1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скриен број

Дискусија во 'Канта' започната од LostInThePast, 3 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
  Цела недела ми ѕвонат со скриен број.
  Денес претеризам,уф ..и името ми го знаат.. и ме зезаат цело време.
  Што да правам? :@
   
 2. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  па доколку сака некој да ти се јави тоа нека го направи со неговиот број. игнорирајго и па можи ќе се откажи или пак крени види кој е и кажиму дека ако сака др пат да ти се јави тоа нека го направи без да се крија
   
 3. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  И ти отклопуваш?
   
 4. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Нема што да правиш,единствено смени си го бројот.

  И на дечко ми така му звонат,беше во Т-mobile му рекоа не можеме да ти дадеме такви информации кој ти звони.Потоа беше и во полиција и таму истото,не можеме ништо да сториме освен ако не го снимиш разговорот и да ни донесеш снимка |(  Е,сега на едно место прочитав имало некоја опција да платиш услуга(мислам 200 денари месечно) за да ти го покажува бројот кој ти врти со скриен. (ама не сум сигурна дали постои уште таа опција :?: )
   
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.880
  Допаѓања:
  13.400
  Јас кога ми ѕвонат со скирен, се јавувам и го оставам телефонот така отворен, додека тој не склопи.

  Еднаш ми ѕвонеше еден другар, го познав по гласот, и само му викам, ти мене ќе ме заебаваш а? И он аљо? Као демек збунет, коа почнав да го пцујам. После коа го видов, ми идеше да го треснам кај шо не треба. Ама после моето фамозно пцуење, никој не се осмелува да се јави повторно.
  п.с. Тоа го правам само ако ме извади од такт, инаку само се јавувам и не зборам ништо.


  Он мене Аљо! ]:)
   
  На buba4e89 и igdadodi им се допаѓа ова.
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Нема што да правиш, освен да крениш и да прашаш кој е и што сака од тебе! Може е некој твој познат, па ќе го препознаеш по гласот. А ако ептен досадува и не престанува, смени го бројот. Нема друго решение!
  А, или пак ако имаш некој познат што работи во фирмата на која си претплатник тој сигурно може да ти ја даде таа информација.
   
 7. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  Ми ѕвонат и вознемируваат веќе три дена во секое време, не бираат. Бројот не е скриен, може ли помош како да дознам чив е? Пробав со вибер но нема вибер
   
 8. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  Иди кај операторот од кој ѕвонат, нека го блокираат или предупредат и готово. Ако нешто примаш закани пријави во полиција.
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  Нема закани но ме вознемирува, женски глас е и зборуваат се и сешто,од позадина се слуша како се смеат некои напатени умови што немаат попаметна работа, ми го знаат и името но јас неможам да ги препознаам.
  Несакам да пријавувам сакам само да дознаам кој е !? Но ако не успеам ќе пријавам. :) Може ли преку именик на РМ да се дознае или тешко?. :(
   
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
  Остави го тел. отворен и слушај ги или не ги слушај, сами ке се откажат:)мореееее, некои заљубени во тебе гарант;)
   
  На Vitaly и fallenangel им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.431
  Пол:
  Женски
  Јас не им кревам на познати некогаш а не па на непознати и скриени.
  Направи забрана за повик или земи си нов број.
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  Тоа и го правам ама ми се смачи веќе, ако спуштам уште толку ѕвонат, време не бираат, не верувам дека се заљубила некоја бидејќи си го менува гласот и ме зеза, исто така од позадина се смеат другите иако јас ништо не одговарам.Бројот не е скриен што е најчудно од се.....
   
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
  А јас па сакам да ти звонам(facepalm)
   
 14. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  На 1 број веќе ставив забрана, сега сакам ова да го решам несакам да остане на тоа. Ако имаат нешто сакам да го решиме во 4 очи со збор а не со зезање преку телефон.
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.431
  Пол:
  Женски
  Пиши ми го бројот да ги позезам јас нив. :D
   
  На senza.parole, fallenangel, Vitaly и 2 други им се допаѓа ова.
 16. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.127
  Допаѓања:
  17.693
  Можете да отидете во операторот од каде ви е бројот, да побарате да ги ги покажва скриените броеви кои ви вртат. Доколку сте на претплата, ќе ви додадат мислам дека околу 200 денари за цел нареден месец да ви ги покажува.
   
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
  Дај го на сите овде бројот па да им звониме:D
   
  На senza.parole, Outlook и Vitaly им се допаѓа ова.
 18. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  070-997-701 Еве ви бројот, на кој му е досадно нека се расправа со овие.... :)
   
  На mentol и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Пошто темава е канта, јас ќе кажам пуштете некоја песна од Слаткар и телефонот до звучник.
  Јас така порано правев па престанаа.
   
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.940
  Ne krevaj te.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.