Слабеење без леб, благо, грицки и газирано

Дискусија во 'Диети' започната од dietgirl, 31 август 2013.

 1. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Машки
  A fizicka aktivnost?
   
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.552
  Пол:
  Женски
  Можеби е индивидуално.
  Евентуално, да разговараш со нутриционист.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Рмбам на нозе како коњ по 12 саати на работа
   
 4. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  6.981
  Пол:
  Женски
  Пратиш внес на калории? Веројатно внесуваш повеќе отколку што трошиш.
   
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Па тоа би изгледало како да јадам секој ден мрсно прасе печено
   
 6. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  6.981
  Пол:
  Женски
  Како мислиш, не те разбирам.

  Те прашувам дали ги броиш калориите на се' што јадеш и пиеш во текот на денот? Доколку да, колку изнесува бројот на внес на калории во еден ден?
   
 7. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  9.811
  Пол:
  Женски
  @Justicija тироидна имаш испитано?
   
 8. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Д
  Да и све е океј
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Па манџи , салати , месо , тоа јадам
   
 10. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  6.981
  Пол:
  Женски
  Можеш да јадеш манџи, салата, месо и да внесуваш повеќе калории од што трошиш. За да слабееш, треба да си во дефицит на калории. Друг начин нема.
  Не знам колку килограми имаш, не знам која возраст си, не знам дали вежбаш. Но ете, да речеме дека трошиш некои стандардни 2000 калории на ден. Можеби ти постојано внесуваш 2000, 2200, 2500. А не си свесна. За да слабееш, максималниот внес ќе треба да ти биде 1500/1600.
   
  На senza.parole, Noemi и Animali им се допаѓа ова.
 11. SaraTrajkova

  SaraTrajkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  19
  Дали некој ја има користено Lose it! Апликацијата за да се ориентира со внес на калории и дали му има помогнато??
   
 12. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Devojki sto mislite dokolku se jadat samo salati , ovosje i meso i sekojdnevno da se vezba kolku moze da se oslabne za 1 mesec ?
   
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Зависи колку имаш вишак
   
 14. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ne e za mene za edna drugarka e inaku ima 14 godini i 98 kg
   
 15. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Со таа килажа не и препорачувам мн да вежба , остај ти овие бабини приказни околу вежбањето !
  И препорачувам возење точак или бавно пешачење , бидејки може да и се искриват и нозе а може и да добие големи повреди ...
  Имам пишувано погоре дека моја другарка имаше 90 кг и со овој режим и само пешачење , за 4 месеци дојде до 60-65кг
   
 16. Crumica

  Crumica Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Она вежба пилатес и добто и оди со физичка активност вежба со месеци веќе , и има и кондиција ама не слабее пошто јаде и сега се реши конечно да напрај нешто
   
 17. abeti

  abeti Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  26
  Pisete konkretno kako izgleda nekoj vqs den ako ne vi e problem sekako
   
 18. kize

  kize Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  75
  Еве јас ќе ти пишам, се хранев баш како што напишала Liu. Појадок: смути од една зрела банана (да е поцрнета кората за да немаш потреба од засладувачи), боровинки, незасладено бадемово млеко. Топинг од 14 бадеми и сиров кокосов чипс. Ручек: манџа од моркови и компири. Додаваш и зачини, на пр. сол, црн бибер, куркума, црвен пипер. Вечера: салата од рендан морков, цвекло, спанаќ и чаша кафеав ориз или чаша киноа. Потоа пијам златен чај, се прави од незасладено растително млеко (препорачувам бадемово поради малиот број на калории) или вода, куркума, црн бибер, а можеш да додадеш и ванила екстракт и лажица мед како засладувач.

  Ако сакаш да ослабеш секако треба да внимаваш да не внесуваш многу калории, оти и со здрава храна можеш да се поправиш и со нездрава храна можеш да ослабеш. Се е до калориите.
   
  На Regina.Phalange и Justicija им се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  12.666
  Пол:
  Женски
  Дали може да се јадат житарки (од оние во маркет што ги има)?
   
 20. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.128
  Допаѓања:
  6.981
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш оние со парчиња чоколадца и разни овошја и други додатоци, би ти препорачала да не ги јадеш, доколку сакаш да ослабиш. Имаат премногу шеќер. Подобро е да земеш чисти житарици, всушност тие се многу здрави и одлично е да ги јадеш секогаш. Чист овес, не оној "овесна каша" со ароми за 1 оброк. Овесни трици, 'рж, пченица, интегрален незасладен корнфелкс, итн. Имаат многу влакна, малку шеќер, доста протеини, а и јаглехидрати. Ќе те држат подолго сита, а ќе внесеш добри нутритивни вредности.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.