1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со мед и сок од вишни!

Дискусија во 'Диети' започната од Du6i4kaa, 24 февруари 2011.

 1. Du6i4kaa

  Du6i4kaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  1
  Диетата гласи вака:
  За појадок-две рибанки црн леб намачкани со мед
  За ручек-двопек,може и бел исто така намачкани со мед
  За вечера-само една палачинка намачкана со мед
  По секој оброк по една чаша сок од вишни
  Навистина вкусна диета со задоволства а најинтересно е ПОМАГА :)
   
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Слабеење со мед и сок од вишни!Помага:)

  Да, и ќе умрам за солено. |(
   
 3. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Слабеење со мед и сок од вишни!Помага:)

  А каде се витамините што се потребни на телото? јес да медот е корисен но во одредени количини, а не цел ден мед и леб да јадеш....
   
 4. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Слабеење со мед и сок од вишни!Помага:)

  Добро, ова за еден ден а што е со останатите. Не ќе јадам секој ден едно те исто. За разноврсна исхрана во кое одд. учевме м? :fubar:
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Слабеење со мед и сок од вишни!Помага:)

  Јас би додала варено јајце или варен пилешки стек.Инаку,не е лоша диетава.Во малку храна,имаш се што ти треба (добро,реално не е доволно,но затоа е диета).Сокот од вишни е премногу добар за слабеење.
  Него авторов на темава да каже колку време се држи,колку килограми се слабее?!
   
 6. Du6i4kaa

  Du6i4kaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  1
  Епа душички мили јас ви кажувам па сега вие одберете јас ослабев 3 кг за 1 месец вака :)
   
 7. Du6i4kaa

  Du6i4kaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  1
  Хаха диетата не е строга можеш да апнеш малку смокички Добри се и за растот на градите :D
   
 8. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  А каков сок од вишни домашен или купечки :?:
   
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Претпоставувам домашен,затоа што купечкиве се полни со емулгатори,шеќери,а башка што се скроз вештачки.
   
 10. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Истото сакав да го напишам дека се полни со шекери и скриени калории ама си викам ај :wasntme: Ама сепак и домашните се тука негде, и тие содржат шекери ама барем здрави се :?:
   
  На Du6i4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Можа ќе е ефикасна ама јас дефинитивно нема да можам да ја издржам ни два дена
   
 12. Du6i4kaa

  Du6i4kaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  1
  Да домашен сок,многу е добар поради тоа што мн. брзо се вари и тера често кон испразнување,а и многу е вкусен според мене :)
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  и тоа за 3 кила за 1 месец :?: и без диета ќе ослабеш толку за 1 месец ама да не вечераш! а инаку сокот од вишни да да, примамливо е, зашто мене лично ми се свиѓа :)
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  3 килограми?????
  хахахахаххаха да се изнасмеам

  Јогурт пиј постојано, јади неколку помали не многу калорични оброци на ден и не вечерај и 3 килограми ќе загубиш.
  Дури и за помалку од 1 месец.
  Ова е наједноличната исхрана што сум ја читала и најдосадната.
   
  На kiki4kablondy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Du6i4kaa

  Du6i4kaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  1
  Епа сега не мора да ја читаш јас ти кажувам јас колку ослабев можеби ти ќе ослабиш повеќе :)
   
  На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
 16. teat

  teat Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  7
  Колку дена се држи диетата?