1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење без леб, благо, грицки и газирано

Дискусија во 'Диети' започната од dietgirl, 31 август 2013.

  1. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Ја ниту јадам многу благо ниту пијам сокови тоа па ич грицки па да не зборам еднаш у два три месеца ии на ручек јадам две кришки и навечер и од што сум дебела јас како што ве читав требаше маникенка да бидам:(:headbang:
     
    На christinnn и anakonda88 им се допаѓа ова.
  2. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Исто и јас
     
    На Slatkarka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BellaS

    BellaS Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    973
    Допаѓања:
    925
    Пол:
    Женски
    Јас цел живот сум на режимот што го спомена (за мене не е диета) не јадам грицки, благо по малку - 2-3 коцки чоколадно еден ред дневно, газирано не пијам. Кога сум конзумирала повеќе грицки, благо и газирано веднаш сум качувала килажа (тоа во средно и на факултет), никогаш не сум била мнооогу слаба или дебела, секогаш нормала накај слаба и килажа од 52 кг, сега 54 а полани кога забременив во тој период 57. Точно е дека ако исфрлите од исхрана грицки, газирано и благо (може по малку не дека не може во уста да ставите нешто од ова) ќе ослабнете минимум 4-5 кг за 3-4 месеци и ако продолжите секако нема јојо ефект.
     
  4. Apina

    Apina Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    276
    Пол:
    Женски
    I jas ve sledam podolgo vreme i iato imam problem so tezinata. Visoka 174cm a 76kg. Znaci bev na UNdiwta juni i juli mesec i od 79 stasav na 72kg ama posle vo avgust na odmor i bez pazenje dojdov do 76 i sega stojam vaka iako cel septemvri vnimavam mnogu ama nemam ni gram simnato. Ljubitel sum i jas na blagoto ama eve sept. ne jadam ni blago ni gricki ni gazirano, pijam 2-3l voda dnevno i sepak nisto. Neznam nemam volja veke, skisnato mi e od tie dieti :(
     
  5. Apina

    Apina Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    276
    Пол:
    Женски
    Ah i zaboraviv i se trudam da ne veceram megjutoa stanuvam vo 7 sabajle, znaci doruckuvam 1 banana vo 9ipol i vo 1 mi e rucekot ili samo varen kompir so salata ili samo oris so salata ili meso sekako dinstano bez zejtin ili so 1 kapka maslinovo. I eve vecerata porano mi bese vo 19h i sega koga se trudam da ne veceram od 1h do 11navecer nemozam da izdrzam samo so nekolku ovoski, neznam kako pravat tie sto ne veceraat :( pomos?!?
     
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Золва ми ја држи диетава , навечер јаде само интегрални грицки ( незнам колку се тие складни со диетава ) или евентуално мусли/овесни со јогурт/млеко со ниска масленост ( имаше млеко едно со 0,9% млечна маст , а за јогуртот мислам дека е од овие лајт јогурти ) таа е веќе петти месец на диета и до сега има ослабено околу 18 кг , иде и на фитнес ама со диетата највеќе резултати имаше ( на фитнес подоцна почна ) . Се надевам помогнав :)
     
  7. Apina

    Apina Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    276
    Пол:
    Женски
    А која диета ја држи, УН ? И за вечера јаде интргрални грицки? Браво тогаш за золвати а јас уште се размислувам дали да се вратам на ун некако изгладнувам со ун на почетокот додека се навикнам првата недела, или пак со хроно да почнам сега. Дали некојаод вас има ослабнато со хроно исхрана?
     
  8. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Не сум била на хроно исхрана, ама од УН диетата бев многу задоволна.
     
  9. Apina

    Apina Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    276
    Пол:
    Женски
    Јас на фб сум во групата на Ун и таму килограмите летаат ко луди сите манекенки станаа!
     
  10. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Таман почнав да внимавам,пред добивање,ми идеше вол да изедам,а намалив кило ипол, пола ги вратив
    Треба и активност,дрижење,мене тоа најмногу ме слабее,ама работата ми е таква што 8 саата сум на стол
    За УН неможам да се нафатам,пошто цел ден го поминувам на работа, се ми е пореметено
    И ете борба водам со некои 5-6 кг вишок
     
  11. Apina

    Apina Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    276
    Пол:
    Женски
    Е треба да сите знаеме дека со физичка активност најлесно се слабее но сепак бараме друг поинаков начин поради секојдневните обврски. Јас од денес почнувам пак со Ун но воедно и стомачни навечер бидејќи имам две малечки од 5 год и 18 месеци и преку ден немам време никако. Па држете ми среќа
     
  12. dimkovksa

    dimkovksa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    47
    Zeni pomagajte kako da se otkazam od blago i leb. Sakam da skimna 4kg nikako ne mi uspeva . Ednas uspeav 2ned. Bez blago i leb ni kilo ne oslabnav. Nikako nemozam ni kilo da simnam . Koga vidam blago i leb ne mozam da se vozdrzam .
     
  13. ToksycznaReakcja

    ToksycznaReakcja Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    1.808
    Почни постепено да намалуваш , но немој се скроз да исфрлиш од исхрана.
    Јади двопек или пак црн леб тоа повеќе заситува.
    Благото замени го со овошје или житарици.
    Можеш да си дозволиш да каснеш чоколадо, торта. кога си жив и здрав се ти се пријадува.
    И не заборавај да пиеш повеќе вода околу 2-3 литра дневно , го забрзува метаболизмот и многу полесно се вари храната.
     
    На dimkovksa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    Јас во мојата исхрана ретко да користам леб али затоа благо си јадам и сакав да симнам 2-3 килца,со оваа диета ми успеа навистина за недела-две си симнав 3 килца сега ми е баш супер вака и не сум толку зависник од благо и се навикнав на овој резим и еве веке 2 месеци си се хранам поттполно здраво. и си ја одржувам формата без леб,благо,грицки и газирано
     
  15. dimkovksa

    dimkovksa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    47
    Kako izdrz taka i sto se jades
     
  16. dimkovksa

    dimkovksa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    47
    Blagodaram od ytre ke pocnam pa ke vidam kako ke bide ma da tesko kollu pati probuvam i pak se otkazuvam
     
  17. DiFlove

    DiFlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2016
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.097
    Пол:
    Женски
    па јадам ваена риба,варен зеленчук али повеќе сакам свежи салати,јаткасти плодои и гледам сто повеке протени да внесаам
     
  18. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    јас покрај внимавањево, од пред неколку дена почнав пред легнување и сабајле кога ќе станам во часа со вода да ставам цимет и мед и си го пијам,мислам дека за 3 дена кило симнав,и покрај тоа многу убаво се осеќам,по енергично,по свежо
    пробајте
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    I jas se vrativ na ovoj rezim , ne deka ke oslabam , kolku tolku za zdrav rezim .
    Inaku Im zaviduvam na tie story oslabele so ovoj rezim , kaj mene ne vlijae ovaj rezim na slabeenjeto .
     
  20. dietgirl

    dietgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    97
    Пробај со диетата на иренна многу е ефикасна а се јадеш