1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скриени броеви

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SweetY65, 20 јуни 2013.

  1. girl.09

    girl.09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    54
    немам често повици од скриен број ама коа ќе заѕвони некој и глеам дека се зафркава и јас „соработувам“ ајахахаха се зафркаам и јас :)))
     
    На Insatiable13 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Како може да се открие скриениот број треба да се оди во операторот или ?
     
  3. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Да ми ѕвони со скиен и да му кренам!? Па нема тоа ни на сон да се деси. Ако е толку јак/јака или ако навистина сака да ме слушне нека ме бара со нескриен. А и немам време да му слушам муабет на некој што се мајтапи од досада, во случај да се јавил со таа намера.
    Ни сум вртела така, ни сакам да ми вртат.
     
    На cresa-jagoda и Saricko им се допаѓа ова.
  4. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Последен пат ми звонеа пред точно 4 саати .. некогаш се јавувам и зборувам кога сум сама и си се ладам со нив,некогаш ставам забрана да ми звонат со скриен со што телефонот сам ги одбива некогаш се јавувам и ќутам,зависи се до ситуацијата :D
     
  5. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Вчера во знак на извинување ми стигнаа бесплатни од Vip кон сите национални мрежи. :) Веднаш знаев за што ќе ги потрошам. ;) Ја викнав другарка ми и почнавме да си измислуваме броеви и да вртиме. Јас баш се депилирав, па си правев паузи со телефонот. :lol: Повеќето беа броеви што не постојат и недостапни броеви. Еии и ѕвоневме на една професорка по англиски. И викаме Hello, here is Sasha и она ни вика okej и јас и исклучив. После пак и заѕвонив и и викам извинете грешка беше, а таа нема проблем.Абе можеби и на некоја од вас сме вртеле. :D Ако сте добиле повик од непознат број и ако сме барале некое име (најчесто Андреа) да знаете дека сме биле ние. :D Не сакавме и онака никој да навредивме. А и да се пофалам многу голема интуиција сум имала. Си измислив еден број, многу лесен и ѕвонам. И го распрашував таму нешто тој и само му викам а може да ти го погодам името и он ајде. Јас му го кажувам и овој еии абе како го погоди, па потоа презимето и го открив кој е. Абе скокав од радост кога дознав дека е тој. :clap: Ама си измајтапи овој со мене. Потоа пак му ѕвонам и он ми завикал татко му е, а уствари неговиот глас беше. |( И на крајот собрав сили и заѕвонив на мојата екс симпатија. И му викам ******* ти ли си. Ама ѕвездичките не се неговото име, туку некое друго име. И овој ми завикал каков ******* бе маченце. Јас му реков не бе кученце. Абе комедии, ме изнасмеа, не очекував еден ваков одговор од него. :D Кога ќе бидам во можност пак ќе си зборам со оној, детето ми направи милион реда муабет. Барем знам со кого си направив толку фин разговор. :D А заборавив да кажам дека планиравме и да бараме броеви од Пазар 3 и да купаваме крава. :lol:
     
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Многу детска работа е вртење со скриен број, се вадам од такт кога ми врти некој со скриен број. |( Порано кревав ни сама не знам зашто, глупаво ми е да не дигам си викам може е некој што го знам ама од друга страна и да го знам тој ако се јавува со нормална намера нема да врти од скриен, така да тоа паѓа во вода. :D Кога ќе се јавев обично ќе речев „ало“ и од таму ако почнеа апла да се зафркаваат спуштав, а ако не, пример ако нормално ме прашаа кој е таму, јас знаев да им одговорам „таму кој е, вие се јавивте“. :lol: Во секој случај, веќе не кревам, на некој ако му требам ќе си го покаже бројот. Поготово ѕвонење навечер, а плус ако е после полноќ, мислам дека апла некој те бара за мајтапење. Ако е викенд, сигурно е и пијан. Еднаш у 2-3 саат ми се јави пивнат бивши на другарка, уште ми вика знаеш ли кој е тука, како да е најнормално време од денот за ѕвонење и како да е најнормално мене да ме бара. :tmi: Е него убаво го направив лом пошто ме разбуди, а за сон убивам, од тогаш наваму мислам не сум кренала, а на него нормално и не му ни текнало веќе да ѕвони после тоа. :rofl:
     
    На LittlePinky и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Си постои фина апликација за блокирање на телефонски броеви (ако самиот телефон не ви ја подржува таа опција). Ако некој неможе да се удостои да ме побара од сопствен број, нема зошто јас да се удостојувам да му кренам!
     
