1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скок во развој кај бебињата

Дискусија во 'Бебе' започната од Lady.Luck, 2 февруари 2014.

  1. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    2.428
    Допаѓања:
    4.953
    Пол:
    Женски
    Мајки моментално сме во 5ти скок, бебе е 25недели - 5+++
    Супер беше бебево до вчера, од вчера мењање скроз успивање е хорор вришти зајдува плаче со рацете испружени кон мене дур не го земам не запира, пред тоа заспиваше или на спална или во количка. Вчера почнавме и каши па напнува а не може да кака па не знам дали го боли нешто зошто толку плаче или пак стана свесен кога се оддалечувам и плаче? Имала некоја мајка ваков период и дали се смирува ситуација? :sweat: жал ми е како плаче како да го боли цело тело ама па плаче само кога е време да заспие, кога си е буден си гуга си игра се смее
     
  2. BoNaNa123

    BoNaNa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2019
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    Иати сме цел 5ти скок ... Плачење со зајдување само кога треба да спие инаку се друго е во најдобар ред. Иато и многу немирно спие се буди често, плаче во сон некогаш дури ме вади од памет. Се надевам дека после скокот ќе имаме нови бебиња и ќе се вратиме на старо со успивањето затоа што до пред 5ти скок многу лесно се успивавме. Исто приметив дека кога ќе заспие и кога треба д го оставам во креветче се штрека како уплашен и во сон се тегне со рачињата накај мене да не му избегам.
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    9.506
    Пол:
    Женски
    Мила еве што ми стигна на апликацијата

    Screenshot_20240629_025519_HiMommy.jpg

    Пишуваше почнувало од 6ти месец, кај ќере вистина тогаш почна, еве ја, само плаче и ме довикува, тоалет, кујна, тераса, мисли си одам од дома :sweat: плачат зошто сакаат да се со нас, мојава спиеше на креветче, сеа е трагедија ако види дека е таму сама па залепена до мене на спална е, инаку спиење амин. Не го боли ништо, не се секирај.
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    2.428
    Допаѓања:
    4.953
    Пол:
    Женски
    Исто.....вчера се откорна од плачење зошто диплев алишта на 2 чекори од него а он си играше со мм :x
    Добро тоа ми беше само дека се поклопи со кашите викам да не го боли меше..:hug:ќе се гушкаме, нема да ни се слоши
     
    На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    9.506
    Пол:
    Женски
    Нее, души се, ќе ги бараме овие моменти, време лета, ќе се гушкаме, па ни на нас не ни е нешто лошо, имаш право :lol: :hug:
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.