :rock: :rock: Продолжувам денес со скокање, 1000ка тешко ама утре задутре ќе почнам пак по толку, да се стегнам до 15ти да не ме препознаат колегите :wasntme:
     
  4. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Хмен, абе, мене ми се мота при обично скокање. Јажето ми е старо, ме издава веќе, додека го вртам оно доле се врти. :D

    А за тие осмиците, јас вртам, вртам и оп да направам ги прекрстувам разцете, го скокам јажето, а левата рака ми останува кај десниот колк, десната кај левиот и не можам да ги вратам во нормалната положба. :D

    Море, викам јас оти сум си за ново јаже... :?:
     
  5. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Бравооооо !!! Па не за џабе стискавме среќа тука скокачките :* :*
    Сега дупло ќе скокаш... Поздрав јојобаа :* :* :D
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  6. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Оу, знае, знае. Сега ми е најлесно да правам осмици, и нанапред и наназад. Наназад е многу потешко, треба време да се совладаат. Инаку јас маки мачев како помала додека ги научив, ама вредеше. Затоа сега си немам мака со нив, обожавам да ги правам.
    Инаку, јас од утре почнувам со вежбање. Ќе купам јаже и ќе скокам. За недела дена ќе ви кажам колку (се надевам) ќе сум ослабена. :D
    П.С: Честито Јојоба. Ќе те дружам јас деновиве ако упеам до 1000 да стигнам. :rofl:
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  7. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ако мораш земај ново јаже па вежбај осмици, можни се, ајде запни па да ни се придружиш во клубот на осмичари :D. И плус другарки ќе ти се диват :D.
     
    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Aх ти XMaN кое швалериште си,на секоја што знае осмици и викаш дека другарките ќе и се диват,а уствари незнам зошто ама се мислам дека ти им се дивиш на нив :D :$
    Он топик- и денес задоволително 1200 + 35мин хулахоп,proud of myself :) 8)
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  9. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ме погоди у срж :D ама јас и се дивам на секоја девојка која нешто вежба а плус и им давам мотивација што не е за фрлање што значи задоволството е обострано :D.

    Како да не му се дивиш на убаво женско суштество па уште и кога е стегнато :$ :P.
     
    На Iva-Mici му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Jас и денес како и вчера,се враќам во форма,т.е. сега сум во топ форма со јажево,го владеам :D
    Инаку XMaN свака ти част што си признаваш и фала ти на мотивацијата.А каде ми се другите скокачки некако ми се губите?
     
  11. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Изгледа одмараат и собираат сили за вечер :D.

    Петок е, се спремаат за искачање па утре сабота и мораат да бидат у топ форма за играње и освајање машки срца :rofl:.
     
  12. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Абе, само да видевте вчера во 23ч. седевме со другарка ми во маало, а јас кога се разскокав, милини... :D
    Инаку, ги пробав тие осмиците и не бива... :doh: Не знам да ги правам бре.
    :wasntme:


    Вечер обавезно пак ќе скокам. :D
     
  13. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Ќе скокаш на првиот начин околку 10 пати и ќе пробаш една осмица и ако успееш пак продужи нормално, па после 10 пати пак пробај осмица и малку по малку ќе добиеш осет.

    Ајде, сите можат можеш и ти, не се откажувај ;).
     
  14. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    ^^^
    Значи какво срце е овој XMaN,додека не ги научи сите да прават 8мици не се откажува :clap: keep it going ;) A нема да биде лошо и ти еднаш да ни кажеш колку скока правиш највеќе :)
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    ИксМен, абе не можам. :D И јас така пробав - неколку скока и осмица, ама не бива бре.
    Значи кога ми е јажето во вис и одма левата рака ја ставам накај десната, а десната накај левата и после таман ќе го скокнам и не знам како да ги вратам рацете во нормала. :D
    Збркано е бре.
    :wasntme:
     
  16. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Фала Iva-Mici :* . У недела ќе скокам па ќе ти кажам бројче, иако сум повеќе по џогингот :)

    Ме натера со полн стомак да пробам осмици за да видам каде грешиш, ќе ми вратиш за ова :D.

    Е сеа вака, финтата е прави 5 скока на првиот начин што го пишав и шестиот ќе биде осмица АМА ПАЗИ рацете треба доста да ги рашириш од тело, тоа е многу битно. Ако ти останат блиску до телото како на нормален начин ќе ти се заплетка јажето при враќање зашто немаш време да го отплеткаш. Ама ако ги рашириш убаво рацете ќе успееш само е нормално малку позаморно :).

    Сеа ќе успееш не се откажувај и ако треба 15 пати ќе пробаш додека не успееш :).
     
    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Јок. Не можам т.е. не знам да ги скокам тие осмици. :|
    Абе, не бива и не бива.

    Добро, има ли некој туторијал на јутуб да видам? :D :D :wasntme:
     
  18. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Ех.. Ива и Јојоба вие пак си се вративте во форма со јаженцето..А јас уште не сум.. Сега се посветувам самоо и строго на тренинзи-јаже не.
    Да си го исполнам сонот мој најголем сега на натпреварот,се враќам на јажето.

    поздрав :*
     
  19. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    А што трениташ? :wasntme:
    Инаку од пон ќе морам во двор да скокам, просторот што ми беше слободен нема да ми биде више, а на другите места ми е тесно :worried: Срам ми е :$
     
  20. spanko

    spanko Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    522
    Не е туторијал ама пак ќе помогне малце, се надевам барем ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=epZjMuRRXLo

    1:34 почнува да скока 8ци!
     
    На BeYourself и XMaN им се допаѓа ова.