1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скопје гори 2011

Дискусија во 'Музика' започната од TammyDeyn, 14 април 2011.

  1. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Неколку дена веќе си планирам како да најдам карти за пожарот на Кале, а гледам тука ни тема посебна си нема :)

    Мислам дека го заслужува нашето внимание :lol:

    Бендовите ми се ок, не сум воодушевена, но мислам дека ќе има посебен шмек целиов настан поради тоа што ќе биде на Кале под отворено небо, тамнски ќе се стопли и уффффф.... Ми се оди на Скопје гори ]:) :rofl: :rofl: :rofl:

    Ќе одите ли, ви се допаѓа програмата годинава, м?
     
    На Extraordinary.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185
    Јас веќе си зедов две карти најверојатно ќе одам со дечко ми ако не со другарка ми, посебно одам поради Hurts а и Elemental i S.A.R.S ќе бидат добредојдени за моите уши. :D
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.433
    Стареам...готово.Ми спласна воздбудата за вакви настани,почнувајќи од свирки најобични со ист репертоар,па се до Таксират, макар што да ми речат јас ти плаќам за на Егзит годинава, истата без везе фаца ќе ја направам...не бидуе човек од мене.О,зошто?!
    Туку шо знаеш, нема шо друго да се прави. Бар пиво ќе пијам, ќе цупкам у место и ќе пеам ако ми се пее...
    Плус Грамафонџије и ... уште некои.Слабо,слабо,ма да Хртс треба да се видат уживо.

    Мана-мана!
     
  4. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Лилит не е до тебе, верувај!

    На сите нешто ни се случува, нова работа не се случила којзнае колку време, ама
    на ова мора да се иде да се раздрмаме поштено, музиче, луѓе, пиење ау ...

    Јас сум среќна што за првпат ќе добиеме група која е во својот ек, а не геријатрија која
    собира пари за старечки дом :)
    Мислам дојдоа Зизи Топ, Били Ајдол и милион други кои се светски имиња со одамна помината кариера :/

    Што знам...
     
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^ Тоа стари, нови изведувачи ми е тотално без врска. Баш постарото е поквалитетно во речиси секој жарн музика. ;) Поновиве изведувачи треба уште многу бумбари да јадат и повторно е прашање дали ќе ја направат истата квалитетна музика како на ЗЗ Топ, Били Ајдол, Боб Дилан, Пети Смит и други добри музички имиња. И баба ми е стара, па уште ја слушам.
    Да не бидам офф топик, на Скопје гори ми се оди само поради Хртс и САРС. Единствено нив ги слушам. Сеуште сме во преговори со другаркиве, ама многу е веројатно да отидеме. :)
     
  6. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    хаха не мислев во таа смисла :)
    хуху далеку од омаловажување на тие имиња, нееее :)
    поентата ми беше што секогаш се носат тука, откако ќе се пензионираат, без нови песни, нови албуми, светски тури...
    значи одлични артисти и бендови, безмалку совршени со историја, искуство и реноме, ама би било супер да се носат кога се’ уште се на светските топ листи, а не 40 години подоцна...

    да не вртам ко киша око Крагуевца, ама муабетот ми е, да речеме сега поголемиот дел од младинава ја слуша Бијонсе (давам банален пример, да си ја доловам поентата), зошто да не ја донесат сега Бијонсе, туку после 40 години, кога јас ќе бидам баба и нема да можам да одам на нејзиниот концерт поради тоа, а цел живот сум ја слушала, можеби и идол ми била, туку да одат моите внуки и правнуки кои малтене 10 песни ќе и знаат :)

    одлично што успеале воопшто да се донесат такви имиња во нашево земјиче, но мислам дека треба повеќе да се вложува во носење на такви луѓе, многу повеќе отколку на Лепа Брена, Аца Лукас итн итн, ивинување до љубителите на оваа (не)музика...
    :angel:
     
    На sesilija и Wild.Child им се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Ќе одам најмногу заради Хртс, Елементал се стандардно добри во живо, а САРС досега не сум ги слушнала пред мене, па се надевам на интересно.

