1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скршено крило (Yanik Koza) [канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nena2010, 25 март 2011.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.002
  Допаѓања:
  99.567
  Пол:
  Женски
  Едиснтвена турска серија што со душа ја чекам да почне. Ја гледа ли некој??

  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Јас ја гледам :lol: Во почеток ич не ми се допаѓаше ,ама сега ми стана ептен интересна па си ја гледам.Изгледа единствени сме :lol:
   
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам чат-пат кога имам време и кога ќе ја начекам.
  Добра приказна е. Последниве 5-6 епизоди ич не ги гледав, па од понеделник ќе фатам да укопчам до каде стигнале. :D
   
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.002
  Допаѓања:
  99.567
  Пол:
  Женски
  Денеска беше јака епизода. Леле ама ја мразам новинаркана уфффффффф.
   
 5. BudalceT0

  BudalceT0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  во колку часот е???
   
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.002
  Допаѓања:
  99.567
  Пол:
  Женски
 7. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Зшшш?Мене пак беш ми е ок,за разлика од Ханзаде :lol: Инаку ме изнервира вчера Лејла -сама си го бараше да ја киднапираат :devil:
  И да не знаеш Галип со која ќе остане :?:
   
 8. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  381
  Серијава пак ја даваат на Канал 5. :) Само сега синхронизирана на македонски :^) |(

  Ја загледав некаде од средина премиерно кога одеше, не беше лоша само мислам малку глупаво и очекувано заврши. Едино ми сметаше таа Ханзаде, како ме нервираше, ко некоја ретардирана се понашаше. Со тој мажот и Галип сите проблеми ги направија и на крај само тие останаа живи, здрави па уште и "среќни до крајот на животот" |(

  Инаку единствено оваа и Кога лисјата паѓаат ги имам пратено од турските. Ако не се рачуна и Имотот на дамата само затоа што тогаш кога одеше репризата бев дома и телевизорот беше пуштен. Другите не ми привлекле внимание.
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав веќе :D Бугарија помина одамна.И тука изгледа еднаш поминала.Ептен ми беше интересна :) САмо многу тажно заврши.Ептен сплетки има и многу ми беше со интриги и се.И жална беше.Цело време во нетрпение и исчекување.Не знаев дека вака се вика :) Гледајте ја тие што не сте ја гледале,ептен е интересна. :*
   
 10. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  381
  ^ Да ја даваа еднаш веќе и кај нас, пред 5-6 месеци заврши :)
  Интересна беше, серијата се на се беше жална, но не заврши тажно. :^) Баш онака имаше типичен фин ала шпанска серија, демек го убија лошиот и си живееја хепили евр афтер и искрено тоа не ми се допадна многу, после сите интриги, неизвесности и драми, така очигледен и "боза" крај. |(
  Особено не после тоа како главните ликови цело време самите си ги предизвикуваа проблемите. Стварно од време навреме газеа по нерв ама да не се повторувам сега.
  Инаку јас сум и благодарна на оваа серија, оттаму убаво си научив неколку турски фрази и зборови :)
  Пак сакам да ја гледам, ама или имам обврски тој период или спијам, па не можам да ја фатам.
  А сигурно ја имаат упропастено со синхронизацијата сега |(
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 11. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  серијава е многу убава
   
 12. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Актерот што го глуми Семих е истиот актер што го глуми Сонер во бурни времиња? :)