1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скршивте огледало и што сега?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од zlatnaa, 9 септември 2011.

 1. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  55
  Дали верувате во тоа дека ако скршите огледало ке имате 7 години несреќа??
   
 2. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  3.886
  Пол:
  Женски
  Скршивте огледало и што сега???

  на сестра ми и се скрши огледало и шо сеа 7 години несрека ке а следе? како не...тоа е суеверие само
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Скршивте огледало и што сега???

  Не... ако имаш среќа ќе имаш секогаш :lol:
   
 4. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Скршивте огледало и што сега???

  Не верувам во тоа. Но одредени предзнаци како кршење огледало пред некој настан ( свадба, крштевака недај Боже) може да има некој лош предзнак, дека нешто лошо ќе се случи. А за ова 7 години несреќа, како не, ма нема шанси. Во животот им убави и неубави моменти, во секој живот, без разлика дали си сиромав или богат.....
  И дури во текот на само дна недела можеш да имаш и падови и успеси, а не камоли во 7 години. Нема шанси. Тоа е преголема казна. Не може да постои ако логички размислиме.
   
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Скршивте огледало и што сега???

  Обично застанувам под дрво со многу врапчиња и чекам некое да ме посе*ре. Тогаш според некоја логика ќе ми се одземе несреќата. Стојам дур не дојдам на нула.
   
  На done, iloveyou29, Hipster и 9 други им се допаѓа ова.
 6. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  55
  Скршивте огледало и што сега???

  Хаха ме насмеа треба и јас да постојам малку под некое дрво :D
   
 7. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Скршивте огледало и што сега???

  Ехааа,јас ако гледав така не 7 туку 1000000 години несреќа ќе требаше да имам многу кршам огледала и искрен не верувам во вакви работи.
  Али останало од времиња ова и ќе остане :)
   
 8. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.963
  Пол:
  Женски
  Скршивте огледало и што сега???

  Значи татко ми имал скршено огледало на половиот орган дури ме правел... :?:
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  Скршивте огледало и што сега???

  ќе зачистите, да не остане ни една срча
   
  На tessie, Hkikica, FeatherCut и 2 други им се допаѓа ова.
 10. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.574
  Допаѓања:
  35.886
  Пол:
  Женски
  Скршивте огледало и што сега???

  Ќе фрлиш сол преку лево рамо :P со лева рака :!: :rofl:
   
  На CaperucitaRoja му/ѝ се допаѓа ова.
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Скршивте огледало и што сега???

  Hишто тогаш,земај правосмукалката и смукај :D

  Hишто нема врска,чисти глупости се ова,каква несрека 7 години,другарка ми има скршено 5-6 огледалца во 2 месеци,па здрава и жива е :D
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  Скршивте огледало и што сега???

  Земаш метличе или правосмукалка.

  Не сум суеверна и не верувам во овие бабини-деветини.
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.147
  Скршивте огледало и што сега???

  Кога ќе скршиш огледало... си купуваш ново.
   
 14. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.744
  Допаѓања:
  9.742
  Пол:
  Женски
  Скршивте огледало и што сега???

  Скрши огледало и здрава и жива да си :)
  Не верувај во тие глупости 7 години несреќа, незнам шо ;)
   
 15. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  Скршивте огледало и што сега???

  земаш метла правосмукалака и ќе си исчистиш и трк у продавница за ново :)
   
 16. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Скршивте огледало и што сега???

  Во тој случај би требало да си го сменам името во Баксуза Малеровска :rofl:

  Се разбира дека не верувам во вакви бапски ,празни муабети ,ми се претураат цревцата од нив! :puke:
  Нормално дека гледам да бидам внимателна ,а не подвижна штеточинка па ко оној ураганон Ирена се да носам до ѓавола и назад ,но нема да се затворам во некоја темна зандана и да се депримирам поради едно скршено огледало!
  Ако веруваш дека ќе те снајде несреќа - тоа ти е исто како самата да си ја повикуваш.
  Затоа,внимателно со сугестиите поттикнати ос бабините деветини (и осмини ,можеби?!? :rofl: )
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.410
  Пол:
  Женски
  Скршивте огледало и што сега???

  Да, да има вистина :P . Единствен начин да се неутрализира е да имаш секс со циган/ка.
  Скршено огледало - 7 години.
  Секс со циган/ка + 7 години .
  :)
   
 18. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Скршивте огледало и што сега???

  Ме пресмеа :lol:
  Како ти текна :rofl:

  Да не бидам офф топик ,за да се неутрализира дејството ќе се снабдиш со сосема исто такво огледало и тоа во рекордно време,да не јадеш ќотек од домашните поради причинетата штета :rofl: :rofl:
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.716
  Скршивте огледало и што сега???

  И јас не верувам во вакви работи (да не речам глупости). Јас во последниве години колку огледала имам скршено, незнам ни самата... Немаат врска ваквите работи, не се замарајте за џабе, со непотребни работи.
   
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.292
  Скршивте огледало и што сега???

  Оди купи си друго :)
   
  На selly.gomez му/ѝ се допаѓа ова.