1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење на лесен начин (диета од 5 дена,1 до 3кг)

Дискусија во 'Диети' започната од aleksandrappo, 7 јули 2011.

  1. aleksandrappo

    aleksandrappo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    12
    Диетата се држи 5 дена а можи и да се продолжи.На сабајле 15 минути вежбајне.

    Појадок 1 Витанова
    сок од лимон
    чај за слабеејне Кирколина
    Ручек мусли СлимLine од Vitalija
    чај за слабеејне
    Вечера зеленчук
    чај з аслабеејне

    5 Дена го јадиш само ова и се слабее 1 до 3 кила кој не с евраќаат изгледа страшно но тис е навикнува ортганизмот и не ти бара храна.
    Пробајте
     
    На biba.ana му/ѝ се допаѓа ова.
  2. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Брзо отстранувајне на килограми на лесен начин многу

    Жити диетава |( Кој ти ја препиша извини? :^) Насабајле, навечер и за ручек чај за слабеење...Колку прекрасно |(
     
  3. aleksandrappo

    aleksandrappo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    12
    Брзо отстранувајне на килограми на лесен начин многу

    Чајо се пија после секој оброк.Препишана е од Тренер наш што не тренира карате и се слабеј јас 2 кила за 5 дена и не ги вратив другаркиве исто така некоии ја држеа и 10 дена и ослабеа 4 кила.Изгледа безвезно ама делува мн
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Брзо отстранувајне на килограми на лесен начин многу

    5 дена вака и ќе почнам муууу да викам.
    А овошје, а млечни производи, а ааааа ?
    Многу еднообразно е мениво, мусли и Витанова за цел живот ќе одјадам :)
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. aleksandrappo

    aleksandrappo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    12
    Брзо отстранувајне на килограми на лесен начин многу

    Можи сега пишува насабајле можи витановата да се меша со кое било овошје ако чуствуваш глад.За ручек од кога ќе ги изедеш муслите можи и зеленчук а за вечера зеленчук колку сакаш.Можи и млечни производи да пошто муслите се пра или со јогурт или со млеко.Абе изгледа ова страшно и глупо ама се навикнува организмо и не бара храна првио ден така потежок ама после се навикнува.
     
  6. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Irenna

    Кога на ова јадењава "раскошни" во диетава ќе го додадеш чајот за слабеење :D ќе се исипеш од дијареа...Нема од тоалетната школка да станеш со денови... :D :D :D
     
  7. aleksandrappo

    aleksandrappo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    12
    хахахха..........точно така.......абе сега така е ама јадејната содржа и шејкери и јаглехидрати и протеини се е сега тоа со чајот така вели после секој оброк.Че с еподиспразниш на школка после секое јадејне ама помага јас ја имам држено пред такмичејне помага многу и не се врајќа килата
     
  8. el4etoOoO

    el4etoOoO Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    да де нема грешка диетава е убиствена и како и да е малце да внимаваш што јадеш или да не јадеш после 20 секако ке ослабеш 2кг за една недела
     
  9. aleksandrappo

    aleksandrappo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    12
    Абе сеа ти викам во обем се слабеј од 3цм нагоре а килажата тука од 2 до 3 кила кој нема д аги вратиш.Ние вака се држиме за на такмичејне сеа му делува на сите со ги знам.Шо д ати речам нз
     
  10. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Прво диетава ми изгледа нездрава. Не гледам ни малку разновидност во менито,туку секој ден едно те исто. Јас не можам два дена да јадам исто за појадок ручек и вечера,а не па пет дена. И мислам дека не е здраво 3 пати во денот да се пие чај за слабеење, прво нема да станеш од вц школката оти сите тие чаеви се за детоксикација, а второ и не е добро за организмот. И килограмите се враќаат после секоја диета доколку не се внимава на исхраната после завршувањето на диетата. Диета не е гладување туку здрав начин на хранење!
     
  11. aleksandrappo

    aleksandrappo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    12
    Ја има мн држено од клубот и никој не ги вратил.абе ако не сакаѓ з апојадок исто можиш секој ден поручекто да ти биди различно овошје.Ручекот ако не сакш секој ден мусли можи а мешаш со салата за вечера можиш салата или така зеленчук.Дозволено е млечни производи и е лесна а мн е уба и не се врајќа килажата.Барем то можам да кажам оти ја држиме два пати во месец пред натпревар и е уба
     
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Ај жити се објасни како за 5 дена се навикнува организмот и не се враќаат килограмите???
     
  13. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Ова гарант од некој од Виталиа е пуштено,за да им се трошат муслите и чајот...хаха свашта!!! :tmi:
     
  14. cooLive

    cooLive Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    11
    мусли и јас вакви јадам убај се.ама диетава........уба е
     
  15. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Едно големо НЕ за диетава, па аман бе луѓе после петиот ден на што си? На инфузија најверојатно.
    Како и секоја диета гладуваш а потоа јадеш како никогаш дотогаш во животот. Не е тоа финатата. Работата е да се ослаби, да се задржат килограмите. Еве јас од први па наваму симнав 3-4 килограми. Наутро кога станам јадам овошје и пијам една шолја зелен чај. За ручек јадам што има, значи може компир, ориз, месо, јајца.. било што но без леб, со салата. Благото го избегнувам и се трудам барем по половина час да повежбам на орбит рек.За вечера пак каснувам нешто, некое парче овошје,муси во секој случај лесна храна, а сега на жештиниве добро би дошол и сладолед. Значи прво и најважно не се изгладнува, второ немам некоја точно утврдена листа кон која морам строго да се придржувам а тоа значи дека имаш слобода во изборот на храна, но секако тоа да биде во умерени количини.
    Сум држела многу диети,сум се изгладнувала,сум беснеела и сум се мерела секој ден.И конечно сватив дека тоа никаде не води. Не се обзирајте многу на вакви и слични диети едноставно придржвајте се на здрав начин на исхрана, избегнувајте внесување на калории повеќе отколку што можете да потрешите и не очајувајте ако нема веднаш резултати. Па за еден ден не сте се поправиле, па затоа и не очекувајте дека за толку и ќе се симнат килограмите. Како што велеше баба ми трпение - спасение,ќе има резултати само ќе треба да се стрпите. Се извинувам, можеби отидов офф топик, но ипак во контекст на диетите е.
    П.с. Синоќа дечко ми беше ми подготвил пица а јас безобразна не ја ни вкусив, знам ми се налути, но што да правам, едноставно не ми беше дојдено до неа...
     
    На Missy16 му/ѝ се допаѓа ова.