    На buba4e89 и Lovely93 им се допаѓа ова.
  8. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    ха ми се јавуваат мене стално од скриени броеви и јас секогаш ги факјам за да им земам пари
     
  9. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Штом ќе си фатев дечко, одма некои риби се отепаа од звонење со скриен број. И тоа во 4,5 саат насабјле. е што мака имале златни тие? :^)
     
  10. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Исклучувам после второто ало,или воопшто не се јавувам.
    Hоо ако се упорни им се јавувам и после една секунда гасам и ако се јават пак пак така правам да се изнатрошат кредит или да му кренам на сметката :lol: :lol:
     
  11. drvce1000

    drvce1000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    Имам прашање.
    Дали може скриени броеви да се блокираат ,да неможе да ти ѕвонат воопшто,затоа што веќе месец психички ме малтретираат по телефон?
    Или пак негде каде што можам тоа да го пријавам?
     
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.537
    Пол:
    Женски
    Не кревам слушалка на скриен број никогаш.Ако е упорен со ѕвонење јас сум уште по упорна со некревање.Ставам на нечујно и гајле ми е,ако не ја/го мрзи може до утре сабајле да ѕвони
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  13. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Хаха да ви кажам една случка поврзана со ова скриен број. Пред брзо време се гледав со еден дечко, но по кратко време бидејки некако не ни одеше престанав да се гледам. Се до тогаш никогаш не ми вртеле со скриен број, но од тој ден секојденвно почна да ми ѕвонат со скриен. Прво што ми падна на памет е дека е тој хаха, и земав му завртев и јас со скриен, хаха за една минутка одма ми врака со скриен, па пак јас му завртев, па пак тој, и да не замарам, си дознав кој ми врти со скриен хахах :D :D :D
     
  14. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Мене со скриен број ми ѕвонеше само дечко ми кога ке се скаравме,ама јас знаев кој е и намерно не кревав, се случувало со некоја другарка така да се мајтапиме некогаш и да ѕвонеме ние на некој рандом број, но многу ретко.
     
  15. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Па еден што многу ме сакаше од лани најверојатно и сега ме сакал ми врти со скриен број скоро секој втор ден и ќути арно ама пред некој ден по грешка заборавил да пише #31# најверојатно и ми ѕвонеше со отворен број и пак си ќути и тогаш сфатив дека е тој. А поинтересно е што е на оне и ко ми ѕвони му зема пари и тој си ѕвони јас не викам ало ни ништо туку само притискам на копчето со зелената слушалка и го оставам телефонот а јас си ја терам мојата работа да му направам сметка малку ]:) така да ко ќе му дојде сметката најверојатно ќе се свести ако па не |(
     
  16. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Jas ne se javuvam taka so skrien broj. :rofl::rofl:
     
  17. Lile_05

    Lile_05 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    име на апликацијата ? :)
     
    На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.
  18. macedonec

    macedonec Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    Синоќа само што си легнав ми звонеше некој од скриен број и ми вели исклучен ви е телефонот во двата правци поради две неплатени сметки му велам е како звониш тогаш тој ако не ти е сега за ден два ќе ти го исклучат
     
  19. ariel333ariel

    ariel333ariel Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Мене ретко ми ѕвонат со непознат но јас не кревам.:)
     
  20. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Retko mi zvonat so skrien no ne krevam,toj sto ima maka ke me pobara bez #31# :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.