Скрининг

Дискусија во 'Бременост' започната од Nina. 1992, 11 јануари 2017.

 1. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  434
  Може ли да ми кажеш цена за скрининг у ремедика
   
 2. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  4400 за втор, 8800 е прв со се прискс
   
  На sweet.woman му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ana-sk

  Ana-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  54
  Vaka jas vtor skrining pravev kaj Petrova i taa mi rece d dimeri i skrien seker da si ispitam preku maticnata ako se dobri rez (bea dobri) duri 30-32nedela da otidam za tret skrining, i sega sakav i za tret kaj nejze no na boleduvanje bila pa me prefrlija kaj dr. Afrodita...i sega i taa mi kaza do 36ned da si odam na pregledi kaj maticnata i vo 36ned isto preku maticnata da ispitam nekakvi infektivni brisevi pa so rez da otidam kaj koj doktor odlucam za poragaj i tamu ke mi napravat ctg...ako e se vo red povtorno do 38 se vrkam na pregledi kaj maticnata samo a od 38ned redovno odam na ctg kaj niv... toa e se kako sto razbrav kako sto mi kazaa
   
  На Chuchanov и Филотеа им се допаѓа ова.
 4. Ivyano

  Ivyano Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Dali nekoja pravela skrining kaj Vlatko Dankov ?
   
 5. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  Да јас, сите 3 :)
   
  На Ivyano му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ivyano

  Ivyano Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Dali si zadovolna? Bese li i na vtoro mislenje ?
   
 7. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Третиот скрининг е од 28 до 32 недела така?
   
 8. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  981
  Пол:
  Женски
  Mene mi rece Dimcev 28-29dojdi,
   
 9. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  981
  Пол:
  Женски
  Dali znae nekoj kolku e 3skrining vo sistina?
   
 10. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  Да задоволна сум, те гледа на 4Д и на обично ехо. Само единствена маана е што е многу ќутлив и за се треба да го прашуваш освен ако има нешто самиот ти кажува. Ако одиш прашувај си се што те интересира. Не сум била на второ мислење
   
  На Ivyano му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Првиот скрининг др. Димчев - Систина го прави со вагинално или абдоменално ехо? И дали е истиот принцип и кај Котларова и Петрова - РеМедика? Tnx
   
 12. Maja92@

  Maja92@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Јас го правев кај Димчев првиот скрининг со абдоменално ехо
   
 13. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  797
  а вториот како се прави ?
   
 14. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.219
  Допаѓања:
  5.882
  Пол:
  Женски
  Скроз исто како првиот, абдоминално ехо и трае подолго. Се гледаат детално сите органи, по потреба ќе ти измери цервикс вагинално.
   
  На Maja92@, eta и Anaouou им се допаѓа ова.
 15. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  981
  Пол:
  Женски
  Мене прво со абдоменално, па со вагинално. Можеби оти на преден ѕид постелката па не гледаше убаво ама мереше и цервикс. Ако не гледа одма ти кажува дека вагинално.
   
 16. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  4.158
  Пол:
  Женски
  Јас првиот скрининг го правев кај Котларова во Ремедика ме гледаше абдоменално, но ми кажа ако не се види убаво абдоменално, вагинално ќе те гледам.
   
 17. lakiki

  lakiki Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Zdravo, razgivarav so doktorot i mi kaza deka skrining vo 4D na drzqvno ima samo Skopje. Pa bi sakala da ve prasham dali po drugite gradovi e na privatno?
   
 18. lakiki

  lakiki Активен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2020
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  kolku e vo drzavna?
   
 19. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.586
  Допаѓања:
  74.967
  Пол:
  Женски
  Има приватно во Скопје 4д во Систина.
   
 20. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Мене ми закажаа на 15 април трет скрининг во Ремедика 32 недела ќе бидам тогаш,се надевам дека ќе се смири ситуацијата до тогаш
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.