1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со зачини - метод на Маги Дрозд

Дискусија во 'Диети' започната од teddybear, 15 април 2011.

  1. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    Здраво здраво :D Јас не знам како не гледам кога сте пишале ... :tmi:
    Па зачините мене ми седат во кујна ја украсуваат постојано :rofl:

    Не знам девојчики, искрено не ги ставав на се, не ми идеа некако баш со се.

    Ама кога веќе ме потсетивте може пак ќе почнам. Јас се извинувам. Ама сега во супа ли да ставам од после зачин, или еурокрем и зачин, или марула и таков зачин. Па многу некако мексички ми делуваа, т.е јаки и ги прекинав.

    Ако почнам и ако има новости нема да бидам педе* и ќе ве исвестам. :)
     
  2. tatjana1

    tatjana1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    E pozdrav do site.Vcera mi kazaa za eden nacin na slabeenje.
    Fintata e toa sto se pocnuva so 1 litar voda i 1ot den 1 isceden limon vo taa voda.
    2 den 2 limona iscedeni vo 1 litar voda.
    3 den 3 limona vo 1 l. voda se taka do deseti den i 10 limoni vo 1l voda.
    posle pak so 9 limoni,pa 8 limoni .....do 1 limon so 1l. voda
    se pie taka 2 meseci.
    samo treba da se vnesuvaat vitamini,inace si jades se normalno.pozdrav.pisete koj ima iskustvo
    so ovaa dieta. ;)
     
  3. plavusaa

    plavusaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    3
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    и јас ги користам овие зачини веќе една недела, ама резултати уште нема, ако ослабнам некое килце ќе ве известам
     
    На Diet му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Diet

    Diet Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    Хејјј.... Здраво... Сакав да коментирам во врска со овие зачиниве.... сега читав... мене ми се верува би можело да е вистина...имам купон.... Сакав само да прашам ... А што содржи пакетот само зачините или има некаков план нешто??? Чекам одговор... Поззз :D
     
  5. plavusaa

    plavusaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    3
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    Пакетот ги содржи зачините и една книга во која има совети од Маги Дрзод како ослабнала, какви методи да користеме за да ослабнеме и слично. Но јас не би ти препорачала да си порачаш затоа што нема никаков ефект барем кај мене. Јас зачините ги користам повеќе од еден месец и јас не ослабнав ниту 1 кило :(
     
  6. dorjanka

    dorjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    Здраво.Ијас ги користев зачините и можам да кажам дека се саамо фрлање пари без потреба.Инаку јас ги ставав врз се само не врз овошје и пак ништо ни 1 кил не ослабнав и како сеа да се јавам да ми ги вратат парите кога не ме виделе тие пред ни после употреба како изгледам. :) :) :) :devil:
     
  7. macgirl

    macgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    Здраво девојки, јас ги порачав овие зачини пред еден месец и ги користам веќе еден месец. Како што кажаа погоре во пакетот има една книга и 8 зачини, во книгата е објаснето како треба да се користат, иначе зачините се на природна база и имаат специфичин вкус, мене искрено ми мирисаат на ваѓета и се ставаат во се освен во благо,овошје. Исто така таму пиши дека треба во првите 4 недели, неделно да се ослаби од 3 до 5 кила, ама тешко да ги почитуваш сите тие „закони“. едно мало пакетче се користи за четири и пол дена, јас првата недела не ги користев редовно ама после си реков не ги дадов за џабе парите ајде ке пробам искрено ќе седнам да јадам и веднаш го губам апетитот и се чувствувам најадена, и сум ослабена можеби во кила не сум многу намалена но промената се чувствува имам изгубено во половината,рацете, нозете :) и да напоменам 790 +179 брза пошта беше само на промоција иначе вистинската цена е 1190 + 179 за брза пошта... :)
    Поззз <3
     
  8. goranbuza

    goranbuza Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    здраво, дали некој го имат бројот за да ги порачам зачиниве од Меги Дрос, поззззз
     
  9. motivation

    motivation Активен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    Ќе може да ми го пишете бројот и која цена се зачините ако уште ги има :D
     
  10. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Слабеење со зачини. Метод на Маги Дрозд.

    Само од зачини без намалување на калориски внес и без вежбање ќе се ослаби, можно е во Алиса на земјата на чудата :D.

    Теди бе, не се лажи на вакви финти :lol:

    Пс. Го видов составот на капсулите, саси вода во капсула плус ефект на ефедрин, нема никаква мистика :)