Скрининг

Дискусија во 'Бременост' започната од Nina. 1992, 11 јануари 2017.

 1. lakiki

  lakiki Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2020
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  mislev dali ima na drzavno po drugive gradovi, za privatno znam deka ima
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.339
  Допаѓања:
  69.137
  Пол:
  Женски
  Ја те разбрав во Ск има само во државна. :D
  Извини. Не знам за другите градови. Сори. :)
  Се надевам набрзо ќе ти одговорат.
   
  На lakiki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dikinzi

  Dikinzi Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  1.416
  Допаѓања:
  3.543
  Пол:
  Женски
  Не, само во Скопје скрининг, без пари е .
   
  На lakiki и Maja92@ им се допаѓа ова.
 4. EmiliEmili

  EmiliEmili Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2016
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Бесплатнен скрининг има само во Државна во Скопје но нема термини.А и на тие што им е закажано сега им ги откажувале термините така ми кажа мојот матичен
   
  На lakiki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  2.472
  Пол:
  Женски
  И во Чаир има бесплатен скрининг, ама термини ако нема тоа е друго сега со ситуацијава..
   
  На lakiki и Dikinzi им се допаѓа ова.
 6. lakiki

  lakiki Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2020
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  da pa doktorot mi rece ke mi prekazel kako ke bide situacijava za pocetok na maj treba.. niss ne se znae ke cekame
   
 7. CatL4dy

  CatL4dy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2017
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, сакам да прашам дали во скоро време некој правел приска во државна, скринингот ќе го правам кај матичната, а прискава ќе морам во државна ако навистина мора и е задолжителна, ама со оглед на ситуацијава со коронава ич не ми се оди. Сеуште ли е задолжителна, знаете ли каква е ситуација ма ГАК?
   
 8. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  1.275
  Не прават ништо на ГАК само пораѓаат. Приска можеш и во Авицена да направиш.
   
  На CatL4dy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Eal

  Eal Нов член

  Се зачлени на:
  20 март 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво женски некоја да има информација скрининг од 19 до 24 недела што се прави дали се откажани термините поради вирусов
   

  Прикачени фајлови:

 10. EmiliEmili

  EmiliEmili Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2016
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Девојки ај пишете кои доктори од Систина се добри за прв скрининг и која цена е.
   
 11. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.244
  Пол:
  Женски
  Петровска и Димчев.
  Цена околу 4500-4600, за точна сума може да се јавиш во Систина.
  Само јави се со време за закажување, многу брзо термините им се пополнуваат.
   
  На EmiliEmili и Maja92@ им се допаѓа ова.
 12. EmiliEmili

  EmiliEmili Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2016
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  Се јавив мене ми треба од 10 до 20 Април и ми кажаа деке се уште немале распоред за тогаш да се јавам во петок пак
   
 13. Lisandra

  Lisandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2015
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Дали има некој правено 2 скрининг во плодност, кои тестови се вклучени како што и колку кошта? тенкју
   
 14. MPR

  MPR Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2019
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Да ми каже некој дали овие денови има правено втор скрининг негде на приватниве болници и која е цената?
  Кој доктор би го препорачале.
  Дали закажувањето оди брзо или да се јавам на време - имам уште 2 недели.
  Благодарам.
   
 15. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  1.406
  Пол:
  Женски
  Јас правев втор скрининг во Систина кај Димчев, цената е 4600. Можеш да се јавиш уште сега да закажеш.
  Јас сум следната недела на трет скрининг кај него, закажав пред две недели.
   
  На Maja92@ и MPR им се допаѓа ова.
 16. Maja92@

  Maja92@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Трет скрининг од која до која недела се прави?
  И иста цена е како вториот или..?
   
 17. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  1.406
  Пол:
  Женски
  Јас ќе бидам 28+5 кога ќе го правам. Димчев ми рече дојди од 28 до 30та. Не прашав за цена ама Не верувам дека има разлика со оглед на тоа дека и за прв и за втор платив 4600денари.
   
  На Maja92@ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  Мене ми наплатија 2650 бев 28недела, практично се води како обична контрола и кај мене плус мереше цервикс
   
 19. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  1.406
  Пол:
  Женски
  Епа јас закажав како трет скрининг, не како обично ехо. Иначе за обично ехо кај матичната одам. Она мо мереше цервикс во 24та. Ќе видам, ќе пишам.
   
 20. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  И јас така закажав, и мене ми рече дојди 28-29недела и гледаше ама толку ми наплатија. А мене постојано ми мери Димчев оти сум ризична со патологија. Матичниот ми мери на 2-3недели
   
  На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.