1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скорпион (</SCORPION>)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 28 мај 2016.

 1. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.104
  Допаѓања:
  36.802
  Пол:
  Женски
  Серијава почнав да ја гледам на AXN оваа недела и е прва серија после долго време што си ја чекам од ден за ден наместо да ја симнам цела сезона од нет и да ја гледам на компјутер. Базирана е врз животот на Волтер О'Брајан кој е е основач на компјутерската фирма Скорпион и се смета дека е од 4те луге со највисок коефициент на ителигенција односно со IQ од 197. Мене лично ми е интресна серијава, не е нешто многу напета, баш напротив, на моменти ме потсека на Криминал Мајндс со таа разлика што тука станува збор за тим од луге со многу висок степен на IQ и се е поврзано со тоа како они го гледаат светот и ги решаваат проблемите.

  Кратка содржина

  Walter O'Brien and his team of outcasts are recruited by federal agent Cabe Gallo of the U.S. Department of Homeland Security to form Scorpion, said to be the last line of defense against complex, high-tech threats around the globe. The team includes O'Brien, one of the most intelligent people in the world with an IQ of 197, and his friends Sylvester Dodd, a "human calculator" dealing in statistics; Happy Quinn, a "mechanical prodigy"; and Toby Curtis, a "world-class shrink" (a Harvard-trained behaviorist). Paige Dineen is a former waitress whose intuitive interaction with people translates the real world to the team, and they, in exchange, translate her young mentally gifted son, Ralph, to her.


  [​IMG]