Скоро кратка фризура, како на Ема Вотсон

Дискусија во 'Канта' започната од BojanaLegija, 24 август 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  61
  Па вака, ве молааааам за совет. Имам кафеава паа долга коса, но сакам да сменам! Ем ми тежи хаха :rofl: :rofl: :rofl: , тешка ми е за капење и одржување. Сакам да си направам фризура како на Ема Вотсон, како на сликиве. Инаку имам така темен тен и лицето ми е мешавина од тркалезно и долго. Па би ве замолила за совет, не можам повеќе да си ја поднесам долгата коса. :x
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   386
  • yoooo.jpg
   yoooo.jpg
   Големина на фајлот:
   145,7 KB
   Прегледи:
   385
  • emka.jpg
   emka.jpg
   Големина на фајлот:
   45,1 KB
   Прегледи:
   385
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.681
  Допаѓања:
  74.240
  Пол:
  Женски
  Па направи ја така, а не мораше и баш нова тема да отвораш, си има тема за фризури. И не ја жали косата ќе видиш и како ке ти ,олесни, ќе нема да се потиш о плус ќе ти се обнови влакното : :)
   
 3. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  2.865
  Пол:
  Женски
  Е што совет да ти дадеме :?: немораше и за ова тема да се отвори...Ти веќе си одлучила дека сакаш како оваа да ти е косата, тогаш направија де :)
   
 4. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Според мене доколку имаш долго лице тогаш точно си ја одбрала фризурата спрема формата на лицето,затоа што долга коса уште поиздолжено ќе ти го прави.Јас на една другарка исто вака и препорачав бидејќи има издолжено лице,ја скрати и многу убаво и стои и го прави потопчесто лицето :)
   
 5. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  61
  Мхм, но може слободно канта. :wasntme: Да, ќе си ја скратам како на првата слика, па ако не ми стои.. коса е ќе порасни. :lol: :)
   
 6. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  61
  Сепак сакав да побарам совет, доколку слушајно некоја ја направила оваа промена.. :) А може и слободно канта. :!:
   
 7. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  61
  Да, навистина подолго ми го прави лицето.. Фала многу :angel: :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.