    Инаку, јас не сум фан на овие собири.
    Мака ми е што е на отворено и што ќе збере џган луѓе, нема ограничен број на влезници, ќе биде малтене Пиволенд, 100% ќе се најде и некое штандче со лесковачка и глазирани јаболка, ама тоа е.

    Пиволенд бр.2 само наместо без пари, оп - 900 ден. карта.
    Пак ќе кажам, да не беа Хртс немаше да се згнам.
    Ми се чини дека подобар избор ќе беше Филип Втори, но кога ќе размислам, со само еден албум не може да се исполни толку време, па ова било веројатно утешна солуција.
     
  8. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Јас па мислам дека баш затоа што ќе се одржува на Кале, ќе има посебна атмосфера,
    а тоа што ќе чини 900 денари (поконкретно 800 до 1 мај, потоа 900 до 26 мај), мислам
    дека е дури и предност, зашто нема да дојде секој на кој ќе му текне, како што знае да се случува кај нас, ако е евтино цело маало под рака и ајдеееее :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :lol:
     
  9. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.085
    Ланското Скопје Гори ми ги подари Massive Attack, а овогодишново Hurts.

    Нема шанси да пропуштам, освен ако не згинам недајбоже :rofl:
    За музика (живот) се работи!

    Елементал ги имам гледано милион пати, ама би ги гледала милион и еден, секогаш знаат да направат добра атмосфера.

    Во секој случај, соленка е цената , иако, за бенд кој е хит низ Европа - таман си е.
    Дефинитивно љубам вакви случувања, и знам дека ќе си поминам добро.
     
  10. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Да да да! Првин се залетав за ХРТС, ама кога ги објавија и останатите изведувачи :o како јас да сум го правела лајн-апот. САРС беа на Стрит фестивал во Куманово минатото лето и таму беа одлични. Елементал ги немам слушано во живо, сега ќе ми е прв пат, исто и останатите изведувачи. Едвај чекам! :)
     
  11. Gabriela87

    Gabriela87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Луѓе, мислам дека по актуелно од ова нема да има во следните 5-10 години... Hurts богзнае кога ќе дојдат пак со оглед на интересот што го има за нив... Еве просто мерило, дали сте седнале во кафич пола саат без да чуете песна од Hurts или Gramophonedzie. А Елементал и С.А.Р.С владеат по социјалните мрежи... Мора да се иде, цената е ниска во споредба со околните држави, дури и во Србија се дупло поскапи картите.
     
  12. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Е многу ми се оди, најмногу заради Hurts-ги обожавам!!!Ама тешко да ќе сака некој со мене, никој што го познавам не ги слуша ;( :@
     
  13. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Можеби ке одам ама не сум сигурна. Карти имам ама зависи и до моето расположение, може во последен момент и да ги дадам. :D
     
  14. pisatelka

    pisatelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    22
    AAAAA Elemental i S.A.R.S. не смеат да се пропуштат, оние Hurts ми се мн емо :) малку сум специфична у везе музика, али има друго болно кај мене шо се енма екипица :( сакам да ги испцујам сите мои драги у овој момент кои не сакаат да ме дружат на 26ти :D
     
    На TammyDeyn му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ваквите настани се едни од ретките моменти кога си го пцујам друштвото затоа што нема кој да ме придружува.
    Јас можев да купам карта за на Баста, и да ми пропаднат парите, да. |(

    Ако некого го интересира за купување карти:
    http://www.kupikartizase.com/
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Знаете дека е префрлено во Метрополис така?

    http://www.kadevecer.com.mk/info/item/909-vazno-skopje-gori-2011-se-premestuva-vo-metropolis-arena
     
  17. TammyDeyn

    TammyDeyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    240
    Претпоставува дека ќе го заебат Калето поради глупостите со црквата... Ќе требаше да има повеќе цајкани од фанови :/

    Не ми се иде у Колосеум... Филмот беше на отворена тврдина :/

    Баш се разочарав :(