1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скриен текст

Дискусија во 'За форумот' започната од fashionstar, 28 јуни 2011.

 1. fashionstar

  fashionstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Како се прави скриен текст?
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  споилер
   
 3. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Над делот наменет за пишување на текстот имаш неколку табови, послден е табот spoiler. Стисни на него и меѓу заградите напиши го текстот што сакаш да биде скриен.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  А всушност,која е намената на скриениот текст?
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  Спојлерот најчесто се користи во категоријата филм и тв, доколку се откриваат информации за содржината на серијата или филмот се става во спојлер за некој кој се уште не ја гледал серијата или филмот да не го прочита крајот не сакајќи. Тоа важи и за литература,, за содржината на книгите. Исто и повеќе слики доколку се ставаат, се ставаат во спојлер за да не зафаќаат место. Или пак, често е користен и за некои безобразлуци :lol:
   
  На gjoker4e и rosebush им се допаѓа ова.
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Се пронајдов во последната реченица :D

  Ти благорадам ,Виножитке :*
   
 7. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Толку време сум тука а уште не ми е јасно како да ставам слика во спојлер,а не ми ни текнало :$ :tmi: ?
   
 8. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  хелоу
   
 9. Beatriche19

  Beatriche19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  89
  пробувам само дали функционира
   
 10. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  1-во споилер уклучуваш
  2-ро ако е сликата од нет(мислам со Копи имиџ адрес) стискаш Img a ako e од компјутер одиш да ја додадеш сликата
  3-то од кога си ја додала сликата одиш меѓу 2 те споилери и стискаш постави слика сред текст(ако е во текстот секогаш ти пишува атачментс....
  Скратена Верзија
  1 [sppoiler][sppoiler]
  2 [sppoiler][img] (ти измеѓу овие 2 имг ќе ја ставиш адресата[sppoiler]
  3[sppoiler] [atachment]njbjgmgs[atachment] [sppoiler]
  [spoiler]Иначе споилер се пишува со 1 п а hхттп со 2 ама заради подобро разбирање[/spoiler]
  Мислам дека разбра :lol:
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.270
  Допаѓања:
  28.743
  Пол:
  Женски
  на почеток немав никаква појма како работи ова, но сега знам :!:
   
 12. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  две години скоро сум на форумов а првпат пробувам :tmi:
   
 13. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  и јас незнаев ама пред месец два научив :D
   
 14. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  ај за прв пат да пробам и јас
   
 15. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Година дена сум на форумов енос прв пат да ми успее
   
 16. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Ајде и јас за прв пат. :D
   
 17. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  [​IMG]


  пробувам да ставам слики
   

  Прикачени фајлови:

 18. stoilovat

  stoilovat Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2013
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  9
  xxaaxaax
   
 19. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Јас со споилеров по 3214625133584235 пат! :D
   
 20. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Џабе е сполерот, љубопитни сме сите... ќе отвориме и пак ќе го прочитаме. :D
   
  На RainbowButterfly и cresa-jagoda им се допаѓа ова.