Скопски фестивал

Дискусија во 'Музика' започната од mims-89, 12 ноември 2013.

 1. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Ova e plagijat na Italiana od prva se gleda. Plan B ne se normalni.
   
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.393
  Пол:
  Женски
  хахахах имаш прво манга беше за местење утакмици и фестивали.Стар е веќе немоќен.
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Има малку од таа песна украдено. И јас заприметив. Затоа сега Јован Јованов го нема. Направил далавера и си отишол за Канада. :D:D:D
   
 4. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Kaj plagijat, ushte sakale da mestat :x Jas slushnav deka Jovanov bil vo Amerika na doobrazuvanje. Ne e vazhno kade e, kje se izvleche |( Samo milo mi e shto gi ukopaa Plan B, na site festivali pobeduvaa nivnite dosadni pesni, e nema vekje.
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  А што се случи со План Б?
  Иначе Јован аплицираше за Канадски пасош. А можно е со визата да отишол во Америка преку Канада. Го знам тоа зошто и јас аплицирав кај еден човек за виза и тој ни кажа.
   
 6. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Сакав да кажам дека со скандалот се укопани и План Б и Јованов рекордс или како и да се, не знам дали беа заедно тие, дали соработуваа едно време, дали сега соработуваат, ми се измешаа и не ми биле битни да ги следам, битно повеќе нема да може по нивно.
   
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Прво, да кажам дека од пријавените најдобро испадна Даниел да не претставува.
  Второ, не ме воодушеви песната (очекував повеќе), а најмалку текстот - Лисја есенски, а Евровизија ќе биде веројатно на пролет, колку глупо и моментно смислено. Текстот под итно да се смени, музиката е добра, текстот ја квари песната. Не е крив Даниел за тоа, криви се тие што ја напраиле песната.
  Трето, Тамара никако не треба да оди според мене. Пред се ради песната што воопшто не ми остави впечаток, а и лани сестра и, сеа она да одеше и на крај ајде цела фамилија па нека се појави уште некој од фамилијата следна година да го пратиме на Евровизија.
  Четврто, од сите песни најпријатна и најпевлива на прво слушање ми беше песната на Викторија Лоба, се додека не сфатив дека најверојатно ја слушам Италиана.
  Петто, не ми смета да се открива криминал, напротив, ама ми смета што после толку години баш сега се открива, кога дојде Даниел да победи во Македонија.
  Шесто, ниедна песна од понудените не е достојна за на Евровизија, кога веќе одиме. Сме имале подобри. Не сум фан на Каролина, ама „Од нас зависи“ беше супер песна, уште го памтам настапот пред толку години ко вчера да беше.
  Седмо, 20.000 евра за првопласираниот, 15.000 за вториот и 10.000 за третиот. Едноставно нема потреба од тоа.
  Осмо, ич не ми се свиѓа новиов систем на гласање, европски нели. 50-50 она од меѓународните жирија и од публикава кај нас. Глупости! Наместо да се седнат најдобрите музичари од кај нас на една маса и тие да бидат 50% од гласовите, ние еве што праиме. Преку глава ми е од овие работи.
  И за крај, по не знам кој пат сакам да кажам: Евровизија е само трошок и тоа голем и непотребен за нас, одамна требаше да престанеме да учествуваме, а ние упорно и упорно тераме кај што не ни е местото. И не ни иде памет.
   
  Последна измена: 14 ноември 2014
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.083
  Значи Баба Ванѓа сум:D
   
 9. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.533
  Допаѓања:
  9.548
  Кој е дечкото у тексасен елек шо пее моментално?
  И зошто пее?
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Ова треба да се укине. Не ми се допадна ама баш ниедна песна. Катастрофа Шоу. И победничкава не ми се допаѓа. А овие Ај Кју првпат слушам за нив.
   
 11. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Јас синоќа бев таму и прво морам да кажам дека озвучувањето беше ужасно, ништо не се слушаше, на моменти не можев ни да ги разберам текстовите. Особено песната на Виктор, ништо не слушнав од неа. На телевизија гледам дека сите добро звучеле. Не дека имаше лоши песни, ама немаше некоја што посебно се истакнуваше. Ања ме изненади, ја памтам како мало девојче со кики на главата, а сега машала по минич :wasntme: Па и не беше толку лоша во пеењето. А од ревијалниот дел уживав во настапот на Тамара, одлично звучеше и баш би сакала да и' отидам на концерт, ако успеам да го убедам мојов :D
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Како те влече тоа за да одиш таму.....Дури и си била. :D
   
 13. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Бев и пред неколку години во Универзална кога се одржуваше, абе мене ми се интересни тие работи :D
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  И мене ми се интересни кога има добро озвучување (и лани имаа проблем со озвучувањето и преклани) и добри пеачи. Оној Тарабунов до вчера незнаеше да пее и до вчера со такси се возеше. Ристо Самарџиев не знае за доста. Секоја година се пријавува и секоја година е последен. За другиве исто, немам што да кажам. Катастрофа е се.
   
 15. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  ^ Да ти кажам право на Ристо и Џокси имаше најмногу реакција од публиката :D Мислам дека Ристо одамна не оди по фестивали за наградите, чисто од задоволство, инаку одамна ќе се откажеше :)
   
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Ако е од задоволство нека се откаже. Само се брука. Не е тоа што беше. А Џокси го познавам и лично. А не го бива како пеач Песната катастрофа му беше.
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  Не го гледав фестивалов. Не е тоа што беше. Ја имам слушнато песнато што победи. Добра е.